Yavuz Bingöl: Son nefesime kadar Erdoğan'ın yanındayım

Yavuz Bingöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı duyduğu sevgiyi ve Öykü Gürman'la biten evliliğini ilk kez anlattı

Yavuz Bingöl: Son nefesime kadar Erdoğan'ın yanındayım
Yayınlanma:
Güncelleme:
"ERDOĞAN'I SEVMEK SUÇ MU?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki sözleri ile bazı kesimlerin tepkisini üzerine çeken Yavuz Bingöl, "Erdoğan'la olan yakınlığım bazılarının ağrına gitti. Erdoğan'ı sevmek suç mu? Ben kendisinin duruşunu seviyorum. Erdoğan, herkesin saldırdığı bir dönemde bize sahip çıktı" diyerek kendisine vefa borcu olduğunu, ölene kadar da Erdoğan'ın arkasında olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanının kültür-sanat projeleriyle yakından ilgilendiğini anlatan Bingöl, Günaydın'a konuştu: "Sayın Cumhurbaşkanına, Ahmet Yesevi müzikalinden bahsettiğimde, hemen hayata geçirmemizi, kendisinin de gereken desteği vereceğini ifade etti. Yabancılarla birlikte Mevlana'nın da etkilendiği Ahmet Yesevi'yi tanıtmak için uluslararası bir müzikal hazırlıyoruz."

"SOLCU DOĞDUM SOLCU ÖLECEĞİM"

Bingöl, siyasi görüşlerinin değiştiğini iddia edenlere de şu cevabı veriyor: "Solcu doğdum, solcu öleceğim; görüşlerim değişmedi. Solculuğun en değerli vasıflarını hayata geçirmiş biriyim. Solculuk, paylaşım demektir. Ben hayata insan olarak bakıyorum, ideolojik açıdan bakmıyorum."

BOŞANDIĞI EŞİ SORULUNCA...

Öykü Gürman'la olan evliliğini dokuz ayda sonlandıran Bingöl'e; "Pişman mısınız?" diye soruyorum; duraklıyor. Ağzından 'Pişmanım' kelimesi çıkmıyor ama "Güzel şeyler yaşadık, ama evlilik başka bir şey. Hâlâ ona saygı duyuyorum. Benim için söyledikleri hoşuma gitti" diyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.