TUSAŞ'ta Temel Kotil'den veda: 2016'dan beri görev yapan Kotil yerine Ömer Cihad Vardan getirildi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Başkanı Temel Kotil, görev süresinin sona ermesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

TUSAŞ'ta Temel Kotil'den veda: 2016'dan beri görev yapan Kotil yerine Ömer Cihad Vardan getirildi
Yayınlanma:

2016 yılında Genel Müdür olarak başladığı görevde, Türkiye'nin havacılık ve uzay alanındaki önemli projelerinin hayata geçirilmesine liderlik eden Kotil, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"2016 yılında Genel Müdür olarak göreve başladığım yolculukta, ülkemizin ilk Jet Eğitim Uçağı HÜRJET, ilk 5. Nesil Savaş Uçağı KAAN, ilk yerli ve milli helikopterimiz GÖKBEY, HÜRKUŞ-B, T929 ATAK II, ANKA III ve AKSUNGUR’un ilk uçuşlarına hep beraber şahitlik ettik. Tüm bu başarılara büyük TUSAŞ Ailesi ile birlikte ulaştık.

Son sekiz yılda yaklaşık 12 bin arkadaşımız ailemize katıldı, TUSAŞ ailemizi büyüttük, genç mühendislerimiz ve teknisyenlerimize ülkemizin en gözde projelerinde görev vererek hayata geçirdik, en büyük yatırımı ülkemize yıllarca katkı sağlayacak olan insan kaynağımıza yaptık.

Tesislerimizi dünya çapında test merkezleri ile donattık. Avrupa’nın en büyük 2. “Ses Altı Rüzgar Tüneli” testlerine başladı, dünyanın tek çatı altındaki en büyük 4. Kompozit Tesisi dünya kompozit ihtiyacının %2’sini karşılamak üzere imalata başladı.

Son 8 yılda 4 kat büyüyen ve 2023 yılında %50 dolar bazlı hasılat büyümesi gerçekleştiren TUSAŞ ile Türk havacılığının gelecek yüzyılının altyapısını hazırlamış olduk.

Ülkemizin gözbebeği kuruluşu Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nde bu önemli görevde yer almanın verdiği sevinçle bayrağı artık devrediyorum. Yakın çalışma arkadaşlarım, icra kurulu üyelerime ve birlikte nice güzel başarılara imza attığımız tüm çalışma arkadaşlarıma ve ailelerine, bu şanlı görevi bana 8 yıl önce layık gören ve attığımız her adımda yanımızda duran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, görev sürem boyunca desteklerini esirgemeyen tüm devlet büyüklerimize ve komutanlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Yol arkadaşım, yeni Genel Müdür Sayın Mehmet Demiroğlu’na ve Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Sayın Ömer Cihad Vardan kardeşime yeni dönemde başarılar dilerim."

Kotil'in bu açıklamaları, TUSAŞ'ta görev değişimi sürecini ve gelecek dönemdeki beklentileri vurgulayan bir mesaj niteliği taşıyor.

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.