Köy ile kent arasında köprü olacaklar

Köy ile kent arasında köprü olacaklar

Tohumluk Sosyal Yardımlaşma Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı, köy ile şehir arasındaki ekonomik ve kültürel uçurum ortadan kalkmalı, köylü ile şehirli arasında bir kaynaşma sağlanmalı ve her iki kesim de birbirinden öğrenmelidir diyerek Mart ayında yolculuğun

A+A-

Tohumluk Sosyal Yardımlaşma Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı, köy ile şehir arasındaki ekonomik ve kültürel uçurum ortadan kalkmalı, köylü ile şehirli arasında bir kaynaşma sağlanmalı ve her iki kesim de birbirinden öğrenmelidir diyerek Mart ayında yolculuğuna başladı.

Pınar Ayhan’ın kuruculuğunda bir araya gelen; Anayasa Eski Başkanı Yekta Güngör Özden, Akademisyen Türkkaya Ataöv, Bursa Eski Milletvekili Ceyhun İrgil, İÇASİFED Başkanı ve iş insanı Mehmet Akyürek gibi sanatçı, akademisyen, pek çok kesimden gönüllü 32 kurucu üyenin birlikteliğinde buluşan vakıf, 9 Ağustos 2020 tarihinde pandemi koşullarına uygun önlemleri alarak, Yekta Güngör Özden’in Divan Başkanlığı’nda ilk Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

dursun-erkiliç-1.jpg

Önce köy aydınlanacak sonra ülke diyen Vakıf, Ankara ili Gölbaşı ilçesi sınırlarında yer alan Subaşı Köyü’nün; köy okuluna can suyu olup aydınlanma filizlerini yeşertecek. Köy Okulu’nun inşa sürecini üstlenen Vakıf, İsmail Hakkı Tonguç’un “Canlandırılacak Köy” kitabını kendisine rehber olarak benimsemiş durumda.

Karahindiba’dan güç alan Vakıf, bugün Ankara’da Gölbaşı’na bıraktığı tohumların yıllar sonra tüm ülkeye yayılacağına inanarak çalışmalarını sürdürüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.