Fenerbahçe yönetimi ve taraftarlar Çağlayan adliyesinde haberi

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Türkiye Cumhuriyeti'nin bu mücadelesinde, devletin alacağı her türlü kararda, başta bizler olmak üzere siz taraftarlarımızla beraber aynı yolda yürüyeceğimizi de buradan beyan ediyorum" dedi.

Fenerbahçe yönetimi ve taraftarlar Çağlayan adliyesinde haberi
Yayınlanma:
Güncelleme:

 

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı 'Şikede Kumpas' operasyonu kapsamında yöneticiler, sporcular ve taraftarlarla bir araya geldi. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde gerçekleştirilen organizasyona Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın yanı sıra Asbaşkanlardan Şekip Mosturoğlu ile Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

YILDIRIM: "2011 YILINDAN BERİ HEP BİRLİKTE AYNI YERDE VE AYNI YOLDAYIZ"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 2011 senesinden beri hep birlikte aynı yerde ve aynı yolda olduklarını vurgulayarak, "Bu ülke için hepimiz daha sağlıklı çalışacağız ve olaylara daha sağlıklı bakacağız. Bu ülkede Cumhuriyetin ve Atatürk ilkelerinin devam etmesi içinde hep beraber çalışacağız. Türkiye büyüktür ve bu büyüklüğünü de bu kumpas davalarında olan taraftar göstermektedir" dedi.

Ayrıca Başkan Yıldırım, "Türkiye Cumhuriyeti'nin bu mücadelesinde, devletin alacağı her türlü kararda, başta bizler olmak üzere siz taraftarlarımızla beraber aynı yolda yürüyeceğimizi de buradan beyan ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

MOSTUROĞLU: "3 TEMMUZ TARİHİNDEN BERİ HEP AYNI ŞEYLERİ SÖYLEDİK"

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanlarından Şekip Mosturoğlu ise bu davanın sadece Fenerbahçe'yle ilgili bir dava olmadığını belirterek, "Bu Türkiye'nin davasıdır. Üzülerek söylüyorum ki bu davalardan en önemlisi Fenerbahçe'ye kurulan 'Kumpas' davasıdır. Bununla birlikte bu davalarda mağdur edilen tüm insanların ailelerine buradan şükranlarımızı, sevgilerimiz sunuyorum. Şu an bulunduğumuz nokta beş yıl önce bulunduğumuz noktadan farklı değil. Bizler 25 milyon taraftarımızla birlikte 3 Temmuz 2011 tarihinde ne söylediysek, şükürler olsun ki bugün de aynısını söyleyeceğiz" dedi.

"BAŞKANIMIZIN SÖYLEDİĞİ GİBİ DAR AĞACINDA OLSAK BİLE SON SÖZÜMÜZ FENERBAHÇE"

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanlarından Şekip Mosturoğlu, "Tüm kamuoyu, 25 milyon taraftara sahip olan Fenerbahçe'yi ele geçirmek için Fenerbahçe'nin ve yöneticilerinin özgürlüklerinin hangi sahte belge ve evraklarla ellerinden alındığını, Fenerbahçe'yi hangi anlamsız gerekçelerle lekelemeye çalıştıklarını, Atatürk'ün kulübüne dört bir yandan nasıl saldırıldığını, taraftarlarının Silivri'de şu an bulunduğumuz nokta olan Çağlayan'da 12 Mayıs tarihinde stadımızda ve daha birçok yerde nasıl tarifsiz bir işkenceye maruz kaldığını, bütün bunlar yaşanırken, tüm bu kumpasın mimarlarının nasıl ellerini ovuşturduğunu ve aslında sadece Fenerbahçe'yi değil tüm ülkeyi ele geçirmek için harekete geçtiğini artık çok iyi biliyor. Ancak bizler haklılığımızı ilk günden itibaren kamuoyuyla paylaştık. Biz şike yapmadık dedik. Ne şikesi memleket elden gidiyor dedik. Adalet sonunda tecelli edecektir dedik. Nitekim bugün geldiğimiz noktada Fenerbahçe'nin gasp edilen hakları bir yana, aslında tüm ülkeyi abluka altına almış yasa dışı bir oluşumun mensuplarının bir kısmının karşımızda gördüğünüz adliye binasında adalete hesap vermekte olduğunu biliyoruz.

Başkanımızın yurt dışına kaçma planları yaptığı yönünde haberler yaptıranların bir kısmı ise ülkemizi terk ederek firari durumda olduklarına şahit olmaktayız. Tüm dünya bir kez daha iyi bilmelidir ki Fenerbahçe şike yapmamıştır. Fenerbahçe tüm ülkeyi tehdit altına almış 10 yıllar öncesine dayanan çok derin tehlikeli ve dünyanın dört bir yanında saç ayakları bulunan illegal bir yapı tarafından sahte deliller üretilerek zan altında bırakılmış, başkanı ve yöneticileri özgürlüklerinde mahrum edilmiştir. Futbol takımı ulusal ve uluslararası düzeyde hem maddi hem manevi düzeyde zarara uğratılmıştır. İşte bu yüzden bizler adalet yerini bulana, 25 milyon taraftarıyla Fenerbahçe Kulübüne karşı şer odağı olan tüm ülkeyi ele geçirme hedefiyle sızmadıkları mecra kalmayan illegal yapının mensupları hesap verene kadar burada bu davanın takipçisi olacağız. Bizler milyonların en büyük sevdası olan Fenerbahçe'nin haklarına göz koyan bu örgütün hiç bir ideolojinin ve insanlık onurunun kabul etmeyeceği hainliklerle Çağlayan adliyesindeyiz. İçerisinde Fenerbahçe aşkı olan tüm taraftarlarımıza selam olsun. Başkanımızın da her vesileyle dediği gibi 'Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe" dedi. 

MEHMET SELMAN BEKTAŞ - MEHMET ŞİRİN TOPALOĞLU

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.