Minikler can dostları unutmadı

Yenimahalle Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında, Yenimahalleli minik öğrenciler tarafından ziyaret ediliyor.

Minikler can dostları unutmadı
Yayınlanma:
Güncelleme:

Bakıma muhtaç, sahipsiz ve hasta hayvanların barınması ve tedavisi için yapılan Yenimahalle Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında, Yenimahalleli minik öğrenciler tarafından ziyaret ediliyor.

2018 yılının ilk döneminde 853 köpeği ve 51 kediyi muayene ederek, 193 köpeği de sahiplendiren Yenimahalle Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi, Yenimahalle genelinde eğitim gören 1000’ e yakın ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencileri tarafından ziyaret edilecek. Hafta boyunca sürecek olan barınak ziyaretlerinde, çocuklar yanlarında getirdikleri köpek mamalarını sadık dostlara teker teker yedirerek, köpek dostlarıyla vakit geçirdi. Barınakta bulunan hayvanlarla bol bol fotoğraf çektiren minik Yenimahalleliler, 2-12 Ekim arasında öğretmenler eşliğinde, Geçici Hayvan Bakım Evinde minik dostlarıyla buluşacak.

SATIN ALMAK YERİNE BARINAKLARDAN SAHİPLENİN

Vatandaşın talebi sonrası, barınaklara toplanarak, gerek tedavilerinin gerekse aşılama işlemlerinin uzman veteriner hekimler gözetiminde gerçekleştirildiğini belirten Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar” Sokak hayvanları konusu ülke genelinde sorun teşkil eden hususlardan birisidir. Unutmayalım ki bu hayvanların çoğu, bizim beslemek için evimize aldığımız ve bakımının ne kadar zor olduğunu fark edince bir eşya gibi sokağa bıraktığımız hayvanlardır. Hepimiz bu konunun bilincine vararak, hayvanları sokağa bırakmamalıyız. Belediye olarak, düzenli olarak veteriner hekimlerimiz tarafından kısırlaştırma ve aşılama çalışmaları devam etmektedir. Yapmış olduğumuz Geçici hayvan bakım evinde sahiplendirme imkanı da bulunmaktadır. Para vererek satın almak yerine evsiz kalan bu sadık dostları sahiplenmeye öncelik vermeliyiz. Devletin yetkili bakanlıkları ve yerel yönetimler, ortaklaşa bir proje yürüterek, bu sorunun çözümünde tez elden çalışma başlatmalıdır. Ankara’nın ihtiyacı olan, şehrin dışına temiz ve düzenli bir genel barınak inşa edilmesi, gerekli sağlık ekipmanları ve beslenme üniteleri ile tam teşekküllü bir bakım evinin yapılmasıdır” dedi.
 

Kaynak:Bülten

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.