Ünlü oyuncu Karadağlı: Borcuna sadık biriyim

Ev sahibinin 10 bin 500 TL olan kirayı 55 bin TL'ye çıkarmak istediği için davalık olduklarını söyleyen ünlü oyuncu Tamer Karadağlı, "Kiramı ilk günden beri gününde yatırırım. Hiçbir kira borcum yoktur" dedi.

Ünlü oyuncu  Karadağlı: Borcuna sadık biriyim
Yayınlanma:

2013 yılından itibaren yaşanılan döviz kurundaki dalgalanma, birçok kalemde maliyetlerin artması emlak piyasasını da etkiledi. Son aylarda kira fiyatları arttı. Bu durumda kiracıları zor duruma soktu.

Ünlü oyuncu Tamer Karadağlı, kirasını eksik ödediği iddiasıyla ev sahibiyle mahkemelik olan ve hakkında icra davası açtı.

Tamer Karadağlı sessizliğini sosyal medya hesabından bozdu.

Ev sahibinin 10 bin 500 TL olan kirayı 55 bin TL'ye çıkarmak istediği için davalık olduklarını söyleyen Karadağlı, "Kiramı ilk günden beri gününde yatırırım. Hiçbir kira borcum yoktur. Fırsatçı ev sahiplerine örnek teşkil etmesi için hukuki mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim" dedi.

Yıllar önce yayınlanan Çocuklar Duymasın dizisindeki "Haluk" rolüyle hafızalara kazınan başarılı oyuncu Tamer Karadağlı'nın ev sahibiyle sorunlar yaşadığı ve tarafların mahkemelik olduğu öğrenildi. Ev sahibine eksik kira ödediği ileri sürülen oyuncu, davanın basına sızmasıyla açıklama yaptı.

"BORCUNA SADIK BİRİYİM"

Resmi sosyal medya hesabından Instagram yazılı bir açıklama yapan Karadağlı, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

"Basında 'Tamer Karadağ'lı kirasını ödemedi' şeklindeki haksız yayınlar nedeniyle açıklama yapmak durumunda kalınmıştır. Borcuna sadık biri olarak ikamet etmekte olduğum apartman dairesinin kirasını oturduğum ilk günden itibaren her ay gününde yatırmış bulunmaktayım. Bu dairenin kira bedeli her sene kanuni oranda arttırılmıştır. Hatta bu sene kanuni artış oranı yüzde 25 ile sınırlı olmasına rağmen, tarafımca kiramı yaklaşık yüzde 70 oranında arttırarak ödedim. Ev sahibine hiçbir kira borcum da bulunmamaktadır."

"Yaşanan elim depremi ve ekonomik krizi bahane eden bazı ev sahiplerinin, kiracılardan astronomik oranda zam talep ettiği aşikardır. Benim oturduğum evin sahibi de bu fırsattan yararlanmaya çalışarak 10 bin 500 TL olan kira bedelini 55 bin TL ye çıkarmak istemektedir. Bu yüzde bazında mevcut yasaya aykırı, çok yüksek ve haksız bir artıştır. Kabul edilemez. Hem mağdur kiracılara hem de fırsatçı ev sahiplerini örnek teşkil etmesi açısından bu zammı asla yapmayacağım, ve bu konuda başlattığım hukuki mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğimi kamuoyuna duyurmak isterim. "

Kaynak:Basın Bülteni

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.