Mahmutoğlan Mahallesi 29. Geleneksel şenliği yapıldı

Mahmutoğlan Mahallesi 29. Geleneksel şenliği yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi ve Sekreteri Servet Akman "Mahmutoğlanlı hemşehrilerime elimizden gelen katkıyı sağlayacağız. Göstermiş oldukları sıcak ilgiden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi ve Sekreteri Servet Akman "Mahmutoğlanlı hemşehrilerime elimizden gelen katkıyı sağlayacağız. Göstermiş oldukları sıcak ilgiden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

Çubuk Mahmutoğlan Mahallesi 29. Geleneksel Şenliği yoğun bir katılımla 7   2019 Pazar günü yapıldı. Mahmutoğlan Mahallesi Harmanlar mevkiindeki meydanda gerçekleştirilen şenlik açılışı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile şehit ve gazilerimiz için saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı'nın okunması ile gerçekleşti.

şenlikler-001.jpgŞenliğe Ankara ve yurdun çeşitli yerlerinde yaşayan Mahmutoğlanlıların yanısıra, misafir olarak da yoğun bir katılım oldu. Şenliğe katılanlara Mahmutoğlan Köyü Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği ve Mahalle Muhtarlığı organizasyonu ile köy ekmeği, gözleme ve yoğurt ikram edildi.

ŞENLİĞE KATILAN BÜROKRAT VE STK TEMSİLCİLERİ

Sunuculuğunu Yusuf Kanaat'ın yaptığı şenliğe; Servet Akman (Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi - CHP), Ramazan Özen (ANFA Özel Kalem Müdürü),  Recep Taş  (Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi  - AK Parti), Can Kaderoğlu (CHP Çubuk Belediye Başkan Adayı), CHP Altındağ İlçe Yönetimi ve Kadın Kolları Başkanlığı Yönetimi, CHP Çubuk İlçe Yönetimi Başkan Yardımcısı Alaaddin Cinalioğlu, Cumhur Aydos (Sekreter), Gençlik Kolları Başkanı Eren Kuzukıran, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Gökoğlu, Meclis Üyesi : Mehmet Özgören, Üye: Metin Taşçı.

mahmutoğlan-mahallesi-şenliği---halat-yarişi---04.jpg

Çubuk Köy Dernekleri Federasyonu (ÇUDEF) Başkanı Fuat Tuyan, ÇUDEF Yön. Kurulu Üyesi ve Ovacık Köyü Derneği Başkanı Hamdi Güngör, Çağdaş Demokratik Ehl-ibeyt Eğitim ve Kültür Derneği (ÇAĞDEP) Başkanı Nihat Yalçındere, Başkan Yardımcısı Aydoğdu Dönmez, AYDOS Dernekleri Federasyonu Başkanı Dr. Zafer Kahyaoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Camili Köyü Derneği Başkanı Ömer Uyan, Aşağı Karaköy Derneği Başkanı Osman Bayrak, Yüzbey Köyü Derneği Başkanı Hasan Şahin, Meşeli Köyü Derneği Başkanı Hasan Haydaroğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Esre, Sarıkoz Köyü Muhtarı Satılmış Kuvvet, Sarıkoz Köyü Derneği Başkanı Mustafa Gündem, Susuz Köyü Derneği Başkanı Hüseyin Biçer, Tuğla Köyü Derneği Başkanı Mehmet Gülmez, Ömercik Köyü Derneği Başkanı Aykut Över, Sele Köyü Derneği Başkanı Rıza Yıldız, Başkan Yardımcısı Rıza Kalender, Dağkalfat Köyü Derneği Başkanı Sami Özkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar.

AKMAN : ELİMİZDEN GELEN KATKIYI SAĞLAYACAĞIZ

Şenliğin açılışını CHP Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Sekreteri Servet Akman yaptı.

Akman açılışta yaptığı konuşmada ™Sizlere Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş'ın selamlarını getirdim. Birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımız olan bu günlerde yardımlaşma, kaynaşma, kültürel etkinliklerimizi sergileyeceğimiz  şenlik programına emeği geçen gönül insanlarına teşekkür ederim. Katkıda bulunan herkesten Allah razı olsun. Bizde Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Mahmutoğlanlı hemşehrilerime elimizden gelen katkıyı sağlayacağız. Tüm hemşehrilerimize göstermiş oldukları sıcak ilgiden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum∫ dedi.

Mahmutoğlan Mahallesi Muhtarı İsmet Acar ve Dernek Başkanı Selami Baca'da misafirlere kısa bir ™hoşgeldiniz∫ konuşması yaptılar.

Dernek Başkanı Selami Baca, CHP Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Sekreteri hemşehrileri Servet Akman'a katkılarından dolayı plaket verdi.

Yerel sanatçıların konserleri ile geç vakitlere kadar süren programda, şenliğe katılanlar Ankara havaları ile gönüllerince doyasıya eğlendiler. Şenlikte çocuklara Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce ™Pamuk Şeker∫ ikram edildi.

mahmutoğlan-şenliği---02.jpg

AĞALIK SEÇİMİ

Şenlik esnasında yapılan 2019-2020 ağalık seçimini Mahmutoğlan Mahallesi Derneği eski Başkanlarından Hikmet Öztürk'ün oğlu Berkant Özt ürk (20) kazandı ve Mahalle'nin yeni ağası oldu.  Şenlikte çocuklar ve gençler yaptıkları yarışmalarla gönüllerince eğlendiler. Dernek yararına yapılan çekilişlerde çeşitli hediyeler kazandılar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.