Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hafife alıyoruz

A+A-

Dünyanın başına bela alan koronavirüs salgınını yine hafife almaya başladık. Yüzbinlerce insanın hayatına mal olan ve ülkemizde de 90 binin üzerinde can kaybına yol açan koronaviruüs salgını son günlerde yeniden artmaya başladı.

Maalesef ne mesafe tanıdık ne de kurallara uyduk. Aman canım ne olacak kurala oysam ne olur ne mesafeye uyarım diyerek sonunda koronavirüs vakalarının yükselmesine elbirliği ile neden olduk.

Merak etmeyin yakında eski maskeli günlere dönersek hiç şaşırmam. Bence de maske gelsin akılımız başımıza gelir o zaman belki. Devletimize ben bir suçlamada bulunamam. Devletimiz elinden geleni fazlasıyla yapıyor zaten.

Mesele burada vatandaşın vurdumduymazlığı maalesef. Hiç kimsenin umurunda değil koronavirüs. Bana bir şey olmaz, kime ne olursa olsun diyerek bu vaka sayılarının artışında birinci derecede biz sorumluyuz.

Devlet hatırlatma aşılarınızı unutmayın dedi buna bile tepki gösterip bunlar küresel bir oyun ben aşı olmam diyerek karşı çıktık. Bilmiyoruz ki bu öyle bir virüs ki bir anda yakanıza yapışıyor ve kurtulmak için büyük bir mücadele veriyorsunuz.

Bayram dolayısıyla sosyal medya hesabından video mesaj yayınlayan Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca, Omicron varyantına bağlı vakaların arttığını belirterek, “Son dozun üzerinden 6 ay geçtiğinde aşının etkisi azalmaktadır. Bu süre dolmuşsa, yeniden aşı olunması önem arz ediyor” ifadelerini kullandı.

Bakanın dedikleri bir kulağımızdan girdi diğer kulağımızdan çıktı ne yazık ki. Bakan demiş bakan uyarmış kimin umurunda? Ne olacaksa olsun diyerek işi oluruna bıraktık.

Ne hatırlatma dozumuzu olduk ne de aşı olmak hastanelere gitti. Bir iki aşı vurulan artık ben aşı olmam diyerek aşılara karşı çıktı. Hal böyle olunca vakaların artması hiç kaçınılmazdı.

Eğer yeniden eski maskeli günlere dönmek istemiyorsak artık kendimize çeki düzen vermenin zamanı geldi. Yoksa işin sonu hiç iyi görünmüyor.

Lütfen bu koronavirüs vakasını hafife almayın. Sevdikleriniz üzülmesini istemiyorsanız artık buna bir son verin. Kendinize çeki düzen verin ve kendinize gelin. Yoksa daha çok canınız yanacak bilesiniz.

Kurban Bayramında sevdiklerimizle güzel günler geçirmek istiyorsak taşın altına elimizi koymamız gerekiyor. Bayramınızı kutluyor sağlıklı günler diliyorum…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları