Nevzat Ceylan'dan Biden'a tepki

Nevzat Ceylan'dan Biden'a tepki

AK Parti Ankara Milletvekili ve Başkent Ankara Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Ceylan, ABD Başkanı Joe Biden’in 24 Nisan açıklamasına yönelik tepkisini yazılı bir açıklama ile gösterdi.

A+A-

AK Parti Ankara Milletvekili ve Başkent Ankara Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Ceylan, ABD Başkanı Joe Biden’in 24 Nisan açıklamasına yönelik tepkisini yazılı bir açıklama ile gösterdi.

“Türk milleti sözde soykırımla suçlanamaz” diyen Ceylan, “ABD Başkanı Joe Biden’in sözde Ermeni soykırımı iddialarının hiçbir zaman tarihi ve hukuki dayanağı yoktur ve asla kabul edilemez” dedi.

İşte Nevzat Ceylan’ın açıklaması:

“1915 yılında Birinci Dünya Savaşı ortamında, erkek nüfusunun büyük bir çoğunluğunun cephede olduğu bir dönemde, Ermeni Taşnak Çeteleri; dış kaynaklı teşvik ve kışkırtmalar ile yurdumuzun birçok bölgesinde masum ve savunmasız insanlarımıza acılar yaşatmış ve toplu katliamlar yapmışlardır.

Bu isyanları durdurmak için zorunlu olarak yapılan göç uygulamasının çarpıtılarak, sözde soykırım yapıldığının iddia edilmesi tarihi gerçeklere tamamen aykırıdır.

Aynı şekilde Ermeni Terör Örgütü Asala’nın, masum diplomatlarımızı şehit etmesine seyirci kalan bir batı dünyası ile karşı karşıyayız.

Batı dünyasının ve batı medeniyetinin tarihte uyguladıkları utanç verici soykırım suçlarını unutturmak için, Türkiye’yi suçlamaları onların suçluluk duygularından kaynaklanmaktadır.

Türk Tarihinin hiçbir döneminde soykırım asla söz konusu değildir ve olmamıştır. Yıllardır yaptığımız çağrılar ile tüm arşivlerin açılarak; tarafsız akademisyenler tarafından konunun araştırılmasını isteyen ülkemizin çağrısına sessiz kalan dünyayı, adalete ve sağduyuya davet ediyoruz.

ABD Başkanı’nın talihsiz, gerçeklerden ve sağduyudan uzak, kin ve nefreti körükleyen açıklamasının hiçbir anlamı ve hükmü yoktur.

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de Türk Devleti ve Milleti, tarihten aldığı misyon ile her zaman mazlum milletlerin yanında olmaya devam edecektir.

Ankara’da faaliyet gösteren Hemşeri Dernekleri Federasyonları başta olmak üzere, Sivil Toplum Kuruluşları ve Kanaat Önderlerinin birlikte oluşturdukları Ankara’nın en büyük Sivil Toplum Çatı Kuruluşlarından BAŞKENT ANKARA MECLİSİ Yönetim Kurulu olarak:

Yaşanan gelişmeler karşısında, ülkemizin, devletimizin ve aziz milletimizin yanında olacağımızı ve tarihimizin her sayfasıyla onur duyduğumuzu kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.