Jinekoloji dünyası Antalya'da bir araya geliyor

Türkiye ve dünya jinekoloji camiasının da çok yakından takip ettiği gelenekselleşmiş Türk-Alman Jinekoloji Kongresi'nin 11.si, 11-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilecek

Jinekoloji dünyası Antalya'da bir araya geliyor
Yayınlanma:
Güncelleme:
Antalya'da gerçekleşecek Türk–Alman Jinekoloji Kongresi’nde Türkiye’nin ve dünyanın önemli jinekologları bir araya gelecek. Güçlü bilim adamlarından oluşan  öğretim üyeleriyle  beraber jinekoloji alanında lider olarak  uluslararası platformda saygınlık ve Türkiye’nin temsil edilmesine katkıda bulunan TAJEV (Türk Alman Jinekoloji Eğitim Araştırma ve Hizmet Vakfı) tarafından özel olarak hazırlanan bilimsel programda; kurslar, uygulamalı eğitimler, uydu sempozyumları ve yuvarlak masa toplantıları ile beraber canlı cerrahiler ve pek çok yenilik yer alacak.

Prof. Dr. Cihat Ünlü
’nün açılış konuşması ile başlayacak olan kongrede; Prof. Dr. Sara Brucker, Prof. Dr. Camran Nezhat , Prof. Dr. Serdar Bulun, Prof. Dr. Karl Oliver Kagan ve Prof. Dr. Kazuhiro Kawamura sunumlarını gerçekleştirecek.

Kongre, Prof. Dr. Ceana Nezhat moderatörlüğünde biri Fransa’dan, diğeri ise ABD’den olmak üzere iki interaktif canlı cerrahi sunuma ev sahipliği yapacak.

BİN 500'E YAKIN DOKTOR KATILACAK

36 farklı ülkeden 150’ ye yakın konuşmacının yer alacağı 11. Türk Alman Jinekoloji Kongresi’nde; servikal kanser ulusal tarama programı HPV DNA ile tarama şeklinde yapılan düzenlemeler, erken menopoza girme riski olan kadınlar için  yeni geliştirilen yumurta dondurma yöntemleri, azalmış over rezervinde çığır açabilecek tedavi yöntemleri, anne ölümlerini önleyebilecek detaylı çalışmalar, anne kanında bebeğe ait DNA parçalarının incelenmesi ile ilgili detaylı çalışmalar, “Minimal invazif cerrahi” olarak isimlendirilen ve çağımızın yeni cerrahi akımı olan robotik cerrahi, bu cerrahi yönteminin avantajları ve operasyon sonrası olumlu etkileri, sezeryan doğum oranlarının azaltılması ile ilgili çalışmalar öne çıkan konu başlıkları olacak.

11. Türk Alman Jinekoloji Kongresi’ne dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye’den bin 500’e yakın doktorun katılması bekleniyor.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.