Nagehan Alçı'dan Hakan Atilla çıkışı! "Aleni bir hukuksuzluk"

Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın pasaportuna el konulmak istenmesine tepki gösteren Habertürk yazarı Nagehan Alçı, "Olacak iş değil bu. Aleni bir hukuksuzluk. Hakan Atilla’ya resmen rehin muamelesi" dedi.

Nagehan Alçı'dan Hakan Atilla çıkışı! "Aleni bir hukuksuzluk"
Yayınlanma:

Eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın eşi ve oğlu ile İstanbul Havalimanı'nda pasaportunun iptal edilerek yurt dışına çıkışına izin verilmemesini konu alan Nagehan Alçı, Atilla'ya resmen rehin muamelesi yapıldığını söyledi.

"HAKAN ATİLLA’YA RESMEN REHİN MUAMELESİ"

Nagehan Alçı'nın bugünkü konusu Hakan Atilla oldu. Alçı, "Olacak iş değil bu. Aleni bir hukuksuzluk. Hakan Atilla’ya resmen rehin muamelesi" ifadelerini kullandı.

Alçı'nın yazısında şu ifadelere yer verildi:

"Hakkında devam eden bir soruşturma olduğunu, onu gerekçe gösterdiklerini düşündüm. Görünen, hakkında açılan ya da devam eden herhangi bir soruşturma yokmuş. Demek ki idari bir karar ile tedbiren yurt dışına çıkış yasağı konmuş.

Olacak iş değil bu. Aleni bir hukuksuzluk. Hakan Atilla’ya resmen rehin muamelesi.

“Pasaportunuz iptal mi edildi” deyince “Bilmiyorum pasaportum yanımda değildi ama yurt dışı çıkış yasağım olduğuna göre iptal edilmiştir” dedi.

Peki bu yasak ne zaman konmuş?

Onu bilmiyor, 2021’de Borsa İstanbul’daki yöneticilik görevinden ayrıldığından beri ilk kez Türkiye dışına çıkıyormuş.

“Nagehan Hanım Borsa İstanbul’un başındayken pasaportumun iptal edilmiş olmasına ihtimal vermiyorum, görevden ayrıldıktan sonra herhalde 2 yıl önce bu karar alınmıştır” dedi.

Sonra da son derece olgun ve sakin bir ses tonuyla ekledi:

“Olur böyle şeyler. Yurt dışına çıkmak şart değil, çıkmasak da olur ama ailemin bu şekilde mağdur edilmesi beni çok üzdü.”

Hakan Bey nezaketi nedeniyle “Olur böyle şeyler” diyebilir ama olmaz, olmamalı. Türkiye bu kadar keyfi uygulamaların, hukuktan uzak yaklaşımların ülkesi haline gelmemeli…

Halkbank davası nedeniyle ABD’de haksızca iki yıldan fazla süre hapiste yatan, döndükten sonra Borsa İstanbul’un başına atanan Atilla 2021’de görevinden ayrılmış, ‘"Amerika Atilla’ya Karşı" adlı bir kitap yazarak mevcut düzene ve belli mevkilerdeki isimlere ağır eleştiriler yöneltmişti.

Hakan Atilla’nın ne kadar dürüst bir insan olduğunu ABD’de haksız yere tutuklu yargılanırken herkes gördü. Yargılanma sürecinde üzerine gidildiği halde Türkiye aleyhine tek söz etmedi Atilla.

Belli ki kitabındaki tespitleri hoşa gitmiyor. Bu nedenle cezalandırılmak isteniyor…"

Kaynak:Bülten

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum