Yaşar: Türk halkı devleti ile el ele

İş kadını Jinda Yaşar, “Yaşanan doğal afetlerin devleti hiçbir zaman küçültmediğini ve dünya kamuoyunun da gördüğü gibi Türk halkının devleti ile el ele bir bütün olarak her türlü zorlukları yenebildiğini kanıtladığını” söyledi.

Yaşar: Türk halkı devleti ile el ele
Yayınlanma:
Güncelleme:

İş kadını Jinda Yaşar, Konsolosluk Müsteşarı ve Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği’nden Rus Evi Başkanı Müsteşar Aleksandr Sotniçenko’ya Türkiye Devletinin çok büyük bir devlet olduğunu, yaşanan doğal afetlerin devleti hiçbir zaman küçültmediğini ve dünya kamuoyunun da gördüğü gibi Türk halkının devleti ile el ele bir bütün olarak her türlü zorlukları yenebildiğini kanıtladığını” söyledi.

Jinda Yaşar yaşadığı batı Antalya’nın kalkınması ekonomisinin canlanması amacı ile çeşitli görüşmeler yapmak için diplomasi şehri başkent Ankara’ya bir gezi düzenledi. Düzenlenen gezide hedef olarak ihracat sorunları ile alakalı çeşitli görüşmeler programlamış bunlardan en önemlisi Ankara’da yaşadığı ilçe ekonomisi için katkıda bulunabileceğini düşündüğü Türk-Rus ticari ilişkileri ile alakalı temaslar için Ankara’da bir araya geldiği Konsolosluk Müsteşarı ve Rus Evi Başkanı Aleksandr Sotniçenko ile Türkiye ve Rusya arasındaki dostluk ve ticari ilişkileri detaylı bir şekilde görüşüldü.

Uzun dönemde Türkiye ve Rusya arasındaki ihracat sorunları konuşulmuş, iş kadını Yaşar Sotniçenko’ya Türkiye devletinin çok büyük bir devlet olduğunu, şu an yaşanan doğal afetlerin devleti hiçbir zaman küçültmediğini ve dünya kamuoyunun da gördüğü gibi Türk halkının devleti ile el ele bir bütün olarak her türlü zorlukları yenebildiğini kanıtladığını, Türk halkının devlet yoksa milletin olmayacağını dünyaya haykırırcasına nasıl bir refleks ile oluşan afete karşı devletiyle milletiyle nasıl bir olduğunu Rus diplomata anlattı.

TÜRKİYE, YAŞ SEBZE VE MEYVE İHRACATINDA RUS HALKI VE DEVLETİ İÇİN GÜVENİLİR BİR TİCARİ LİMANDIR

“Türk insanın birlik ve beraberlik ruhu ile her türlü zorluğa göğüs gererek böylesi bir afetin aşılabileceğini gösterdi” diye sözlerine devam eden Jinda Yaşar, sözlerine şöyle devam etti,  “Şunu unutmamak lazım; Türkiye Cumhuriyeti yaş sebze ve meyve ihracatı konusunda Rus halkı ve devleti için her zaman güvenilir bir ticari limandır” dedi. Jinda Yaşar, Diplomat Aleksandr Sotniçenko’yu Antalya’nın Kumluca ilçesine davet ederek, sağlıklı ve güvenilir ürünlerin nasıl üretildiğini ve ülkemizin sadece bir ilçesinin dahi 38 ülkeye nasıl güvenilir ürün konusunda ihracat kabiliyetinin olduğunu, yerinde göstermek amacı ile kendilerini davet ettiklerini belirtti.

ANTALYA KUMLUCA’YA BATI ANTALYA RUS DERNEĞİ ŞUBESİ KURULMASI TALEBİ

Ayrıca, bölgenin kültürel zenginliği olan Demre ilçesine yoğun bir Rus turist akınının olduğunu belirten Jinda Yaşar, gelen misafirlerin bölgede bir temsilciliğinin olmaması nedeniyle misafirlerin bazı zorluklar ile karşı karşıya geldiğini, bu konuda ilgili taraflara yardımcı olabileceğini gerekirse ortak çalışılarak Kumluca ilçesinde batı Antalya Rus Derneği şubesi kurulması gerekliliğini dile getirdi.

“Değerli Konsolos izinleri olur ise, barış ve dostluk, kardeşlik adına fahri başkanlığını yapabileceğini dile getiren” Jinda Yaşar, ilk adımı ise tamamen Rusça yayın yapan bölge tanıtımınada katkıda bulunacağını düşündüğü Türkiye ve Rusya haber portalını kuracağını, değerli diplomat Aleksandr Sotniçenko’ya söylediklerini belirtti.

Görüşmelerin son derece olumlu bir havada geçtiğini belirten Aleksandr Sotniçenko, “En yakın zamanda Jinda Yaşar’ın davetine icabet edeceğini, programı doğrultusunda iadeyi ziyaret yapacaklarını kendilerine şahsen belirtmiş olduğunu” söyledi.

jinda-yasar.jpeg

JİNDA YAŞAR HAKKINDA

Bilindiği gibi; Jinda Yaşar İstanbul’da büyümüş orada yetişmiş tekstil sektöründe duayen bir ailenin kızı, aile işi tekstil olunca bu sektörde harmanlanmış ve yetişmiş sektörde tasarım deneyimleri ile bir tasarım idolü olmuş, ünlü pop yıldızlarının özel gece kıyafetlerini tasarlayan çok özel bir girişimci iş insanı sayın Jinda Yaşar pandemi döneminde eşi ve çocuğuyla yerleştikleri Antalya’nın güzide ilçesi Kumluca’da iş dünyasına mesleği ile alakalı başarılı girişimler ile beraber yardımseverliğiyle de Kumluca da halkın kalbinde yer etmeye başlamıştır. Özellikle Aralık ayında yaşanmış olan sel felaketinde bölgeye ciddi yardımlarda bulunmuş hayırseverliğiyle ilgi odağı olmaya başlamış bir yardımsever.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.