Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hayırlı olsun

A+A-

Spor Toto Süper Lig 2020-2021 Sezonunu 38 puanla 19’uncu sırada tamamlayarak küme düşen MKE Ankaragücü sezonu açtı. Hedefi yeniden Süper Lig’e çıkmak olarak belirleyen sarı lacivertli takım inşallah bu isteğine kavuşur.

Başkent ekibinde bir yandan transfer çalışmaları sürerken bir yandan da yeni sezon hazırlıkları da başladı. Sarı-Lacivertli takım 2021/2022 Futbol Sezonu hazırlıklarına Beştepe Tesisleri’nde yeni teknik direktörü Mustafa Dalcı yönetiminde başladı.

Sarı lacivertli kulübün sezon öncesi kamp programı da belli oldu. Başkent ekibi, 25 Haziran-6 Temmuz 2021 arası Beştepe Tesisleri’nde sezonu açtıktan sonra 19 Temmuz tarihinde Kızılcahamam’da ilk kamp dönemine başlayacak ardından da 22 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında Bolu Gerede’de ikinci kamp dönemini tamamlayarak Ankara’ya dönecek. Sarı-Lacivertli ekip Gerede’deki kampın ardından 3 Ağustos’tan itibaren Beştepe Tesisleri’nde çalışmalarına devam edecek.

Küme düştükten sonra Hikmet Karaman ile yollarını ayıran Başkent ekibi geçtiğimiz sezon başında da takımı çalıştıran Mustafa Dalcı ile sözleşme imzalayarak yeni umutlarla “Sezona Merhaba” demenin mutluluğunu yaşadı.

Mustafa Dalcı takımı bilen, yetenekli ve gelecek vaat eden bir teknik adam. Bakmayın sezon ortasında görevden alındığına. Dalcı’nın oynattığı atak ve agresif futbol ile bu takıma yeni bir kimlik ve ruh kazandıracağı kesin.

Mesele burada üst üste alınacak olası kötü sonuçlarda teknik direktörün arkasında durabilmek ve onun yanında olduğunu hissettirmek. Yoksa “Yüzyıllık koca bir çınar” olan Ankaragücü zaten bu ligin en büyük favorilerinden birisidir her zaman.

Taraftar desteğini arkasına aldığı zaman nasıl bir kimliğe bürünüp, nasıl bir mücadele ortaya koyduğunu defalarca hep birlikte gördük. Onun için bu takıma sezon başlarken sahip çıkmak destek vermek bütün Ankaralıların görevidir.

Evet, takımda başkan değişikliği oldu, birçok futbolcu gitti yenileri geldi ve gelmeye devam ediyor. Öte yandan UEFA ile olan transfer dosyalarının sıkıntısı hala sürse de Ankaragücü bunun da üstesinden gelecektir.

Sezonu dün açtı sarı lacivertliler. Takımda kalan futbolcuların hırslı ve hevesli olması bir nebze olsun yüreklere su serperken, sıkıntıları göz ardı etmek mümkün değil. Giden oyuncuların alacaklarının ödenmesi ve gelecek oyunculara verilecek paralar nasıl bulunacak, nasıl bir kaynak yaratılacak onu bilemiyorum.

Tek bildiğim yeni Başkan Faruk Koca’nın işinin hiç kolay olmadığı. Bütün bu sorunlarla başa çıkmak gerçekten kolay değil. İnşallah Başkan Koca ve ekibi el ele vererek, en güzel şekilde Ankaragücü’nü düzlüğe çıkaracaktır.

Ankaragücü’ne yeni sezonda başarılar diliyorum. Yeniden Süper Lig’de kendilerini görmek en büyük arzum ve isteğim…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları