'Bu rapor bir nevi savaş ilanıdır'

Türkiye gazetesi yazarı M. Necati Özfatura, “Kendine yeten Türkiye” başlıklı yazısında son yıllarda yaşananlara ışık tutarak çok önemli mesajlar...

'Bu rapor bir nevi savaş ilanıdır'
Yayınlanma:
Güncelleme:

Türkiye gazetesi yazarı M. Necati Özfatura, “Kendine yeten Türkiye” başlıklı yazısında son yıllarda yaşananlara ışık tutarak çok önemli mesajlar verdi.

Özfatura, “ İstanbul’da İslam zirvesinde, zirvenin lideri olarak Erdoğan’ın seçilmesi Batı’yı endişelendirmiştir. Son yılların en ağır raporu aynı gün yollanmıştır. Bu rapor bir nevi savaş ilanıdır.” ifadesini kullandı. M. Necati Özfatura’nın Türkiye gazetesindeki “Kendine yeten Türkiye” başlıklı yazısı şöyle; CIA’nın eski ajanlarından Elizabeth Murray’ın itirafına göre: “El Kaide’yi CIA eğitti ve yakın zamana kadar da kullandı.” ABD DAEŞ’e karşı mücadele ediyor gibi görünüyorsa da aslında DAEŞ CIA’nın emrinde ve ABD’ye hizmet etmektedir. Türkiye kendi tankını, pilotsuz uçağını, savaş gemisini, füzesini, çeşitli toplarını ve muhabere iletişim araçlarını, piyade tüfeğini ve çok sayıda savunma cihazlarını yerli olarak üretmektedir. Şu anda Türk Silahlı Kuvvetlerin teçhizatının yüzde 70’i millî üretimdir. Geçmişte Almanya, Türk Silahlı Kuvvetlerine tank satarken şartları vardı. Bu şartlardan bir tanesi PKK’ya karşı kullanılmaması idi. Şu anda yüzde yüz millî Altay tanklarımız üretildiği gibi Körfez ülkeleri bu tankımızı alabilmek için sıraya girmiştir. Yakın gelecekte Türkiye savaş uçağını da yapacaktır. CHP, İnönü devrinde Nuri Demirağ’ın tayyare fabrikasını Batı’nın isteği üzerine kapattı. İmal edilen uçaklar bazı ülkelere ihraç edilmiş idi. Bugünkü Yeşilköy Havaalanı Nuri Demirağ’ın tayyare fabrikasının arazisi idi. 1923-1950 iktidarında ülkede pil dahi üretilemiyordu. Türkiye’deki fitnenin baş aktörü ABD ve İran’dır. Ve ikisi de ittifak içindedir. İslam Ülkeleri İşbirliği Teşkilatının İstanbul’da yapılan 12. Zirvesi bugüne kadar yapılan zirvelerin en önemlisidir. Bu zirvede İslam ordusunun kuruluş yolu açılmıştır. Zirvede yaptığı konuşmada Erdoğan Batı’yı çifte standartlıkla suçlamıştır. Erdoğan BM Güvenlik Konseyini tenkit etmiştir. Yeni dünya düzeni istemiştir.Müslümanlar dünya nüfusunun dörtte biri (1 milyar 700 milyon) olmasına rağmen Güvenlik Konseyinde tek bir İslam ülkesi yoktur. İstanbul’da İslam zirvesinde, zirvenin lideri olarak Erdoğan’ın seçilmesi Batı’yı endişelendirmiştir. Son yılların en ağır raporu aynı gün yollanmıştır. Bu rapor bir nevi savaş ilanıdır. Rapor PKK ile masaya oturulmasını istiyor. Batı, AK Parti iktidarına kadar Osmanlı ve Türkiye’nin iç ve dış meselelerine müdahale etti. Ancak son yıllarda AK Parti dış güçlerin müdahalesine izin vermedi. İstanbul zirvesinde İslam ülkeleri ile ilgili meselelerde Atlantik ötesinden Hıristiyan ülkeler gelmesine rağmen biz neden müdahale etmiyoruz görüşü emperyalist güçlerin sonu olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.