Fikret Bila tek tek açıkladı! Bakanlıklar için hangi isimler düşünülüyor?

Fikret Bila tek tek açıkladı! Gazeteci Fikret Bila, CHP’nin İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nı almak istediği söyledi.

Fikret Bila tek tek açıkladı! Bakanlıklar için hangi isimler düşünülüyor?
Yayınlanma:

Gazeteci Fikret Bila, bakanlıklar için düşünülen isimleri açıklarken, “Henüz liderler düzeyinde bakanlıkların bölüşümü yapılmadı, bu seçimden sonra gerçekleşecek ama partilerin eğilimi ortaya çıktı”

Gazeteci Fikret Bila, Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın programına telefonla bağlanarak CHP kulislerinde konuşulanları kamuoyuna açıkladı.

Bila, hangi bakanlıklara hangi isimlerin düşünüldüğünü konusuna ilişin şunları açıklamaları yaptı:

“Ankara’da CHP cenahında daha çok isimler dillendiriliyor kim hangi bakanlığa gelecek diye. Henüz tabi liderler düzeyinde bakanlıkların bölüşümü yapılmadı. Bu seçimden sonra gerçekleşecek ama partilerin eğilimi ortaya çıktı.

CHP'YE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, ADALET BAKANLIĞI VE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI

Örneğin CHP’nin mutlaka ve mutlaka İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nı almak istediği şeklinde bir bilgi sahibiyiz. Bunun da nedenini şöyle izah ediyor uzmanlar, bu üç bakanlık da siyaset üstü bakanlıktır. Biri adalet dağıtır biri güvenliği sağlar, biri de ulusal çıkarları korur. Bu üç bakanlıkta yapı çok bozuldu. Devlet gelenekleri ortadan kaldırıldı. Üç bakanlık da AK Parti'nin bir aparatı olarak kullanılıyor. Öncelikle bunları düzeltmeliyiz. CHP bunları düzeltmeye taliptir. Örneğin Adalet Bakanlığı için milletvekili adayı olmayan CHP’liler üzerinde durmak lazım.

ADALET BAKANI MUHARREM ERKEK

Örneğin Adalet Bakanlığı için Muharrem Erkek’in adı geçiyor. İçişleri Bakanlığı için Engin Özkoç, Dışişleri için henüz bir isim telaffuz edilmedi ama Selin Sayek Böke’den ve Ünal Çeviköz’den söz edenler var. Özellikle kadın bakan olacağı vurgulanıyor. Kadın kolları genel başkanı Aylin Nazlıaka var, yine milletvekili olmayan Suzan Şahin var. İşte sayın bir iki isim telaffuz etti biliyorsunuz Çanakkale’de Balıkesir’de. Çanakkale ve Balıkesir’in birer bakanı olacağını söyledi. Muharrem Erkek zaten Çanakkale milletvekiliydi, adalet Bakanlığı için onun ismi geçiyor. Enerji Bakanlığı için de Balıkesir milletvekili olan ama tekrar aday gösterilmeyen Ahmet Akın’ın ismi geçtiğini söyleyebiliriz.

AYLİN NAZLIAKA İSMİ DE DÜŞÜNÜLÜYOR

Böyle isimler yavaş yavaş Millet İttifakı’nın gündeminde. Bu da şunu gösteriyor ki Millet İttifakı Sayın Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanacağından çok emin görünüyor. Aile, Çalışma Sosyal bakanlıkları için Aylin Nazlıaka var. Yine deprem bölgesinden milletvekili olmayan Suzan Şahin var."

Kaynak:Bülten

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.