E-mikro ile güçlerini birleştiren paraşüt

E-mikro ile güçlerini birleştiren paraşüt

Paraşüt, bu yeni dönemde e-Mikro altyapısı sayesinde sunduğu teknoloji çözümleri ile doğru bilgi ve kaynağa ihtiyaç duyulan meşakkatli dijital dönüşüm yolculuğunda KOBİ’lerin temel ihtiyaçlarını karşılayarak, hayatlarını kolaylaştırıyor.

A+A-

KOBİ’leri e-fatura ile tanıştıran ilk online ön muhasebe programı olan Paraşüt; bu yeni dönemde e-dönüşüm hizmetlerini sektörün köklü entegratörlerinden e-Mikro’nun altyapısı ile sunuyor. Bugüne kadar 4 bin 500’ü aşkın KOBİ’nin zorunluluk kapsamında bulunmamasına karşın e-faturaya geçmesini sağlayarak faturalama masraflarından önemli oranda tasarruf etmelerine destek olan Paraşüt; e-Mikro’nun dijital dönüşüm alanında sahip olduğu bilgi ve tecrübe sayesinde kullanıcılarına uçtan uca teknoloji çözümleri sağlayacak. Böylece KOBİ’ler bütünsel bir bakış açısıyla profesyonelce yönetilmesi gereken uzun ve zorlu dijitalleşme yolculuklarında, ihtiyaçları olan tüm hizmetlere tek çatı altında ulaşabilecek.

Sean X Yu: “Dijitalleşme uzmanlık gerektiren ve meşakkatli bir süreç”

Dijital dönüşüm için doğru teknolojik altyapıyı oluşturmanın uzmanlık gerektiren, meşakkatli ve zaman isteyen bir süreç olduğunu vurgulayan Paraşüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Sean X Yu, Paraşüt ve e-Mikro olarak sundukları ürün ve hizmetlerle bu yolda KOBİ’lerin yanlarında olduklarını dile getirerek, şöyle konuştu: “Mikro ve Zirve Yazılım ile aynı çatı altında bir araya gelerek, onların sahip oldukları tecrübe ve bilgiyi, ön muhasebedeki uzmanlığımızla harmanladık. Türkiye’de e-dönüşümün en önemli isimlerinden olan e-Mikro ile yaptığımız işbirliği sayesinde KOBİ’lere, dijital dönüşümleri için yalnızca ön muhasebe hizmetlerini değil ihtiyaçları olan uzmanlığı ve tüm teknoloji çözümlerini bir arada sunuyoruz.”

SEAN X YU: “E-FATURA KULLANANLAR TAHSİLAT SÜRESİNİ ÜÇTE BİR ORANINDA KISALTIYOR”

KOBİ’lerin dijitalleşme sürecine katkı sağlamak için ayrı masalarda ancak aynı amaç için çalıştıklarını dile getiren Sean X Yu, “Yaptığımız incelemeler, e-fatura kullanan KOBİ’lerin kullanmayanlara göre tahsilatlarını üçte bir oranında daha kısa sürede yaptığını gösteriyor.  Tahsilatları daha erkene çekebilmek elbette ki tüm KOBİ’ler için büyük bir avantaj.  Biz de sunduğumuz ‘Anahtar Teslim e-Fatura’ hizmeti ile bu avantajdan yararlanmayı daha da kolaylaştırıyoruz. Bu sayede KOBİ’lerimiz için e-fatura başvuru işlemlerini onlar adına birebir yönetiyoruz. Böylece KOBİ’ler yerlerinden kalkmadan e-fatura kullanıcısı oluyor ve başvuru işlemleri ile boğuşmadan dijital dünyaya daha hızlı giriş yapıyor. Önümüzdeki yıl e-fatura ve e-arşivde zorunluluk kapsamı değişiyor. Biz de bu süreçte zorunluk olsa da olmasa da, daha fazla KOBİ’yi e-faturanın avantajları ile tanıştırmak ve müşterilerimizle birlikte büyümeye devam etmek istiyoruz. Ayrıca önümüzdeki dönemde Mikro ile hayata geçireceğimiz e-SMM ve e-Mutabakat gibi yeni özellikler sayesinde, dijital dönüşümün her adımında KOBİ’lerin yanlarında olacağız. Bu değişimi gerçekleştirmek için Paraşüt ve e-Mikro olarak hazırız” dedi.

ALPASLAN TOMUŞ: “ÜLKE EKONOMİSİNİN BÜYÜMESİNE KATKI SAĞLIYORUZ”

Dijital dönüşüm alanında sahip oldukları bilgi ve tecrübeleriyle bugüne dek her sektörden küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelere özel geliştirilen, kullanımı kolay, fonksiyonel ticari yazılım ve e-dönüşüm çözümleri sunduklarını belirten Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, “Kurumsal ticari yazılım ve servis alanında ülkemizin köklü ve öncü şirketlerinden biri olan Mikro Yazılım’ın hedefi, ülkemizde KOBİ’lerin zorlu yaşam koşullarında her zaman yanında duran, büyümelerini sağlayan, bir yol arkadaşı ve en çok tercih edilen çözüm olmak. Sunduğumuz çözümlerle hem işletmelerin sağlıklı büyümelerini sağlıyor hem de işletmelere değer katan akıllı ticari yazılımları geliştirerek ülke ekonomisinin büyümesine katkı sağlıyoruz” dedi.

TOMUŞ: “E-DÖNÜŞÜMDE ZORUNLULUK KAPSAMLARI DEĞİŞİYOR”

Önümüzdeki dönemde e-fatura, e-irsaliye, e-defter, e-arşiv, zorunluluk kapsamlarının değişmesi ile birlikte dijital dönüşümün hız kazanacağına vurgu yapan Tomuş, KOBİ’leri e-fatura ile tanıştıran ilk online ön muhasebe programı olan Paraşüt ile aynı çatı altında bir araya gelerek güçlerimizi birleştirmemiz hem ülke ekonomisi hem de yazılım sektörü açısından büyük önem taşıyor. e-Dönüşüm çözümlerimizi ‘e-Mikro’ altında toplayarak dijitalleşme sürecinde firmalara sunduğumuz çözümlerimizle işletmelere hem zamandan hem de genel giderlerden tasarruf etme imkanı sunmayı sürdürüyoruz. Kısa süre önce Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından resmi gazetede yayınlanan yeni tebliğ e-faturaya geçişe hız kazandırdı. Bu dönüşüme bizler şimdiden hazırız. Paraşüt iş birliğimizle, e-dönüşüm çözümlerine ihtiyaç duyan işletmeler tüm hizmetlere tek çatı altında ulaşabilecek” diyor.

parasut.jpg

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.