Geleceğin kadın CEO’ları geliyor

Geleceğin kadın CEO’ları geliyor

Kız öğrencileri her zaman eğitim ve burs olanaklarıyla destekleyen ANGİKAD Gi-rişimci İş Kadınları Derneği, geleceğin kadın girişimcileri için düzenlediği Girişimcilik Kampı ile gençlerin hayatına dokunuyor.

A+A-

Kız öğrencileri her zaman eğitim ve burs olanaklarıyla destekleyen ANGİKAD Gi-rişimci İş Kadınları Derneği, geleceğin kadın girişimcileri için düzenlediği Girişimcilik Kampı ile gençlerin hayatına dokunuyor. Bu yıl dokuzuncusu hayata geçirilen etkinlik çok sayıda katılımcının yoğun ilgisi ile gerçekleşti. ANGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Hande Öztürk, “Girişimcilik kampalarımıza kızlarımız büyük ilgi gösteriyor. Çok güçlü bir kadın girişimci kuşağı geliyor” dedi.

ANGİKAD Girişimci İş Kadınları Derneği'nin bu yıl 9'uncusunu düzenlendiği Gi-rişimcilik Kampı çok sayıda genç kadın öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Açılış konuşmalarını Komite Başkanı Nuray Başar, ANGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Hande Öztürk, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve TOBB Kadın Gi-rişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk’ün yaptığı kamp, 4 gün sürdü. Geleceğin girişimci kadınlarına farklı bir bakış açısı kazandırılması ve girişimcilik ekosisteminin genç nesillere yaygınlaştırılması hedefleriyle hayata geçirilen proje, bu yıl Covid 19 pandemisi nedeniyle online olarak düzenlendi.

ANGİKAD Girişimcilik Kampı'na Türkiye’nin farkı illerindeki üniversitelerden 57 genç kadın öğrenci katılırken, alanında uzman isimler, rol model girişimci kadınlar ve bilim insanları kendi başarı hikayeleri ve verdikleri eğitimler aracılığıyla genç girişimcilere kendi yeteneklerini keşfetmeleri konusunda yol gösterdi.

ANGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Hande Öztürk, dernek olarak kadının girişimcilik başta olmak üzere her platformda söz sahibi olması ve güçlenmesi için çalıştıklarını kaydederek, “Dokuzuncusunu düzenlediğimiz Girişimcilik Kampı ile genç öğrencilerin geleceğe umutla bakmasını ve iş dünyasına kendilerinden emin bir şekilde adım at-malarını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.