Elimizi yüreğimizi taşın altına koyacağız

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya Tokyo 2020 sürecinde federasyon başkanlarıyla Ankara'da buluştu.

Elimizi yüreğimizi taşın altına koyacağız
Yayınlanma:
Güncelleme:

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya Tokyo 2020 sürecinde federasyon başkanlarıyla Ankara'da buluştu. Yerlikaya toplantıda ''Amatör branşlardaki sporcuların gelişiminde TOHM ve sporcu eğitim merkezlerinin önemi bizler için çok büyük” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Ankara’da bir araya geldiği federasyon başkanlarıyla 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın yol haritasını çizdi. Ankara'daki Bakanlık Merkez Binasında gerçekleştirilen toplantıda federasyon başkanlarına Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na dair beklentilerini ileten Yerlikaya, söz konusu sürecin önemini vurguladı.

MERKEZLERİN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK

Federasyon başkanlarıyla Tokyo 2020 süresinde yakın işbirliği içerisinde olacaklarını belirten Yerlikaya,  Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri’nde (TOHM) hummalı ve titiz bir çalışmanın yürütüldüğünü kaydederek, “Amatör branşlardaki sporcuların gelişiminde TOHM ve sporcu eğitim merkezlerinin önemi bizler için çok büyük” dedi. Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te 6-18 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 2018  Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları'nın Tokyo 2020 öncesinde önemli bir prova niteliği taşıdığını belirten Yerlikaya, “Genç sporcularımızın kazandığı madalya ve başarılar, Türk sporumuzun geleceğine ışık tutacak. Sizlerden özellikle genç sporcularımızın ve engelli branşlarında mücadele eden sporcularımızın gelişimine titizlikle yaklaşmanızı istiyorum” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin uluslararası spor organizasyonlarında önemli bir deneyime sahip olduğuna dikkat çeken Yerlikaya,  özellikle ‘marka’ organizasyonların Türkiye’ye kazandırılması noktasında federasyonlardan gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiğini söyledi.

yerlikaya.jpg

YÜREĞİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAKTAN ÇEKİNMEYECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın spora verdiği öneme de değinen Yerlikaya, bu ilgi ve desteğin Türk sporunun gelişimi adına büyük bir şans ve fırsat olduğu kaydetti. Federasyon başkanlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 100 günlük eylem planına ilişkin talimatlarını hatırlatan Yerlikaya, ''Bu alanda herkes üzerine düşen görevi dikkatli ve titizlikle yerine getirmeli. Türkiye’nin yol haritası için hepimizin büyük bir özveri ile çalışması gerekiyor. Sadece 100 günlük eylem planı değil, sonrasında konulacak plan ve hedeflerle beraber, Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettikleri hedef ve vizyona ulaşmak için elimizi ve yüreğimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz. Türk sporunu zirveye taşıyacak olan bu inanç ve kararlılıktır'' dedi. Bu vizyon çerçevesinde federasyonların dijital dünyaya entegre olması gerektiğini de belirten Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, federasyonların işlemlerinin ‘e devlet’ sistemi içerisinde daha aktif şekilde yer almasını istedi.

ANTRENÖRLERİN DENETİMİ ARTTIRILMALI

Bakan Yardımcısı Yerlikaya, sporcuların fiziksel ve mental gelişimi adına büyük bir sorumluluğa sahip olan antrenörlerin, temel yükümlüklerini yerine getirmesi adına federasyonların denetiminin arttırılmasını istedi. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın da yer adlığı toplantıda federasyon başkanlarının görüş ve talepleriyle yakından İlgilenen Yerlikaya, bundan sonraki süreçte başkanlarla sık sık bir araya geleceklerinin altını çizdi.

yerlikaya2.jpg

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya Tokyo 2020 sürecinde federasyon başkanlarıyla Ankara'da buluştu.

Kaynak:İHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.