Kılıçdaroğlu'ndan balkon konuşması

Kılıçdaroğlu'ndan balkon konuşması

Seçimlerin ardından partisinin genel merkezi önünde vatandaşlara hitap eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin insanları baskıdan yana değil demokrasiden yana oyunu kullandı” ifadelerini kullandı.

A+A-

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Demokrasiye inanan bütün dünya Türkiye ile gurur duyuyor. Demokrasiye inanlar, sizlerle herkes gurur duyuyor. Şunu söylüyordum; Ben bu milletin ferasetine güveniyorum.

Kapalı kapılar ardından bu iradeye darbe yapılmıştı. Bu ülkenin insanları baskıdan yana değil demokrasiden yana oyunu kullandı. Söylemiştim Cumhuriyeti şimdi demokrasi ile taçlandırıyoruz ve bunu büyüteceğiz.

Bütün gönüllülere şükranlarımı sunuyorum. Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen akrabalarına telefon eden bütün yurttaşlarıma teşekkür ediyorum.

Tarihin en önemli süreçlerinden birini yaşadık. Demokrasi konusunda bir araya geldik ve bu destan bütün dünyada yankılanıyor bundan daha güzel bir şey olamaz.

Her şey Adalet Yürüyüşü ile başladı. Hak, hukuk ve adalet dedik. Getirmek istemediler, engellemek istediler bütün engelleri hep birlikte aştık. En son İstanbul seçimlerini de aştık.

Ve bizler hep birlikte demokrasi destanı yazdık.

Bütün bürokratlarına rağmen bu ülkenin insanı demokrasiden yana tavır koydu ve demokrasiyi şahlandırdı. Cumhuriyet'i şimdi demokrasi ile taçlandırıyoruz. Bunu büyüteceğiz.

Demokrasi destanının yazılmasında katkısı olan CHP örgütlerine, partiye üye olmaksızın demokrasi için mücadele eden tüm gönüllülere teşekkür ediyorum. Anadolu'da Ekrem İmamoğlu'nu destekleyen, yakınlarına telefon eden bütün yurttaşlarıma teşekkür ediyorum. Millet İttifakı'nın en önemli aktörü olan İYİ Parti'nin sayın Genel Başkanına ve vekillerine teşekkür ediyorum.

Ve bize destek veren AKP'li kardeşlerime, MHP'li kardeşlerime, HDP'li kardeşlerime, Saadet Partili kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum.

Farklı siyasi görüşlerden olmakla birlikte demokrasi konusunda destan yazdık. Bu destan tüm dünyada yankılanıyor, budan daha güzel birşey olamaz.

KILIÇDAROĞLU: HİÇBİR GÜÇ MAZBATAYI VERMEMEZLİK EDEMEZ
CHP Genel Merkezi'nde atılan 'maztabatayı ver' sloganı sonrası Kılıçdaroğlu, "Artık hiçbir güç mazbatayı vermemezlik edemez. Bu saatten sonra kapalı kapılar ardında hiç kimse millet iradesine darbe yapamaz. Artık Saraylarda oturup, egemen olarak herkesi etkileyeceğini düşünenler saygı duymak zorundalar" dedi.

Biz haktan ve hukuktan yanayız. Bu saatten sonra Türkiye süratla gerçek gündemine dönmeli. Geniş tanımlı işsiz sayımız 8 milyona yaklaştı. Üniversite mezunu gençlerimiz işsiz. Bu ülkenin sanayicisi, işçisi, emeklisi hemen hemen toplumun herkesiminde bir huzursuzluk var. Şimdi hukuka inancı birlikte yükselteceğiz.

Mücadelemizi birlikte yapacağız. 82 milyon demokrasi mücadelesi verdik, şimdi birlikte yüceltme zamanı. Birlikte Türkiye'yi büyüteceğiz,

İstanbul'da bir çocuğumuzun bulduğu bir slogandı. O'nun taleplerinin karşılanması hepimizin önceliği oldu. Evet her şey çok güzel oldu. Hiç kimsenin üzülmesini istemem Ekrem beyin rakipleri kazanamamış olabilirler ama unutmasınlar kazanan demokrasidir.

Ankara'da bir tarih yazdırdık ve Ankara'da Mansur Yavaş başkanımız oldu. Mansur başkan Ankara'yı Cumhuriyet'in Ankara'sı yapacaklardır.

Ve Ekrem başkan önümüzdki günlerde mazbatasını alacak, hakkı ikinci kez tespit edilecek.

İki ay arayla ikinci kez İBB Başkanı seçilmek de her kula nasip olmaz. Bundan sonra önünde hiçbir engel yok, herkesi kucaklayacağız, kimseye kin beslemeyeceğiz. Kucaklayıcı bir dil kullanacağız, her düşünceye saygı göstereceğiz. CHP bundan sonra 82 milyonun partisidir. 82 milyonun sorunlarına odaklanacaktır.

Ve bizler bir arada huzur içinde yaşamak istiyoruz. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir ülke için mücadele edeceğiz.

Türkiye genelinde huzurlu, barış içinde bir Türkiye inşa etmek istiyoruz. Şimdi yolumuz uzun ama kararlıyız. Herkesi kucaklıyoruz, herkese selamlarımızı gönderiyoruz. Bizim Adalet Yürüyüşü'nde "Geldik bir duvara dayandık, o duvar yıkılacak" demiştik. O duvar parça parça yıkılıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.