Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hayatı ciddiye alın

A+A-

Cumhurbaşkanımız 1 Mart tarihi itibariyle yeni normalleşme kararlarını açıkladı. Bu kararlar çok tartışıldı ve tartışılmaya da devam ediyor.

Yok erken normalleştik, yok tam kapanma olmalıydı daha bir çok şey söylendi. İnsanımızı da anlamak zor. Normalleşme dersin, niye normalleştik. Kapatırsın niye kapattın. Ne İsa’ya ne Musa’ya yaranabiliyorsun vesselam.

Esnaf sıkıntıda kepenk kapatan kapatana, batan işletmeler işsiz kalan binlerce insan. Şimdi gel de devletin yerinde ol. İnanın ben şuan bu ülkenin başında olmak istemezdim. Çünkü ne yapsan eleştiriliyorsun.

Okul açıyorsun olmaz açma, açmıyorsun sosyal medyadan veryansın ve olmadık hakaret. Sınav yaparsın bizimi canımızı hiçe sayıyorsunuz, sınavları iptal edin. Online ders verirsin, olmaz internet üzerinden ders mi olur?

Peki ne yapacaksın, çözümünü neden yazmıyorsun da hakaret üstüne hakaret, olmadık eleştiri ve olmadık yorumlar. Siz kendinizi ne sanıyorsunuz. Evde iki çocuğuna sözün geçmiyor, ona ders çalıştıramıyorsun ama devleti acımasızca eleştiriyorsun.

Sen okulu nasıl açarsın, sen nasıl normalleşirsin. Ben sana sandıkta gösteririm diye aba altından sopa gösteriyorsun. Yahu ne yapacaksan yap. Sandık önüne geldiği gün yapacağını yaparsın seni tutan mı var.

Yeni normalleşme başladı fakat insanımızın umurunda değil ve olmadı da. Sosyal mesafe, maske ve dikkat edin denildi. Kimin umurunda. Kafeler hınca hınç dolu, mesafe zaten hak getiri onu söylemek bile istemiyorum.

Devlet normalleşin dedi diye her şey bitti sandık bir kez daha. Vaka sayıları aldı başını gidiyor, pozitif vaka sayıları her geçen gün artıyor. Şimdi burada dikkatsiz olan biz, kurallara uymayan biz ama suçlu devlet öyle mi?

Sen günün günü et, keyfini sür hiçbir şeye dikkat etme, diğer insanların hayatı umurunda olmasın yine de suçlu devlet. Kurallara uy dersin olmadık işler yapar, maske tak dersin bana bir şey olmaz takmam, kalabalıklardan kaçının dersin inadına kalabalık yerlere girmeye bayılır sonra suçlu devlet.

Hayatı ciddiye alın devlet normalleşin dedi fakat kurallara uymayın demedi. Sevdiklerinizi koruyun dedi siz inadına, inadına eğlenceye kendinizi verdiniz ve evlerinize, sevdiklerinize virüsü bulaştırdınız.

Sevdiklerinizi koruyun, çünkü bu virüsün şakası yok. Bu kadar uzman boşuna mı konuşuyor. Hala böyle bir virüsün olmadığı bir korku yaratmak için uydurulduğuna inan bir kitle var ki ne desen boş, ne yapsan boş. Onlara laf anlatmak ne mümkün. Çünkü bunların ufku ve vizyonu sıfır.

Sırf devletine muhalif olmak, devletin yetkililerine karşı olmak ve dediğim dedik olsun diyenlere ne diyebilirsin.

Hayatı sevin ve ciddiye alın. Sevdiklerinizi koruyun çünkü biranda kaybedebilirsiniz…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları