Oya Akın Yıldız okulları Stem&Makers festivalindeydi
Bilim ve teknolojinin kalbinin attığı Stem&Makers festivaline “Bilimin Renkleri” atölyesi ile katılan Oya Akın Yıldız Okulları, ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.
Bilim ve teknolojinin kalbinin attığı Stem&Makers festivaline “Bilimin Renkleri” atölyesi ile katılan Oya Akın Yıldız Okulları, ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.
Stem&Makers Fest/Expo, 29-30 Eylül 2018 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Stem&Maker Lab, Feza Gürsey Bilim Merkezi, Milli Eğitim Bakanlığı ve OSTİM Organize Sanayi Bölgesi işbirliği ile Ankara Altınpark ANFA Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.
TEM & Makers Fest/Expo, halkın bilim ve teknoloji ile etkileşimine imkan sağlayan çok yönlü bir etkinliktir. Bu etkinliğin amacı; eğitici, merak uyandırıcı ve heyecanlandırıcı ürünler ve atölyeler ile katılımcıların bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarındaki ilgilerini canlı tutmaktır.
ANLAYIŞLI BİREYLER YETİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ
Stem&Makers Festivaline B4 alanında “Bilimin Renkleri” atölyesi ile katılan Oya Akın Yıldız Okulları tüm katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Oya Akın Yıldız Okulları Kurucusu Oya Akın; “Bizler eğitimci olarak öğrencilerimizin eleştiren, kendisine ve ülkesine sorumlu, yaşam boyu öğrenmeye açık, üretken, kendi kültürünü özümsemiş, farklı kültürlere anlayışlı bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Çocukların bilimin gündelik yaşamdaki önemini fark etmelerini eğlenceli yollarla anlatmak biz eğitimcilerin görevidir. Altınpark ANFA Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Stem&Makers Festivalinde “Bilimin Renkleri” atölyesiyle çocuklarımıza bilimin eğlencesini anlattıkları için emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederim.” dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.