Mehmet Altıparmak’ın yeni kitabı “Vatan Bizim Karar Bizim” çıktı

Mehmet Altıparmak’ın yeni kitabı “Vatan Bizim Karar Bizim” çıktı

Yazar Mehmet Altıparmak Anadolu Gazetesi kurucu sahibi Ali Çetin’i makamında ziyaret ederek 2. baskısı yapılan “Vatan Bizim Karar Bizim” adlı kitabını Ali Çetin’e takdim etti.

A+A-

Yazar Mehmet Altıparmak Anadolu Gazetesi kurucu sahibi Ali Çetin’i makamında ziyaret ederek 2. baskısı yapılan “Vatan Bizim Karar Bizim” adlı kitabını Ali Çetin’e takdim etti.

Yazarın geçmişten günümüze köşe yazılarından oluşan kitabı “Vatan Bizim Karar Bizim”’de Türkiye’nin yakın siyasi tarihinin önemli olayları üzerine değerlendirmeler ve analizler yer alıyor.

Ziyarette ilk kitabının 2013 yılında basıldığını belirten Altıparmak, 2. baskıda genişletilmiş ve güncel meseleler üzerine yazılara ağırlık verdiğini ifade etti.

Yazılarında din, vatan ve bayrak konusundaki hassasiyetini her seferde dile getiren Altıparmak, bu konularda ebed müddet hür ve bağımsız olmanın mücadelesini verdiğini belirterek, toplumda herkesin kendi çapında taşın altına elini koymasının gerekliliğine vurgu yaptı.

KİTAP İÇİN 

Mehmet Altıparmak’ın kitabına ulaşmak isteyen vatandaşlarımız 05546104040 nolu telefon numarasından ulaşabilirler.

kitap.jpg

MEHMET ALTIPARMAK KİMDİR?

1961'de Kırşehir'de doğdu. Babasının Ankara'da işe başlaması nedeni ile 1963 yılında Ankara'ya yerleşti. İlk, orta ve lise tahsilini Keçiören'de tamamladı. 1985'te Türk Standartları Enstitüsü Elektronik Laboratuvarın da teknisyen yardımcısı olarak göreve başladı ve Anakara Üniversitesi Kırıkkale Meslek Yüksekokulu "iklimlendirme ve Soğutma" bölümünden mezun olduktan sonra Türk Standartları Enstitüsü Elektronik Laboratuvarında Tekniker kadrosuna yükseldi.

1991 'de iklimlendirme ve Soğutma Teknikerler Derneği Başkanlığına seçilerek uzun yıllar bu görevini sürdürdü. 1995-1999 yılları arasında 20. Dönem Kırşehir Milletvekilleri Prof. Dr. Mehmet Ali Altın ile Ömer Demir'in danışmanlığını yaptı. 1996 yılında kurulan Kırşehirliler Vakfı kurucu üyesi olması nedeni ile 8.,9. ve 10. dönem vakıf genel sekreterliği görevinde bulundu. Merkezi Ankara'da bulunan KIR-DER'in 1998-2002 yılları arasında yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevinde bulundu.

Kırşehir merkeze bağlı Yağmurlu aşiretine mensup olması nedeni ile Ankara'da kurulan Yağmurlular Derneği yönetim kurulu üyeliği görevini iki dönem sürdürdü. 1999'da Devlet Bakanı, Kırşehir Milletvekili Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu'nun danışmanlığını yaptı. 2001-2004 yılları arasında Türk Standartları Enstitüsü İşletme Müdürlüğü görevine getirildi. 1996'dan itibaren Tüketiciyi Koruma ve Dayanışma Birliği Derneği'nin yönetim kurulunda görev aldı. Halen genel sekreterlik görevini sürdürüyor.

Tüketici Örgütleri Federasyonu'nun yönetim kurulu üyesi ve Ankara temsilciliği görevini yapıyor. 2009 ve 2014 seçimlerinde MHP'den Kırşehir Belediye Başkan aday adayı oldu. 2014 Şubatında Türk Standartları Enstitüsü'nden emekliye ayrıldı. Mehmet Altıparmak; Ankara'da ikamet etmekte olup sivil toplum teşkilatlarındaki etkinliği ve örnek çalışmaları ile takdir toplamaktadır. Mehmet Altıparmak, evli ve üç çocuk babasıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.