İmamoğlu: Artık partizanlık bitti

İmamoğlu: Artık partizanlık bitti

Beylikdüzü'nde onbinler yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu karşıladı. Açık ara farkla yeniden başkanlığı kazanan İmamoğlu Beylikdüzü'nde açıklamalarda bulundu.

A+A-

Beylikdüzü'nde onbinler yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu karşıladı. Açık ara farkla yeniden başkanlığı kazanan İmamoğlu Beylikdüzü'nde açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle;

İyi akşamlar İstanbul, iyi akşamlar Beylikdüzü...

Sizden bir şey istiyorum, yanınızdaki hemşerinizle dostunuzla ellerinizi tutarak havaya kaldırın. Hep beraber, el ele...

Barışmaya geldik, buluşmaya geldik, uzlaşmaya geldik, konuşmaya, sohbet etmeye geldik. Birbirimizi sevmeye geldik. İstanbul...

Sevgi kazanacak demiştim. Ne mutlu bana kii, sevgi kazandı sevgi.

Benim insanımı çok seviyorum. Ben, yurdum insanını çok seviyorum. Kim olduğunun önemi yok. Etnik kökeni yok, insan var insan.

Biz, insana saygıyla inanca saygıyla, biz bu şehrin çocukları için, o güzel çocukları için, biz bu şehrin enerjisi gençleri için, biz bu şehrin vicdanı kadınları için, biz bu şehrin beyefendileri için kısacası herkes için geldik.

Yıkın bütün önyargıları, zihninizdeki bütün önyargıları yıkın. Hiç kimsenin yaşamı, giyimi, kuşamı bizi ilgilendirmiyor. Herkesi kucaklamaya geldik, herkesi

Bu şehirde aklı bilimi tercih eden herkesi kucaklamaya geldik. Biz bu şehirde azınlık diye bir kavram yok. Ermenisi, Süryanisi herkesi kucaklayacağız herkesi. Biz bu şehirde demokrasiyi inşa edeceğiz. Biz bu şehirde adaleti inşa edeceğiz.

Biz bu güzel şehirde size söz veriyorum geleceği inşa edeceğiz geleceği!

Biz bu şehirde maneviyatını bilen, maneviyatına sahip çıkan, milli değerlerine her daim sahip çıkan vatanın yenilmez bütünlüğünü her yerde savunan, her yerde tam bağımsız Türkiye diyen, biz aynı zamanda gelecek için fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştireceğiz. Biz size söz veriyoruz, ne sizi aldatacağız, ne de aldanacağız!

ÇOK GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞIZ

Siyaseti, ahlakla buluşturacağız. Benim bu şehirde hepinize söz veriyorum, çocukların gençlerin Ekrem Abisi olmaya geliyorum. Güzel işler başaracağız. Çok güzel işler başaracağız. Bu şehirde biliyorum bugün demokrasiyi tamir ettiniz, yaşa İstanbul, yaşa İstanbul!

6 Mayıs'a, o bir avuç insana en güzel cevabı verdiniz. Helal olsun size

Artık gülelim öyle değil mi? Bu akşam harika bir akşam. Bu akşam muazzam bir akşam.

BEN BİR PROJEYİM

Hepinizin huzurunda; ben bu güzel yurdumun insanına sesleniyorum Ben bir projeyim, Ben Atatürk Cumhuriyeti'nin projesiyim.

Kıymetli hemşehrilerim, size layık olmak için çok çalışacağız. Ben hepinizin huzurunda sevgili eşime, çocuklarıma, ben İstanbul'un gençlerini evlatlarım kabul ediyorum, her şey çok güzel olacak diyen Berkay'a, bu şehrin güzel insanlarına hizmet ederken yine yanımda olacağını bildiğim aileme yürekten teşekkür ediyorum.

Benim ailem, benim nefes almamı sağlayacak. Benim ailem bana güç katacak ama sizin huzurunuzda söz veriyorum benim ailem siyasette ben koşarken sadece bana destek olacak. Siyaset, hizmet alanıdır, görev alanıdır. Hizmet edeceğiz. Ben hepinizin huzurunda CHP Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür ediyorum. İttifakımız İYİ Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener'e teşekkür ediyorum. Her iki il başkanımız da burada. CHP ve İYİ Parti il başkanlarımız Buğra Bey ve Canan Hanım'a teşekkür ediyorum. Ben İstanbul ittifakına teşekkür ediyorum. İçinde herkes var. Yol arkadaşlarım var, gönüllüler var.

HDP'li kardeşlerim var, AKP'li kardeşlerim var, MHP'li kardeşlerim var, Saadet Partili kardeşlerim var, BTP'li, DP'li DSP'li hemşerilerim partiler hizmet için araçtır.

Her zaman şunu söyledik, asıl olan millettir, milletimizdir. Her zaman millet üstündür. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bunu hiç unutmayacağız. Yarından tezi yok, işimize başlıyoruz. İstanbul için çok çalışacağız.

Hepinize söz veriyorum.

Bu güzel akşamda bizi yalnız bırakmadınız. Bundan sonra da yalnız bırakmayın. İstanbul'da seferberlik başlatacağız. İstanbul'u hep birlikte ayağa kaldıracağız. Hepinize şunu söylemek istiyorum. Kısa zamanda büyük işler başarmamız lazım. Çok çalışmamız lazım. Şimdiden yol arkadaşlığınız için hepinize teşekkür ediyorum.

Sağ olun var olun. Herkese selam söyleyin, herkesi kucaklayın. Kimseyi dışarıda bırakmayın, ayrıştırmayın, herkesi kucaklayın.

ARTIK PARTİZANLIK BİTTİ!

Artık partizanlık bitti! Artık liyakat ve ahlak var ahlak! Artık hak, hukuk, adalet var!

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.