Akgün: Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un açıklamalarını kınıyoruz

Akgün: Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un açıklamalarını kınıyoruz

Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) Başkanı İsmail Akgün, “MEYAD olarak Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u yaptığı açıklamalarını nedeniyle kınadıklarını” ifade etti.

A+A-

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) uzmanlarından aynı zamanda Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) Başkanı İsmail Akgün, “MEYAD olarak Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u yaptığı açıklamalarını nedeniyle kınadıklarını” ifade etti.

Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi, “MEYAD olarak tüm dünyaya "Birlikte Güçlüyüz Platformu" katılımımız üzerinden seslenmek istiyoruz; Fransa’nın dünya üzerinde emperyalist bir anlayış ile yüzlerce yıldır insanların canları ve kanları üstüne kurduğu sözde medeniyetini ve zenginliklerinin kaynağını gayet iyi biliyoruz. Yakın tarihte Cezayir, Ruanda, Mali gibi pek çok ülkede yüzbinlerce insanı soykırıma tabi tutup mazlum ülkelerin varlıklarına konanları da çok iyi biliyoruz.

Dün bunları yapan Fransa’nın bugün faşizan bir yaklaşım ile İslam düşmanlığını bir politika haline getirmesini ise asla kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Fransa, yüzyıllardır küresel ölçekte nefret saldırılarına dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Fransa’nın kan üzerine kurduğu bu gücü kullanan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, ülkemize ve İslam ülkelerine yaptığı küstah açıklamalar kesinlikle kabul edilemez.

Bağımsız ve güçlü Türkiye anlayışının her zaman destekçisi ve savunucusu Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği olarak söz konusu gelişmelere karşı asla kayıtsız kalmayacağız. Uluslararası Hukuku hiçe sayan, İnsan Haklarına karşı şiddet, nefret ve ayrımcılık suçlarını işlemeye devam eden Fransa’nın ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan üzerinden ülkemize karşı ortaya koyduğu bu yaklaşımları ve açıklamaları kınıyoruz”  MEYAD Yönetim ve denetim kurulu ile temsilcilikleri denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.