“Sarıklı Cübbeli Ders” haberine MEB’den yalanlama

Abdulkadir Geylani İmam Hatip Ortaokulu'nda “Sarıklı Cübbeli Ders” iddiası ile basına yansıyan haberlere MEB'ten yalanlama geldi.

“Sarıklı Cübbeli Ders” haberine MEB’den yalanlama
Yayınlanma:
Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ankara Yenimahalle ilçesindeki Abdulkadir Geylani İmam Hatip Ortaokulu ile ilgili bir gazetenin “Sarıklı Cübbeli Ders” başlıklı haberinde yer verdiği iddialara ilişkin açıklamada bulundu. 

MEB’den bugün bir gazetenin “Sarıklı Cübbeli Ders” başlıklı haberinde yer verdiği iddialara ilişkin yapılan açıklamada, “Ankara Yenimahalle ilçesindeki Abdulkadir Geylani İmam Hatip Ortaokulumuzla ilgili bir gazetenin 'Sarıklı Cübbeli Ders' başlıklı haberinde yer verdiği iddialara ilişkin olarak; haberde adı geçen Yenimahalle Abdulkadir Geylani İmam Hatip Ortaokulu, 2014 Eylül ayında Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Ahmedi Kudusi Ömer Erdoğan Kültür ve Yardımlaşma Derneği arasında imzalanan protokol çerçevesinde, ilgili dernek tarafından yapılan binada hizmete açılmış ve 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır” denildi. 

SADECE ZİYARET

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:  “Yapılan ilk incelemede, haberde yer verildiği şekilde derslere görevli öğretmenlerin dışında herhangi bir kişinin katılımının söz konusu olmadığı, bununla birlikte haberde ismi geçen Dernek Başkanı’nın geçtiğimiz eğitim - öğretim yılında okul yönetiminin müsaadesinde, öğrencileri ziyaret ettiği, haberde yer alan fotoğrafların ise bu ziyarete ait olduğu anlaşılmıştır. Okulun çökme riski iddiasına ilişkin ise okul binası 2017 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce görevlendirilen inşaat mühendisleri tarafından incelenmiş olup binada teknik olarak bir problem olmadığı rapor edilmiştir. Aynı bölgede yatırım programında bulunan İmam Hatip Ortaokulu inşaatı devam etmekte olup, inşaat tamamlandığında adı geçen okul yeni binasına taşınacaktır. Habere konu olan tüm iddialara ilişkin ayrıca inceleme başlatılmıştır." 

Kaynak:İHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.