Sivas'ta Büyük Birlik Partisi'nden Uğur Karaca

14 Mayıs Genel seçimlerinde Sivas’tan aday adaylığını kamuoyuna açıklayan Uğur Karaca, Büyük Birlik Partisi’nin seçimin kilit partilerinden birisi olduğunu söyledi.

Sivas'ta Büyük Birlik Partisi'nden Uğur Karaca
Yayınlanma:

Türkiye seçim sürecine girdi. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri 14 Mayıs Pazar günü yapılacak. Siyasi partiler seçim çalışmalarına hız verdi. Milletvekilliği aday adaylığı için başvuru süreleri tamamlanırken, birbirinden farklı ve dikkat çekici isimlerde aday adaylığı listelerinde yerini aldı.

BİRBİRİNDEN FARKLI VE DİKKAT ÇEKİCİ İSİMLERDE ADAY ADAYLIĞI LİSTELERİNDE YERİNİ ALDI

Bu isimler arasında dikkat çekenlerden biri de: Büyük Birlik Partisi MKYK Merkez Karar Asil Üyesi ve iş insanı Sivaslı Uğur Karaca oldu. Yıllarca Uşak ve Ankara’da Birlik Partisi, Alperen Ocaklarının çeşitli kademelerinde görev yapan Uğur Karaca, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin davetiyle Büyük Birlik Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyeliğine seçilmişti.

SİVAS BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’NDEN SÜPRİZ İSİM

Uğur Karaca, yaklaşan 14 Mayıs Genel seçimlerinde Sivas’tan aday adaylığını kamuoyuna açıkladı.

Karaca, BBP Kurucu Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun öncülüğünde ortaya konan Nizam-ı Âlem İlahi Kelimetullah davasını yaşatmak ve Sultan Şehir Sivas’a hizmet etmek için yola çıktığını dile getirdi.

Büyük Birlik Partisi’nin seçimin kilit partilerinden biri olduğunu ifade eden Uğur Karaca, Cumhur İttifakına mensup partilerin seçimlere kendi logo ve adaylarıyla gireceğini ifade ederek, "Biz de Büyük Birlik Partisi olarak, seçimlere kendi kadrolarımız kendi kurumsal kimliğimizle girme kararı aldık. Bu bağlamda bende memleketim Sivas’ta partimden milletvekili aday adayı olmaya karar verdim" dedi.

TÜRKİYE'NİN KADERİ: 2023 SEÇİMİ

Türkiye’nin kaderi olarak görülen bu seçimde hem hemşerilerinin hem de genel merkezin talepleri doğrultusunda bu yola çıktığını dile getiren Karaca, genç yaşlarından itibaren büyük bir tutkuyla bağlı olduğu merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını sürdürmeyi istediğini ifade etti.

Karaca ayrıca, Sivas’ın gelişmesi ve kalkınması adına çalışmak, memleketindeki yiğidolarla birlikte olmak, onların tüm sıkıntılarında yanında olmak için aday adayı olduğunu söyledi.

UĞUR KARACA KİMDİR?

1976 yılında Sivas’ın Kangal ilçesi Hüyüklüyurt Köyünde dünyaya gelen Karaca, eğitim hayatını Sivas’ta tamamladıktan sonra Ege bölgesinde çalışmaya başladı. Sivas’ın gurbetçi yiğidolarından olan ve gönlündeki Sivas sevdasını asla yitirmeyen BBP Milletvekili aday adayı Uğur Karaca Uşak ilinde kardeşleri ile birlikte geri dönüşüm, ambalaj ve kağıt üretim tesisi gibi birçok alanda yürüttükleri işletmelerde önemli hizmetler yapmaya devam ediyor. Özellikle geri dönüşüm ve plastik sektörünün lider kuruluşlarından olan Ağa Plastik ve KRC Plastik firmalarının yönetim kurulu başkanlığını yapan Uğur Karaca Türkiye’nin dev kurumlarının hammadde ihtiyacını gideren önemli bir merkez konumunda.

Kaynak:Basın Bülteni

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum