Hacı Taşan Heykeli ziyaretçilerini türkülerle karşıladı

Hacı Taşan Heykeli ziyaretçilerini türkülerle karşıladı

Keskin Hacı Taşan Kültür Merkezi’ndeki, bozlak ustası merhum Hacı Taşan’ın saz çalıp, türkü söyleyen heykeli ziyaretçilere nostalji yaşatıyor.

A+A-

Keskin Hacı Taşan Kültür Merkezi’ndeki, bozlak ustası merhum Hacı Taşan’ın saz çalıp, türkü söyleyen heykeli ziyaretçilere nostalji yaşatıyor.

MÜZELERİ GEZDİLER

Merkezi Ankara’da bulunan Kırıkkaleliler Eğitim Kültür Sağlık Sosyal Yardım Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Furkan Yayla Başkanlığındaki heyet Ankara’da bulunan Vakıf Merkezinden Demirhan Turizmin katkılarıyla yolculuk ederek, Kırıkkale’deki Kale Garden Sosyal Tesislerine ulaştılar. Burada Kadir Aydın ev sahipliğinde gokart, at biniciliği ve paintball oyunlarına katılarak eğlendiler. Ardından Keskine hareket ederek, Rahmi Pehlivanlı Müzesi, Keskin Kütüphanesi ve Keskin El Sanatları Atölyesini ziyaret ettiler.

haci-tasan-heykeli-11.jpg

UNUTULMAZ BİR AKŞAM

Keskin Hacı Taşan Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerini bekleyen Taşan Kardeşler Gençleri karşılayarak unutulmaz bir akşam yaşattı. Hacı Taşan heykelinin ilk ziyaretçileri ise Kırıkkaleliler Vakfı oldu. Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’in talimatları ile İl Kültür Müdürü Aydın Demiröz ve Keskin Kaymakamlığı çalışmaları neticesinde Keskin’e kazandırıldı.

FURKAN YAYLA ÇOK MEMNUN KALDIK

Vakıf Gençlik Kolları Başkanı Furkan Yayla ziyaretle ilgili olarak şunları söyledi, “İlimizin Tarihini, Kültürünü, Sanatını ve Ezgilerini burada canlı olarak görmek ve yaşamak bizleri çok memnun etti. Kırıkkale Valiliğimiz tarafından yapılan çalışmalar ile Tarihi ve Kültürel yerlerin restorasyon çalışmaları yapılarak bizlerin hizmetine sunulmasından dolayı Valimize çok teşekkür ederiz. Ayrıca Ankara’da yaşayan Kırıkkalelileri bir çatı altında toplayan Vakfımız çok kıymetli eserler ortaya çıkardı. İl Tanıtım Günleri, Kültür Sanat Geceleri, Yardım Dağıtımları, İş imkanları ve Burslar ile faaliyetlerini taçlandırarak gönül köprüsü kurmuştur. Şimdi de biz gençlere tanıdığı imkanlarla bu geziyi tertip ederek, geleceğe yatırım yapmıştır. Vakıf Kurucu ve Yöneticilerimize teşekkürü bir borç bilirim” ifadelerini kullandı.

haci-tasan-heykeli-12.jpg

HEYKELİMİZ TÜRKİYE’DE BİR İLK OLDU

Konu hakkında açıklama yapan Hacı Taşan’ın yeğeni Duran Taşan, “Heykelimiz Türkiye’de ilki Hacı Taşan’ın öğrencisi Neşet Ertaş’a yapılmış sensörlü, hareketli heykelden sonra Türkiye’de ikincisi Keskin Hacı Taşan Kültür Merkezi’nde Hacı Taşan’ın sensörlü, silikonlu hareketli ve çalıp söyleyebilen heykeli olarak Keskin’imize kazandırıldı. Çorumda Hitit Silikon Heykel Ekibi heykeltraşlarımız Hakan Aktan ve Hüseyin İnci’nin güzel çalışması ile Neşet Ertaş’tan sonra Türkiye’de ikincisi Keskin’de Hacı Taşan heykeli oldu. Sayın Valimiz Yunus Sezer beyin talimatları doğrultusunda Keskin Kaymakamlığımız ve İl Kültür Müdürlüğümüz çalışmaları ile Keskin’imize kazandırıldı” ifadelerine yer verdi.

İLK ZİYARETÇİLERİNİ BUGÜN KARŞILADI

Hacı Taşan’ın hareketli heykeli Ankara’dan gelen ilk ziyaretçilerini bugün karşıladı. Kırıkkaleliler Eğitim Kültür Sağlık Sosyal Yardım Vakfı Gençlik Kolları Başkanlığı olarak Keskin’e yapılan ziyarette, Tarihi Taş Mektep’i de ziyaret eden grup, Hacı Taşan’ın hareketli heykeli eşliğinde Keskinli Taşan Kardeşlerin hoş sohbetleri ve müzik dinletileri ile güzel bir program geçirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.