"Herkes aracının bagajında bir deprem çantası bulundursun”

"Herkes aracının bagajında bir deprem çantası bulundursun” tavsiyesinde bulunan oto servis müdürü Oğuz Avşaroğlu, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında vatandaşların araçlarına sığındığını hatırlatarak, deprem çantasının önemine değindi.

"Herkes aracının bagajında bir deprem çantası bulundursun”
Yayınlanma:

Oto servis müdürü Oğuz Avşaroğlu, araçların periyodik bakımlarının aksatılmaması gerektiğini söyledi.

Avşaroğlu, “Bu depremde de yaşadık ki araçlarımıza sığındık. O deprem çantası en azından bize bir 24 saat, 48 saat belki de daha fazla can suyu olabiliyor. Herkes aracının bagajında bir deprem çantası bulundursun” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından evleri ağır hasarlı olan veya yıkılan depremzede vatandaşlar barınma ihtiyacını arabalarında geçirdi. Beslenme ve hijyen gibi temel ihtiyaçların giderilmesinde zor anların yaşandığını, böylesi bir durumun tekrarlanmaması için tavsiyelerde bulunan Günay Otomotiv Servis Müdürü Oğuz Avşaroğlu, "Araçların bagajlarında muayene esnasında da kontrol edilir, bir ilk yardım çantası olur. Benim tavsiyem artık herkes bagajında bir deprem çantası da bulundursun. Evden çıkarken o esnada deprem çantasını yanımıza alamayabiliyoruz. Bu depremde de yaşadık ki araçlarımıza sığındık. Evden çıktıktan sonra araçlarımıza girebildik. O deprem çantası en azından bize bir 24 saat, 48 saat belki de daha fazla can suyu olabiliyor. Herkes aracının bagajında bir deprem çantası bulundursun. Araç bakımlarının da düzenli periyotlarda yapılması böylesi konularda çok önem arz ediyor. Bunları da aksatmadan, olumsuz şartlarla karşılaşmadan araçların bakımları düzenli olarak yaptırılmalı” dedi.

aw861359-05.jpg

"DOĞDUĞUMUZ TOPRAKLARLA ÖDEŞME ZAMANIMIZ"

Deprem felaketinin yaşandığı ilk günden itibaren tam kapasite personel için Hatay'da olduklarını söyleyen Avşaroğlu, “Deprem felaketinin yaşandığı ilk günden itibaren tam kapasite personelimiz için buradayız. Doğduğumuz topraklarla ödeşme zamanımız. Deprem esnasında ben Reyhanlı ilçesindeydim. Evimizdeydik. Yaşanan çok büyük bir felaket. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın. Depremden birkaç gün sonra ailemizle ilgili ikamet güvencesini sağladıktan sonra iş yerlerimize geldik. Buralara sahip çıkmak zorundayız. Vatandaşlarımızın araçları da deprem sonrasında içinde barınmaları konusu önem arz etti. Araçlarımıza sığındık. Bizim ikinci şirketimiz olan Günay Motorlu Araçlar Ağır Vasıta Grubumuz var. Soğutucu faaliyetleri veriyoruz. Orada da insanlara yardımcı olmaya çalıştık. Depremden sonra hemen buraya geldik. Depremden sonra tabii hasarlı araçlar geldi. Onlarla ilgileniyoruz şu an. Onun dışında bu bölgeye yardım getiren her türlü araçla ilgileniyoruz” ifadelerini kullandı.

aw861359-02.jpg

"YAŞAMAK İÇİN YAŞATMAK ZORUNDAYIZ"

Şartlar ne kadar olumsuz olsa da deprem nedeniyle Hatay’ı terk eden vatandaşları normalleşme sürecinde yeniden Hatay’a dönmeye davet eden Avşaroğlu, “Depremden sonra vatandaşlar ağırlıklı araçlarına sığındı. Daha sonra çadır ve konteyner geldi. Araçlarda kalan vatandaşlarla ilgili de elimizden geldiğince destek olduk. Malum depremin ilk yaşandığı günlerde hava şartları olumsuzdu. O konuda da elimizden gelen desteği sağladık. Geçici bir barınma merkezi kurduk. Hem personelimize hem de dışardan gelen vatandaşlarımız için iştirakçilerimizle birlikte destek sağladık. Burada bin kişiye günlük sıcak yemek dağıttık. Halen daha yemek otobüsümüz burada. Ramazan boyunca da burada yemek faaliyetimizi sürdürüyoruz. Hatay için buradayız. Buradan giden tüm hemşerilerimizi de tekrardan koşullar zor olsa da bu zorlukları aşarak buraya bekliyoruz. Yaşamak için yaşatmak zorundayız. Doğduğumuz topraklarla da ödeşme zamanı” ifadelerini kullandı.

aw861359-01.jpg

HATAY'DA HİZMET VEREN TEK OTO SERVİS

Deprem sonrasında Hatay’da hizmet veren tek oto servis olduklarını belirten Avşaroğlu, “Şu anda da deprem sonrası Hatay’da tüm araçlara hizmet verebilen tek özel servis biziz. Şu an faaliyetteyiz. Bu kapsamda bir tesisle tam kapasite hizmet vermekteyiz. Her koşulda destek olmaya hazırız. Onun için buradayız” dedi.

Kaynak:İHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.