MYP Lideri Yılmaz: 'Akşener yerine Bahçeli’yi tercih ederim'

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP'nin olağanüstü kongreyi yapmak zorunda olduğunu iddia ederek, “Yargı kararı yok sayılamaz....

MYP Lideri Yılmaz: 'Akşener yerine Bahçeli’yi tercih ederim'
Yayınlanma:
Güncelleme:

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP'nin olağanüstü kongreyi yapmak zorunda olduğunu iddia ederek, “Yargı kararı yok sayılamaz. Asıl sorun Akşener ile ilgili ortaya çıkan iddia ve belgelerdir. Zira Akşener bu koşullar altında aday dahi olamaz” dedi.

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, yazılı bir açıklama yaptı. Yılmaz yaptığı açıklamada, “MHP olağanüstü kurultayı yapmak zorundadır. Yargı kararı yok sayılamaz. Asıl sorun Akşener ile ilgili ortaya çıkan iddia ve belgelerdir. Zira Akşener bu koşullar altında aday dahi olamaz. Bahçeli elindeki bilgi ve belgeler ışığında Akşener’i çok rahat bir şekilde ihraç edebilir. Zira ithamlar çok ağır. Ve Bahçeli açısından da tarihte ilk kez bir ihraç kararını destekleyen sebepler oluşmuş gözükmektedir” dedi. “BAHÇELİ KONGRE SÜRECİNİ UZATTIKÇA KAN KAYBEDECEK” “Devlet Bahçeli uzun zamandır bir politika izleyerek olağanüstü Kurultay talebini ertelemek için manevralar yapmaktadır” diyen MYP Lideri Yılmaz, “Bu kaçış Bahçeli için hiçbir zaman olumlu bir sürece dönüşmemektedir. Devlet Bahçeli ortak akıl ile hareket edip hem Milliyetçi tabanı hem de ülkeyi rahatlatmalıdır. Geçmişte yaptığı hataların muhasebesini yapmalıdır. Milliyetçi iradenin iktidarına engel olan tutumlarını sorgulamalıdır. Bu değişim ya olacak ya da olacak. Bu kaçınılmazdır. Bahçeli kalmak için yöntem değiştirmek zorundadır” ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.