Nişantaşı Üniversitesi Mardin Eket Eğitim Fuarına katıldı haberi

21-22 Nisan tarihlerinde Mardin Hilton GardenInn Mardin otelinde Eket Fuarcılık tarafından düzenlenen eğitim fuarına birçok devlet ve vakıf üniversitesi katıldı. Lise 12. sınıfların ziyarete geldiği fuarda üniversiteler tanıtımlarını yaptılar. Eğitici ve

Nişantaşı Üniversitesi Mardin Eket Eğitim Fuarına katıldı haberi
Yayınlanma:
Güncelleme:

Eğitim fuarlarının önemine değinen Nişantaşı Üniversitesi Üniversite Tercih Merkezi Eğitim Uzmanı Hatice Karataş, “Öğrenciler genel olarak bilinçli olsalar da, sordukları sorulardan sınav sistemi hakkında halen net bilgiye sahip olmadıklarını anlıyoruz. Sayısalcı bir öğrenci hukuk da düşünüyorum belki 2 yıllık bir bölüm de yazabilirim diyor. Öğrencilerin bilgisizlikleri onlara pahalıya mal olmamalı. Hangi bölüm öğrencisi ise o bölüme yönelmesi ve hedefe kitlenmesi yararına olacaktır. Yoksa sınava 2 buçuk ay kala ne istediğini bilmemek veya yanlış bilgilere sahip olmak doğru bir yöntem değil” dedi.

PROFESYONEL DESTEK ÖNEMLİ
Öğrencilerin bilgilendirmesi için eğitim fuarlarının önemli olduğunu belirten Karataş, öğrencilerin öncelikle rehber öğretmenlerinden, sonrasında eğitim fuarları, eğitim ile ilgili seminer ve medya programlarından takip etmelerinin doğru olacağını ifade etti. Özellikle tercih döneminde öğrencilerin tercihlerini yaparken mutlaka profesyonel destek almalarının yararlarına olacağının altını çizen Karataş sözlerine şu şekilde devam etti: ”Rehber öğretmenlerinden yardım alacakları gibi, tercih fuarlarına giderek profesyonel yardım da alabilirler. Eğer bu alternatiflere ulaşamazlarsa o zaman tercih merkezleri oluşturan üniversitelerde de bu anlamda destek alabilirler. Ancak, tercih öncesi mutlaka Üniversite Tercih Merkezi ve YÖK Atlas’tan kendileri de araştırma yapsınlar.”

TEMMUZ’DA TERCİH FUARLARI VAR
Güvenlik anlamında Güneydoğu illerimizde eğitim fuarları yapmanın zorlukları üzerinde duran, ancak her şeye rağmen güvenli ve başarılı fuarlar çıkardıklarını söyleyen Eket Fuarcılık Koordinatörü Oğuzhan Aydın ise Temmuz ayında İstanbul, Ankara ve İzmir’de olmak üzere üç ayrı tercih fuarı düzenleyeceklerini açıkladı. Hedeflerinin binlerce öğrenciye önemli bir hizmet sunmak olduğunu açıklayan Aydın, “Binlerce öğrenci, veli ve rehber öğretmeni ağırlayacağımız fuarlarımıza tüm üniversite aday öğrencilerimizi bekliyoruz. Öğrenciler, yoğun katılım sağlayacak üniversiteleri bu şekilde bir ortamda tanıma fırsatı bulacaklardır” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.