AKP Milletvekilleri il il aday listeleri

AKP Milletvekilleri listesi vatandaşlar tarafından merak ediyor. İşte AKP Milletvekilleri listesi...

AKP Milletvekilleri il il aday listeleri
Yayınlanma:

14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi doğrultusundaki hazırlıklar ve milletvekili aday listesi açıklandı. AKP milletvekili adayları merak ediliyor.

AK Parti’nin aday listesinde büyük bir değişim olacak. 27. Dönemde görev alan milletvekillerinin yüzde 70’i değişiyor. Partili kaynaklara göre, uzun süredir uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu olan 3 dönem kuralı “istisnasız” uygulandı.

KABİNE'DEKİ İSİMLERİN ADAY OLDUĞU YERLER

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu – İstanbul 2. Bölge 1. Sıra

Ankara 2. Bölge 1. Sıra - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin

Ankara 2. Bölge 1. Sıra - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin

Antalya 1. Sıra – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Bursa 2. Bölge 1. Sıra – Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank

Eskişehir 1. Sıra – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez

İstanbul 1. Bölge 1. Sıra - Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum

İzmir 1. Bölge 1. Sıra – Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu

Kayseri 1. Sıra – Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar

Osmaniye 1. Sıra - Aile Bakanı Derya Yanık

Ordu 1. sıra - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer

Şanlıurfa 1. sıra - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ

Mersin 1. Sıra - Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati

Kahramanmaraş - Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi

Samsun - Ticaret Bakanı Mehmet Muş

Trabzon - Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu

Ankara 3. Bölge 1. Sıra - Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay

AKP'NİN İL İL MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ:

Adana

Ömer Çelik

Ahmet Zenbilci

Sunay Karamık

Abdullah Doğru

Faruk Aytek

Mustafa Yıldız

Hasan Hüseyin Kuşcu

Erol Kahraman

Kasım Pamuk

Fatime Yurduseven

Dinçer Dinç

Melike Doğan

Ramazan Çırak

Oğuzhan Gürhani

Mehmet Kurtaran

Adıyaman

Resul Kurt

İshak Şan

Mustafa Alkayış

Hüseyin Özhan

Ziya Polat

Afyonkarahisar

Ali Özkaya

İbrahim Yurdunuseven

Hasan Arslan

Ferda Ertürk

Hakkı Öztürk

Ethem Karahan

Ağrı

Ruken Kilerci

Abbas Aydın

Mehmet Ali Bilgili

Şaban Polat

Amasya

Haluk İpek

Hasan Çilez

Abdulkerim Buğra Şimşek

Ankara 1. Bölge

Yıldırım Tuğrul Türkeş

Jülide Sarıeroğlu

Murat Alparslan

Zehranur Aydemir

Mustafa Hasgül

Ebru Kurban Yaldız

Muhammed Abdullah Özer

Osman Karaaslan

Hasan Erçelebi

Eyüp Gökhan Özekin

Edibe Sinem Ersoy

İlhami Teke

Muhammet Tarık Kuyrukcu

Ankara 2. Bölge

Vedat Bilgin

Lütfiye Selva Çam

Orhan Yegin

Zeynep Yıldız

Osman Gökçek

Kurtcan Çelebi

Abdulvahap Şahin

Cihan Ankara

Ejder Onursal

Servet Türkayık

Burcu Gökalp

Ankara 3. Bölge

Fuat Oktay

Leyla Şahin Usta

Ömer İleri

Asuman Erdoğan

Ahmet Fethan Baykoç

Remzi Albasan

Halise Çiftci

Ahmet Çotuk

Ahmet Gül

Ertunç Güngör

Halil Hotaman

Cansın Yılmaz Yaşar

Antalya

Mevlüt Çavuşoğlu

Mustafa Köse

Tuba Vural Çokal

Kemal Çelik

Atay Uslu

İbrahim Ethem Taş

Kuddusi Müftüoğlu

İzzettin Sultanyar

Tülay Beşkonak Özçay

Yusuf Mayıslar

Betül Demirok

Rüştü Peker

Ferah Nur Ünal

Özcan Yıldırım

Mehmet Uysal

Yahya Turgut

İbrahim Bayuk

Artvin

Faruk Çelik

Ahmet Erdem

Aydın

Mustafa Savaş

Seda Sarıbaş

Ömer Özmen

Mustafa Abak

Mehmet Umut Tuncer

Duygu Göğde

Murat Gün

Mehmet Arkun

Balıkesir

İsmail Ok

Belgin Uygur

Mustafa Canbey

Ali Taylan Öztaylan

Pakize Mutlu Aydemir

Mehmet Aydemir

Ahmet Gür

Eşref Uslu

Fatih Güngör

Bilecik

Halil Eldemir

Hüsnü Ersoy

Bingöl

Feyzi Berdibek

Zeki Korkutata

Furkan Ufuk Coşkun

Bitlis

Turan Bedirhanoğlu

Muaz Ergezen

Cebrail Yakışır

Bolu

Yüksel Coşkunyürek

Arzu Aydın

Kazım Konak

Burdur

Adem Korkmaz

Mustafa Oğuz

Volkan Mengi

Bursa 1. Bölge

Efkan Ala

Refik Özen

Ahmet Kılıç

Emine Yavuz Gözgeç

Mustafa Yavuz

Ahmet Yıldız

İrfan Akkaya

Ömer Faruk Temiztürk

Semih Peksert

Mihrimah Kocabıyık

Bursa 2. Bölge

Mustafa Varank

Ayhan Salman

Osman Mesten

Emel Gözükara Durmaz

Muhammet Müfit Aydın

Mustafa Yıldırım

Fuat Alpaslan

Süleyman Çelik

Asuman Akçay Sakallı

Mustafa Kaya

Çanakkale

Ayhan Gider

Jülide İskenderoğlu

Nazım Hikmet Keskiner

Halil Zahit Mert

Çankırı

Muhammet Emin Akbaşoğlu

Salim Çivitcioğlu

Çorum

Yusuf Ahlatcı

Oğuzhan Kaya

Zeki Gül

Ramazan Kelepircioğlu

Denizli

Cahit Özkan

Şahin Tin

Nilgün Ök

Ekrem Başer

Osman Yüceliş

Birtan Şahan

Feride Kabadayılar

Diyarbakır

Mehmet Galip Ensarioğlu

Mehmet Said Yaz

Suna Kepolu Ataman

Ayşegül Biçer

Aziz Alper Biten

Abdulvahit Güvensen

Feyzullah Şimşek

Hatice Seydaoğlu

Abdurrahman Kikizade

Tahsin Arslan

Muhammed Ahmet Mahsum Melikoğlu

Seyid Kutup Yıldırım

Edirne

Fatma Aksal

Tarık Hatipler

Erdinç Çekiç

Sevda Nur Kurban

Elazığ

Erol Keleş

Ejder Açıkkapı

Mahmut Rıdvan Nazırlı

Mücahit Yanılmaz

Hasan Murat Öz

Erzincan

Süleyman Karaman

Mehmet Cavit Şireci

Erzurum

Selami Altınok

Fatma Öncü

Mehmet Emin Öz

Abdurrahim Fırat

Ayşe Deniz Çelik

Muhammed Gökberk Kocaaliler

Eskişehir

Fatih Dönmez

Ayşen Gürcan

Ali Demirel

Hakan Çizmelioğlu

Pınar Turhanoğlu Gücüyener

Derya Çıraklı

Gaziantep

Abdulhamit Gül

Mehmet Eyup Özkeçeci

Ali Şahin

Derya Bakbak

Mesut Bozatlı

Şehzade Demir

İrfan Çelikaslan

Bünyamin Bozgeyik

Feray Yılmaz

Muhammed Hakan Tanrıöver

Hasan Teke

Abdullah Durdu

Cuma Reyhan

Giresun

Nazım Elmas

Ali Temür

Tolga Erener

Berrin Aydın

Gümüşhane

Celalettin Köse

Ünal Yılmaz

Abdullah Korkmaz

Hakkari

Abdulmuttalip Özbek

Mehmet Budak

Hikmet Yaşar

Hatay

Adem Yeşildal

Abdulkadir Özel

Hüseyin Yayman

Kemal Karahan

Zehra Eren

Cengiz Yıldız

Filiz Özçörekçi

Ahmet Alper Soylu

Mehmet Hakan Yılmaz

Halil Ersen Doğan

Necmiddin Çito

Isparta

Mehmet Uğur Gökgöz

Osman Zabun

Yakup Kütük

Nesrin Semiz

Mersin

Nureddin Nebati

Ali Kıratlı

Havva Sibel Söylemez

Faruk Dinç

Mehmet Akdoğan

Ali İhsan Gök

Serkan Tanrıkulu

Hakkı Meniz

Fatih Dölek

Mustafa Erim

Firdevs Aktürk

Halit Pekduran

Seçkin Taş

İstanbul 1. Bölge

Murat Kurum

Erkan Kandemir

Hasan Turan

Müşerref Pervin Tuba Durgut

Hulusi Şentürk

Mustafa Hulki Cevizoğlu

Tuğba Işık Ercan

İsmail Erdem

Yahya Çelik

Behiye Eker

Serkan Bayram

Ümmügülşen Öztürk

Azmi Ekinci

Nurettin Alan

Fatih Süleyman Denizolgun

Leman Yenigün

Esma Ersin

Umut Arman Sonay

Ali Sevinç

Mahmut Eminmollaoğlu

Rüstem Kabil

Ali Yazlı

Aydoğan Ahıakın

Zeynettin Aydın

Cemal Donat

Ebru Saracoğlu

Ayşegül Esra Atik

Fatih Ögün

Zeynep Bayır

Murat Açık

Veli Arslan

Yunus Fırat Aydın

Mustafa Naim Yağcı

Furkan Gökgöz

Nurettin Alagöz

İstanbul 2. Bölge

Süleyman Soylu

Halit Yerebakan

Rabia Kalender İlhan

Mehmet Önder Aksakal

Mustafa Demir

İsmail Emrah Karayel

Zafer Sırakaya

Büşra Paker

Sevan Sıvacıoğlu

Derya Ayaydın

Adem Yıldırım

Sena Nur Çelik

Ahmet Bilal Kıymaz

Hüseyin Eroğlu

Enes Eminoğlu

Ahmet Hamdi Çamlı

Emre Ustaosmanoğlu

Şevki Şar

Cahit Altunay

Ömer Fuat Günday

Orhan Narin

Selçuk Kar

Kemal Oğuz Kıdil

Ferşat Yıldırım

Ecrin Nazlı İnan

Nazif Barış Çiftçioğlu

Beşir Açıkça

İstanbul 3. Bölge

Numan Kurtulmuş

Özlem Zengin

Cüneyt Yüksel

Zekeriya Yapıcıoğlu

Halis Dalkılıç

Rümeysa Kadak

Oğuz Üçüncü

Necmi Kadıoğlu

Şamil Ayrım

Seda Gören Bölük

Nilhan Ayan

Yıldız Konal Süslü

Şengül Karslı

Yücel Arzen Hacıoğulları

Halime Kökce

Mehmet Sarı

Nevzat Şatıroğlu

Ekrem Görçeker

Necati Karagöz

Rasim Erdoğmuş

Yusuf Aslan

Mustafa Korkut

Mutlu Bozoğlu

Feti Ahmet Balın

Oktay Şamdanlı

Mehmet Yıldız

Yılmaz Durmuş

Nevin Mine Vural

Memet Yalçın

Nazif Çetin

Ramazan Arkan

Harun Çelik

Rasim Yağar

Cemal Toptancı

Recep Seyyar

Ali Çiçek

İzmir 1. Bölge

Mehmet Kasapoğu

Mahmut Atilla Kaya

Şebnem Bursalı

Mehmet Ali Çelebi

Cemal Bekle

Savcı Sayan

Enes Efendioğlu

Ömür Şanlı

Mehmet Sadık Tunç

Nisa Alptekin

Mehmet Said Başdaş

Selahattin Serdar Muçay

Berkan Yıldızhan

Hatice Yeliz Karataş

İzmir 2. Bölge

Eyyüp Kadir İnan

Fehmi Alpay Özalan

Ceyda Bölünmez Çankırı

Yaşar Kırkpınar

Kerem Ali Sürekli

Muhammet Doğan

Dilek Yıldız

İsmail Hancı

Ahmet Can Çelik

Gülşen Gezici

Halil Polat

Veysel Güldoğan

Güven Demirağ

Yasin Demirel

Kars

Yunus Kılıç

Serkant Aykul

Kastamonu

Halil Uluay

Fatma Serap Ekmekci

Mehmet Umur

Kayseri

Hulusi Akar

Ayşe Böhürler

Şaban Çopuroğlu

Murat Cahid Cıngı

Sayın Bayar Özsoy

Mahmut Gürcan

Emine Timuçin

Hüseyin Cahit Özden

Hüseyin Okandan

Deniz Mustafa Çağan

Kırklareli

Ahmet Gökhan Sarıçam

Hüseyin Tuzcu

Neşe Kiraz

Kırşehir

Necmettin Erkan

Osman Arslan

Kocaeli

Sadettin Hülagü

Radiye Sezer Katırcıoğlu

Veysal Tipioğlu

Mehmet Akif Yılmaz

Cemil Yaman

Sami Çakır

Yasemin Özdemir

Mehmet Ellibeş

Ali Güney

Berna Abiş

Hasan Soba

Erkan Aksoy

Gülay Artut

İbrahim Efe

Konya

Tahir Akyürek

Orhan Erdem

Selman Özboyacı

Meryem Göka

Abdullah Ağralı

Mehmet Baykan

Ziya Altunyaldız

Latif Selvi

Mustafa Hakan Özer

Faruk Özçelik

Burhanettin Sevencan

Saadet Armağan Güleç Korumaz

Ercan Uslu

Hümeyra Saçkesen

Muhammed Zeren

Kütahya

Adil Biçer

İsmail Çağlar Bayırcı

Mehmet Demir

Esra Özbek Balcı

Mustafa Altuğ Atalay

Malatya

Bülent Tüfenkci

İhsan Koca

İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak

Abdurrahman Babacan

Vahit Atalan

Ramazan Özcan

Manisa

Bahadır Yenişehirlioğlu

Murat Baybatur

Tamer Akkal

Ahmet Mücahit Arınç

Mehmet Ali Özkan

Ayşe Nevin Sert

Mürşit Gedizli

Fatih Katıöz

Ahmet Palabıyık

Yaşar Demirel

Kahramanmaraş

Vahit Kirişçi

Ömer Oruç Bilal Debgici

Mevlüt Kurt

Tuba Köksal

Mehmet Şahin

Hasan Gezginç

Koray Kıraç

Ramazan Gürbak

Mardin

Faruk Kılıç

Muhammed Adak

Mehmet Akif Nuhoğlu

Abdulvahap Arbağ

Mehmet Samsa

Ayhan Aslan

Muğla

Kadem Mete

Yakup Otgöz

Eylem Tan

Turgay Öztürk

Ali Mete Karagöz

Hakan Fevzi İlhan

Ali Tekin

Muş

Mehmet Emin Şimşek

Nur Ahmet Kılıçaslan

Muhammed Bahaddin İşık

Nevşehir

Süleyman Özgün

Emre Çalışkan

Mustafa Rauf Yanar

Niğde

Cevahir Uzkurt

Yavuz Ergun

İbrahim Baloğlu

Ordu

Mahmut Özer

İbrahim Ufuk Kaynak

Mustafa Hamarat

İsa Yüksel

İsa Gül

Samet Özdemir

Rize

Muhammed Avcı

Harun Mertoğlu

Yılmaz Katmer

Sakarya

Lütfi Bayraktar

Çiğdem Erdoğan Atabek

Ali İnci

Ertuğrul Kocacık

Murat Kaya

Akif Adnan Dizer

Kürşat Kılıç

Rahmi Can Şeşen

Samsun

Mehmet Muş

Çiğdem Karaaslan

Yusuf Ziya Yılmaz

Orhan Kırcalı

Ersan Aksu

Mücahit Yılmaz

Havva Şen Saygın

Kadir Kayan

İrfan Şenocak

Siirt

Mervan Gül

Feyzi Sevgili

Lokman Özcan

Sinop

Nazım Maviş

Seyit Ali Çetin

Sivas

Abdullah Güler

Hakan Aksu

Rukiye Toy

Rüstem Yüce

Serdar Öksüm

Tekirdağ

Mestan Özcan

Gökhan Diktaş

Çiğdem Koncagül

Hakan Sunal

Abdullah Öğe

Akın Yılmaz

Müge Yıldız Topak

Defne Gezer

Tokat

Yusuf Beyazıt

Mustafa Arslan

Cüneyt Aldemir

Adem Dizer

Mehmet Can

Trabzon

Adil Karaismailoğlu

Mustafa Şen

Yılmaz Büyükaydın

Vehbi Koç

Meryem Sürmen

Zafer Ofluoğlu

Tunceli

Hakan Özer

Şanlıurfa

Bekir Bozdağ

Abdulkadir Emin Önen

Abdürrahim Dusak

Mehmet Ali Cevheri

Cevahir Asuman Yazmacı

İbrahim Eyyüpoğlu

Hikmet Başak

Mehmet Faruk Pınarbaşı

Mahmut Kaçar

Nihat Kılıç

Emre Karaçizmeli

Mehmet İlhami Günbegi

Abdullah Aksak

Abdurrahim Toru

Uşak

İsmail Güneş

Fahrettin Tuğrul

Hilal Sabancı

Van

Burhan Kayatürk

Kayhan Türkmenoğlu

Abdulahat Arvas

Azad Kartal

Selma Biçek

Muhammed Çalağan

Ömer Faruk Karakurt

Muhammed Affan Orhan

Yozgat

Abdulkadir Akgül

Süleyman Şahan

İskender Minar

Yusuf İbiş

Zonguldak

Muammer Avcı

Saffet Bozkurt

Ahmet Çolakoğlu

Nejdet Tıskaoğlu

Dilek Kaya

Aksaray

Cengiz Aydoğdu

Hüseyin Altınsoy

Sevinç Kasal

Sinan Özkan

Bayburt

Orhan Ateş

Karaman

Selman Oğuzhan Eser

Osman Sağlam

Fatma Çoştu

Kırıkkale

Mustafa Kaplan

Ergün Tekin

Muhammet Emin Avundukluoğlu

Batman

Ferhat Nasıroğlu

Serkan Ramanlı

Murat Güneştekin

Muhsine Bozkurt

Fırat Tunç

Şırnak

Aslan Tatar

Hatice Atan

Bedirhan Şık

Abdulkerim Gündüz

Bartın

Yusuf Ziya Aldatmaz

Turhan Kalaycı

Ardahan

Kaan Koç

Güven Karakoyun

Iğdır

Cantürk Alagöz

Ahmet Tutulmaz

Yalova

Ahmet Büyükgümüş

Meliha Akyol

Erhan Dede

Karabük

Cem Şahin

Durmuş Ali Keskinkılıç

Hüseyin Gündoğdu

Kilis

Ahmet Salih Dal

Fazıl Arısoy

Osmaniye

Derya Yanık

Seydi Gülsoy

İlyas Yiğit

Mesut Tokur

Düzce

Ayşe Keşir

Ercan Öztürk

Hakan Kuşçuoğlu

Kaynak:Basın Bülteni

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.