Türkiye'nin her yerinden avukat stajyerleri yarışıyor

Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen 2018 yılı Kurgusal Duruşma Yarışması finali 15-16 Eylül 2018 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin her yerinden avukat stajyerleri yarışıyor
Yayınlanma:
Güncelleme:

Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen 2018 yılı Kurgusal Duruşma Yarışması finali 15-16 Eylül 2018 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek. Yarışma Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun açış konuşmasıyla başlayacak. 48 Baronun katılımıyla sekiz coğrafi bölgede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması elemelerinde bölge birinciliğini alan takımlar bu kez Türkiye derecesine girme mücadelesi verecek.

YARIŞACAK BÖLGELER

Yurt genelini kapsaması nedeniyle başkaca bir örneği bulunmayan Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nın finalinde aşağıdaki baroların avukat stajyerlerinden oluşan takımlar yarışacak: Marmara Bölgesi Birincisi Tekirdağ Barosu, Ege Bölgesi Birincisi İzmir Barosu, Akdeniz Bölgesi Birincisi Adana Barosu, İç Anadolu Bölgesi Birincisi Eskişehir Barosu, Batı Karadeniz Bölgesi Birincisi Kastamonu Barosu, Doğu Karadeniz Bölgesi Birincisi Trabzon Barosu, Doğu Anadolu Bölgesi Birincisi Kars Barosu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Birincisi Diyarbakır Barosu.

SAVUNMA YAPACAKLAR

Çekecekleri kura sonucuna göre aynı “olay metni” üzerinden iddia ve savunma yapacak olan takımlara yargıç masasına oturan jüri üyeleri puan verecek. Bu yıl beşincisi yapılan TBB Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşması Yarışması; yargının kurucu unsuru olan savunmanın temsilcisi avukatı, diğer kurucu unsurlar karar ve sav temsilcileri olan hakim ve savcı ile birlikte, hukuka ve etik kurallara uygun olarak gerçekleştirecekleri yargılama faaliyetine ve duruşmaya hazırlamayı amaçlıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.