Erdoğan'dan MKE Müdürü'yle ilgili ilk açıklama

Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, MKE Müdürü'nün tutuklanmasıyla ilgili, “Bunlar karakter meselesi.Cibiliyet...

Erdoğan'dan MKE Müdürü'yle ilgili ilk açıklama
Yayınlanma:
Güncelleme:

Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, MKE Müdürü'nün tutuklanmasıyla ilgili, “Bunlar karakter meselesi.Cibiliyet meselesi. Buna benzer şeyler çıkabilir. Tutuklandı. Süreç işlemiş oldu. Buna benzer şeyleri her yerde denk gelebilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirerek, “Bu zat bulunduğu makamın adamı değil. Siyaseti öğrenememiş. Gerçekten çırak bile olamamış. Ona çok yakışacak ifadeler var da, edebim müsaade etmiyor. Allah bu tiplerden Türk siyasetini, Türk demokrasisini korusun” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde kıldı. Erdoğan cami çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik ifadeleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan, “Bu zat bulunduğu makamın adamı değil. Siyaseti öğrenememiş. Gerçekten çırak bile olamamış. Ona çok yakışacak ifadeler var da, edebim müsaade etmiyor. Geçen söyledim zaten. Siyasi sapık dedim. Neden dedim? Bakanımız benim partimizin kuruluşundan itibaren dava arkadaşımdır. Onun inancı noktasındaki değerlerini değerlendirmeye bu zatın yeri el vermez. Bir kasetle geldiği makam var. Eğer bu kaset olayı olamasaydı o makama gelemezdi. Sayın Baykal'ın yanından çıktıktan sonra 'hayır böyle adaylık düşünmüyorum' diyen kişi ertesi gün aday oldu. Akşam başka, sabah başka böyle bir tip. Allah bu tiplerden Türk siyasetini, Türk demokrasisini korusun diyorum . Allah CHP'yi de korusun diyorum. CHP'ye gönül vermiş hanımların, Türkiye'de kadınlara karşı yapılmış olan bu hakareti çok farklı değerlendirmeleri gerekirdi” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçunun iptaline yönelik görüşme kararı almasına ilişkin, "Bu bir rutindir. Bu tür müracaatlarda 10 gün içinde yanılmıyorsam esasa girmenin kararını verir, ondan sonra da yine yanılmıyorsam bir ay içerisinde de bunu görüşür, gereken cevabı verir. Olay bu rutinin işlemesidir" ifadesini kullandı. “TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLIĞI VASFINI TAŞIMASININ DOĞRU BULMUYORUM” Terör yandaşlarının vatandaşlıktan çıkarma önerisi de değinen Erdoğan, “Bu bulaşanlar da dahil. Bunların hepsi. Bunların 4 tane versiyonu var. Bunlardan en ağır olanı budur. Bunlar zaten başka tür vatansızlık veya vatandaşlık arıyorlar. Bunları oraya sevk etmek lazım. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığında Türk milletine ihanet olamaz. Bu ihanet içinde olanların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı vasfını taşımasının doğru bulmuyorum” diye konuştu. “BÖYLE BİR SIRRI DEŞİFRE ETMESİ YANLIŞ BİR OLAYDIR” MKE Müdürü'nün tutuklanmasıyla ilgili sorulan bir soruya Erdoğan, “Bunlar karakter meselesi. Buna benzer şeyler çıkabilir. Tutuklandı. Süreç işlemiş oldu. Buna benzer şeyleri her yerde denk gelebilirsiniz. Temenni ederiz ki bunlar hiç olmasın. Bu çok üzücü bir olay. Böyle bir sırrı deşifre etmesi yanlış bir olaydır. Yargı onunla ilgili gereği yapacaktır” şeklinde cevap verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.