Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hakkınızı helal edin

A+A-

Ampute Milli Takımımız Avrupa Şampiyonluğunun ardından çıktığı Dünya Şampiyonluğu maçında bu turnuvanın en iyi takımlarından birisi olan Angola'ya penaltı atışlarında 5-4 yenilerek ikinci oldu.
Bu başarı Türk spor tarihinin en büyük başarılarından birisidir. Çünkü bu takımda forma giyen futbolcuların birçoğu ülkesi için gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içecek olan askerlerden kurulu. Hal böyle olunca insan bir kez daha gurur duyuyor onların dünya ikinciliği ile. 
Maçın bitimi ile sahanın ortasında adeta yığılıp kalan o kahramanların gözyaşları bütün Türk Milletinin kalbine aktı o gece. Çünkü yaşanan tablo hem gurur verdi hem de bu kahramanların fırsat verildiği takdirde neler yapacağını bir kez daha bütün hayata küsenlere, yaşama sırtını dönenlere en güzel örnekti.
Maç bitmiş kupa töreni yapılmış ve Ampute Futbol Milli Takımı Kaptanı Gazi Osman Çakmak, penaltı kaçırdığı için Türk halkından helallik istedi. Böylesine yüce gönüle sahip bir kaptanımız var. Kendisiyle ne kadar gurur duysak ne kadar övünsek azdır sanırım. Çünkü kendisini Türk Milletine karşı mahcup hissetti. Bunun nedeni hepsinin şampiyonluğa inanmışlığı olsa gerek. Gazi Osman Çakmak, "İstiyorsun ama bazen olmuyor. Arkadaşlarım haklarını helal etsin" dedi.
Ampute Futbol Milli Takımı kaptanı Gazi Osman Çakmak konuşmasının devamında kullandığı ifadelerle bir kez daha bizleri kendisine hayran bıraktı. Kaptan diyor ki, “Bu takımın ağabeyiyim. Şampiyon olduğumuzda mikrofonun başına geçtiysem olamadığımızda da geçmem gerekiyor. Üzgünüz, demek ki Allah çıtamızı yavaş yavaş yükseltiyor. Dünya üçüncülüğümüz vardı. Şimdi de ikinci oldu." ifadelerini kullandı. Kaçan şampiyonluğun sorumlusu olarak kendini öne süren kaptan, “5 Kasım bana yaramıyormuş. Ben ayağımı kaybettiğim mayına da 5 Kasım'da bastım. Şampiyon olamadık, Türk halkı hakkını helal etsin…”
Kaptan asıl sen bize hakkını helal et. Sizler kendi çocuklarınızı evde bırakıp bizim çocuklarımız yetim kalmasın, bizler bu vatanda huzur ve rahat içinde yaşayalım diye ellerinizi, kollarını, bacaklarınızı, gözlerinizi ve de en önemlisi hayatınızı bizim için feda ediyorsunuz. Biz size hakkımız helal ediyoruz. Sizlerin bizim üzerimizde hakkı ödenmez, ödemekte mümkün olmaz.
Sizlerin kahramanca ve terinizin son damlasına kadar mücadeleniz trilyonları kazanan fakat ortaya futbol adına hiçbir başarı koyamayanlara kapak olsun. Çünkü onlar sadece imza atıp parayı aldıktan sonra yatan tayfa. Bu futbolcular kulüpleri bu ekonomik sıkıntıda ödemeleri birkaç gün geciktirtin bak bakalım ne yapıyorlar. 
Ne mi yapıyorlar? Kulüplerine hemen avukat aracılığı ile ihtarname çekip paramı verin diyorlar. Kulüp batmış, kulübün parası varmış yokmuş umurlarında değil. Ama sizler ne yapıyorsunuz kalbinizi ruhunuzu ortaya koyarak mücadele ediyorsunuz. Size insan hakkını nasıl helal etmez KAPTAN GAZİ OSMAN ÇAKMAK. Hakkımız size helaldir, asıl sizler bize hakkınızı helal edin…
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları