Bedelli askerlik 2018 başvuru şartları nedir?

Bedelli askerlik 2018 başvuru şartları nedir?

AK Parti'den son dakika bedelli askerlik açıklaması geldi. Yeni düzenlemeye göre; Bedelli askerlik 25 yaş 15 bin TL olacak, 25 gün askerlik yapılacak.

A+A-

BEDELLİ ASKERLİK 25 YAŞ 15 BİN TL OLACAK, 25 GÜN ASKERLİK YAPILACAK

AK Parti'den son dakika bedelli askerlik açıklamasıAK Partili Grup Başkanvekili Bülent Turan, bedelli askerliğin torba yasaya eklendiğini açıkladı. AK Partili Turan, 'Kulis bilgisi, duyuma buna gerek yok. Biz şeffaf insanlarız. Yeni gelişmeyi sizinle paylaşmak istedim. 25 yaş ve 15 bin TL ön görüsüyle beraber, 25 günlük bir askerlik hizmeti öngörülüyor. Çalışmalar takdir, komisyonundur' dedi.

A Haber muhabiri Erdinç Özyılmaz`ın iddiasına göre; milyonlarca kişinin beklediği bedelli askerlik ile ilgili sıcak gelişmeler yaşandı. Kulislerde konuşulan son iddialara göre bedelli askerlik yaşı ve ücreti belli oldu. Bu bilgiler dahilinde 26 yaş ve 20 bin lira kriter olarak belirlendi. Ancak çalışmaların sürdüğü ve bu rakamların değişebileceği öngörülüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da konuyla ilgili Ekim ayını işaret ederek, "Bir kararname ile kökten halledilebilir" mesajı vermişti.

BEDELLİ ASKERLİK İÇİN SON DAKİKA HABERLERİ

Bedelli askerlikle ilgili açıklamalar haberimizde olmaya devam edecek. Hükümetin bu konuda çalışmalarını sürdüğü iki seçenekten hangisi kabul edilirse tarih konusu da o yönde belirlenecek. Bir defaya mahsus çıkarılması halinde bedelli askerliğin Temmuz ayı içerisinde çözümlenmesi beklenirken profesyonel askerliğe geçişin kabul görmesi halinde ise bu tarihin ekim ayına sarkması bekleniyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bedelli askerlik gündemine bağlı olarak tatili erteleyebilir ancak diğer yandan, Temmuz ayının ikinci haftası geride kalırken bedelli askerlikte düzenlemenin Temmuz ayına yetişip yetişmeyeceği merak ediliyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ise bedelli askerlik konusunun kamuoyundaki aciliyetine göre tatilin ertelenebileceğini kaydetti.

BÜLENT TURAN AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bedelli askerlik konusunda açıklama yaptı. Gündemimizde sadece OHAL var. Bedelli askerliğe şöyle bakmakta fayda var. AK Parti şimdiye kadar vaadedip de yapmadığı hiçbir düzenleme olmadı. Ekim gibi gündeme gelecek, hiçbir düzenleme yok şu anda. Meclis açıldığında ilk düzenleme bu olacak." şeklinde cevap verdi.

BEDELLİ ASKERLİK YAŞ SINIRI VE ÜCRETİ BELLİ OLDU MU?

Milyonlarca kişinin beklediği bedelli askerlikle ilgili son kulis bilgileri netleşmeye başlarken, A Haber Muhabiri Erdinç Özyılmaz'ın son dakika bedelli askerlikle ilgili aktardığı bilgilere göre; bedelli askerlik çalışmalarında yaş ve rakam kriterlerinin belirlenmesine çok az bir süre kaldı. Özyılmaz bedelli ile ilgili son dakika kulis bilgilerini aktarırken şu ifadeleri kullandı: "Askerlik çağına gelmiş milyonlarca kişinin gözü kulağı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde. Yaş ve ücret ile ilgili ilgili çalışma devam ediyor. Edindiğimiz bilgiye göre 26 yaş ve 20 bin lira kriteri belirlendi. Yine de çalışmaların devam ettiğini söylemekte fayda var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekim ayını işaret etmişti ancak 'Bir kararname ile kökten halledilebilir' mesajını vermişti. Bedelli ile ilgili kriter önemli. Yaklaşık 6 milyon kişi askerlik sorunuyla boğuşuyor. Bu rakam her yıl hızla büyüyor. Eğer 25 yaş kriteri belirlenirse, 6 milyon kişiden yüzde 93'ü bedelli askerlikten faydalanabilecek. 15 bin lira belirlenirse, 6 milyarlık bir gelir elde edilecek. Çalışmalar titiz şekilde devam ediyor. Öne çıkan kriter 26 yaş, 20 bin lira."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.