Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hainler işbaşında

A+A-

Cennet ormanlarımız yine hainlerin, alçakların ve de kansızların kundaklaması sonucu yanmaya başladı. Yürekler bir kez daha o ormanlarla beraber yanmaya başladı inanın.

Hatırlarsanız geçen yıl başta Antalya olmak üzere Marmaris ve birçok bölgede çıkan orman yangınlarında binlerce hektar orman küle dönmüş ve binlerce masum canlı yanarak küle dönmüştü.

Havalar ısınmayı başladı yangınlar yeniden arttı. Sanıyorum bunun sonu gelmeyecek gibi. Çünkü hainler işbaşında olduğu sürece ne yaparsan bunun önüne geçmek bayağı zor olacak. Çünkü bu ormanları ateşe veren bu hainleri, bu şerefsizleri destekleyen olduğu sürece bunlar daha da cesaretlenecek.

Marmasis’te üç gündür süren orman yangınında yine bu hainlerin parmağı var kesin. Çünkü dört ayrı yerden orman ateşe verilmiş ve bunun apaçık sabotaj olduğu belli oldu. Yapılan incelemeler bunu gösteriyor.

Ülke olarak kalbimiz Marmaris’te bundan yana kuşkum yok. Ama bir muhalefet var ki Allah düşmana vermesin dostlar. Ülkesinden yana olamıyorlar neredeyse ormanları hükümet yaktı demedikleri kaldı yazık. Ülkemiz bu muhalefeti hak edecek ne yaptı onu da bilemiyorum?

Bir muhalefet lideri var çıkmış Marmaris’e gitmiş hükümete vermiş veriştirmiş bunlar şöyle beceriksiz bunlar basiretsiz, yok bunlar ülkenin başına belaymış gibi boş boş konuşmalar. Aslında ülkenin başına kimin bela olduğunu herkes biliyor bir sen bilmiyorsun bence.

Diyor ki ormanları söndürmek için bir helikopter yok deyip esip gürlerken tepesinden helikopter su alıp ormana götürüyor. Allah adamı şaşırtmasın ne diyeyim. Yani sözü havada kalıyor ne diyeceğini bilemiyor ilahi adalet bu olsa gerek.

Birisi çıkmış Meclis çatısı altında kürsüden sallayıp duruyor yok hamaset yapıyorlar, yok bir tane yangın söndürme uçağı yok ve bunlar bu işi bilmiyor. Yahu sen biliyorsun da ne işe yarıyorsun. Senin bu ülkeye ne hayrın olmuş onu hiç düşündün mü?

İşte bu yerli ve ülkesinden yana olamayan muhalefet varken ne desen boş, ne konuşsan boş sözler havada kalıyor. Yani söylenecek söze yazık. Ülkesine yatırımcı gelmesine diyen, Türkiye’de can güvenliği yok bir muhalefet partisi lideri varken ne desen havada kalıyor.

Evet ormanlarımız yanıyor ama bunu yakanların bu terörist destekli partiden cesaret aldıklarından zerre kadar kuşkum yok. Onların bu pervasızca devlete meydan okuması, askerine, polisine hakaret etmesi, hatta ve hatta yumruk atması bu kansızlara cesaret veriyor.

Devletimiz bütün imkanları ile bu yangınları söndürmeye çalışıyor. Yaklaşık 27 helikopter, 14 uçak ile toplamda 41 hava aracı yangına müdahale ediliyor. Devlet ne yapıyor diyenlere ibret olur mu sanmıyorum? Onlar devletinden yana olmadığı için onların gözünün içine soksan yine görmezler.

Gece gündüz Marmaris’te yangınların söndürülmesi canla başla mücadele eden ekiplerin başında bulunan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci yaptığı açıklamada “10 gece görüşlü helikopter 4 Temmuz'da envantere dahil edileceğini” söyledi.

Bunlar ülkemizin yangınla mücadelede ne kadar kararlı olduğunu sanırım göstermeye yeterli olur. Gönül istemez yangın çıksın, masum canlılar yavruları ile birlikte küle dönsün ama bu zavallıların vicdanı ve insanlığı olmadığı için ne desen boş geliyor…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları