Kayaoğlu: Artık İyi Parti var

Kayaoğlu: Artık İyi Parti var

Millet İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu'nun seçimi önde tamamlamasının ardından Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Asaf Kayaoğlu açıklamalarda bulundu.

A+A-

Millet İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu'nun seçimi önde tamamlamasının ardından Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Asaf Kayaoğlu açıklamalarda bulundu. Kayaoğlu'nun millet iradesine vurgu yaptığı konuşmasında ise şu ifadeler yer aldı, “Neticede demokrasi kazandı. Milletin dediği oldu. Milletle inatlaşmanın olamayacağını, millete rağmen bazı şeylerin gerçekleşemeyeceğini bir kez daha gördük” dedi.

SÖZ MİLLETİNDİR

“31 Mart seçiminde millet İstanbul'da seçimde Ekrem İmamoğlu'nun kazandığını söyledi” diyen Kayaoğlu, “Ama maalesef mevcut Hükümet ısrarla bunun üzerine gitti ve seçimleri de iptal etti. Bu sefer millet bunun altını kalın çizgiler ile çizdi. Yani millet bir ders verdi. 'Bak sen benim dediğimi anlamadın ben dersini pekiştireyim dedi, net bir demokrasi dersi verdi. 31 Mart Yerel seçimlerinde İYİ Parti’nin etkisini Kırşehir başta olmak üzere Millet İttifakının kazandığı yerlerde çok iyi bir şekilde hissettik. Millet İttifakı’nın yapıldığı ve CHP adaylarının desteklendiği il belediyelerinde de İYİ Parti’nin katkısı, 24 Haziran oyları ile 31 Mart’taki oy farkı karşılaştırıldığında ortaya çıkıyor. CHP’nin, Çanakkale, Edirne, Burdur, Yalova ve Sinop’u yeniden kazanması ve Artvin, Bilecik, Bolu ve Kırşehir’i ise Cumhur İttifakı’ndan almasında da İYİ Parti önemli bir rol oynamış durumda” şeklinde konuştu.

SORUN KENDİNİZE

“Kendinize şu soruyu sorun; İYİ Parti olmasaydı, tablo ne olurdu?” diyen Kayaoğlu, “Bugün bu soru daha anlamlı hale geldi. O yüzden, alın sonuçları önünüze ve sorun kendinize;  İYİ Parti olmasaydı sonuç ne olurdu? Demem o ki, İstanbul ve Ankara gibi illerde 25 yıllık yerel iktidar, ülke genelinde de 17 yıllık iktidar, asla yenilmez görülürken, ne değişti de böyle bir sonuç çıktı? Değişen ne? Yeni olan ne? Cevap basit. Yeni olan şu; Artık İYİ Parti var. İYİ Parti'nin yeni ve farklı dili var. Yeni ve kazanmaya odaklı siyaset anlayışı var. Türkiye'nin de buna ihtiyacı var aslında bundan sonra. Ülkenin de bu seçimlerden sonra normalleşeceğini ve taşların yerine oturacağını düşünüyorum. Halka rağmen hiç bir şeyin hiç bir sonucun alınamayacağını sandıkta göstermiş oldu. Sonunda demokrasi kazandı. Kırşehir'de yaşayan İstanbul'da yaşayan hemşerilerime de özellikle teşekkür etmek istiyorum. Hakikaten İstanbul'da seçimler konusunda üzerlerine düşenleri fazlasıyla yaptığına inanıyorum. İnşallah bu seçim sonuçlarının Türkiye geneline de yansıması olacaktır gelecekte. Artık Türkiye'nin kutuplaşmaktan daha çok normalleşmeye gideceğini, taşların yerine oturacağını düşünüyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.