Kaybedeni olmayan Siyer Yarışmasına davet

Kaybedeni olmayan Siyer Yarışmasına davet

Peygamber Sevdalıları Vakfı Ankara Temsilcisi Yusuf Alpsoy, “Kaybedeni olmayan sınava her yaştan ciddi teveccüh olduğunu” söyledi.

A+A-

Peygamber Sevdalıları Vakfı Ankara Temsilcisi Yusuf Alpsoy, “Kaybedeni olmayan sınava her yaştan ciddi teveccüh olduğunu” söyledi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından "O'nu Oku O'nu Yaşa" temasıyla düzenlenecek Siyer Yarışması'nın bu yıl 11'incisi düzenlenecek. "Siyer Yarışması" 4 farklı kategoride gerçekleştiriliyor. 'Kaybedeni olmayan yarışma' sloganıyla düzenlenen yarışmada, dereceye girenlere çeşitli ödüller veriliyor.

Bu yıl 13 Şubat 2022 tarihinde düzenlenecek olan Siyer Yarışmasına başvuru işlemleri 31 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek. Peygamber Sevdalıları Vakfı Ankara Temsilcisi Yusuf Alpsoy, "O'nu Oku O'nu Yaşa" temasıyla düzenlenecek Siyer Yarışması'na büyük bir teveccühün olduğunu ve başvuruların da devam ettiğini ifade etti.

img-6946.jpg

Siyer sınavını Peygamber'in hayatını, sünnet-i seniyesini topluma tanıtmak ve benimsetmek amacıyla yaptıklarını belirten Alpsoy, "Bu amaçla yıllardır Siyer Yarışması düzenlemeye çalışıyoruz. Elhamdülillah halkımızın da teveccühü var. Peygamberi anlayanlar topluma değer katıyorlar. Siyer yarışmamız gereken teveccühü görüyor. Şu anda Türkiye geneline baktığımızda 130 bin civarında kaydımız var, Ankara’da da binlerce kayıt var. Elbette ki bu kayıtların daha iyi olacağını umuyoruz. Bilindiği üzere geçen sene salgın daha yeniydi. Yarışmamızı online olarak düzenledik. Bu sene rağbeti daha iyi olarak görüyoruz çünkü geçen sene salgın münasebetiyle tereddüt vardı ama bu sene daha iyi durumdadır." dedi.

img-6951.jpg

15 günlük yarıyıl tatilinin yaklaştığını hatırlatan Alpsoy şu ifadeleri kullandı: "Bu süre kitabı okuyabilme açısından bir fırsattır. Aileler Peygamber Efendimizi (Sallallahu Aleyhi Vesellem) ailece de işleyebilirler. Peygamber Efendimizi (Sallallahu Aleyhi Vesellem) anlamak mühimdir. Allah, Peygamberimiz ile ilgili; 'Allah'ı ve ahiret gününü umanlar için Peygamberde, nice güzel örnekler vardır.' diyor. Peygamber numune-i imtisaldir, yegâne örnektir. Allah O'nu alemlere rahmet olarak göndermiştir. Dolayısıyla yarışmamız açısından son dönemece girdiğimiz bu günlerde aileler; tatili fırsat bilerek çocukları üzerinde dururlarsa, kendileri de çalışırlarsa yarıyıl tatili bir fırsattır. Gençler belki sınavlara hazırlanıyorlar, kitabı belki iyice tetkik edememişlerdir ama tatil bir fırsattır! dedi.

img-6955.jpg

Alpsoy, "Çocuklardan tutun büyük yaştaki katılımcılara kadar teşvik amaçlı hediyelerimiz var. Ödüllerimizde; bilgisayar, drone, tablet, kol saati gibi hediyelerimiz var. Katılımcılar bu anlamda da memnun kalacaklardır. Bunu teşvik amacıyla yapıyoruz yoksa Peygamber hayatını okumak başlı başına bir ödüldür, böyle görüyoruz. Yarışmamız, kaybedeni olmayan bir yarışmadır. Neticede siz Peygamberin hayatını okuyorsunuz. Peygamberin hayatını okumak ibadettir, sevaptır, hayırdır, kazançtır çünkü Peygamber'den bahsetmek Allah'ı sevindiren hasletlerden birisidir. Dolayısıyla yarışmamızın kaybedeni yoktur" diye konuştu.

img-6971.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.