Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Vakfı’ndan  Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar’a ziyaret

Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Vakfı’ndan Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar’a ziyaret

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar ve Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri Ali Çetin, beraberindeki heyetle birlikte Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar’ı makamında ziyaret etti.

A+A-

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar ve Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri Ali Çetin, beraberindeki heyetle birlikte Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olması temennilerinde bulundular.

PANDEMİ NEDENİYLE KISITLI KATILIM

Ziyarete; Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar, Anadolu Gazetesi Sahibi ve Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri Ali Çetin, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Hüseyin Ata, Keçiören AK Parti Meclis Üyesi ve İş İnsanı Derviş Kaplan katıldı. Ziyarette Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Alper Serdar Anlı, Genel Sekreter Adnan Deniz de hazır bulundular.

kirsehirliler-1-002.jpg

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar ve Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri Ali Çetin de ziyarete ilişkin, “Memleketimizi gururlandıran, böylesine güzel ve önemli yerlerde görev yapan tüm hemşerilerimizle Federasyon ve Vakıf olarak gurur duyuyoruz” dediler.

Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar da hemşerilerinin kendilerini ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek üniversiteler ile sivil toplum kuruluşlara arasındaki bağın önemine dikkat çekti.

Prof. Dr. Hasan Hüseyin ATAR KİMDİR?

Prof. Dr. Hasan Hüseyin ATAR, 1965 yılında Kırşehir’de dünyaya geldi. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1991 yılında Japonya’da JICA bursiyeri olarak bir yıl Kıyı Balıkçılığı ve Teknolojisi kursuna katıldı. Yüksek lisans ve doktora eğitimini Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde 1990 ve 1998 yıllarında tamamladı. Daha sonra, Su Ürünleri Mühendisliği Bölümünde bir süre yardımcı doçent olarak çalışıp, 2004 yılında doçent ve 2009 yılında profesör kadrosuna atandı. Fakülte bünyesinde birçok komisyonda yeraldı, 3 yıl Fakülte Kurulu üyeliği yaptı. Ziraat Fakültesi Teknik işler müdürlüğü, Döner Sermaye Koordinatörlüğü ve 2017 yılından 2020 yılına kadar üç yıl Su Ürünleri Mühendisliği Bölüm başkanlığı yaptı. Ankara Üniversitesi Deniz Arkeolojisi Araştırma Merkezi yönetim kurulu üyeliği ve Su Ürünleri Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü yaptı.

Prof. Dr. Hasan Hüseyin ATAR, TÜBİTAK-TOVAG danışma kurulu üyeliği ve grup yürütme komitesi üyeliği yaptı. 40’ı uluslararası, 130 kadar yayını, yayınlarına 650’den fazla atıfı, 5 adet kitabı ve 300 kadar yayın ve proje hakemliği ve editörlüğü bulunmaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Danışma Kurulu Üyesidir. Son iki dönem Kalkınma Planı, Su Ürünleri Özel İhtisas Komisyon başkanlığı yaptı. Sür-Koop Danışma kurulu ve Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği üyesidir. Üç dönem Üniversiteler Arası Kurul Doçentlik Komisyonu üyeliği yaptı. 2019 yılında, 3. Tarım Şurası Balıkçılık ve Su Ürünleri Komisyon Başkanlığı yaptı. Halen Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Gıda ve Beslenme Komisyonu üyesidir. 2015 yılından bu yana JICA Derneği başkanıdır. Ulusal ve uluslararası projeler yürütmüş, yürütmekte ve ingilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.