Ferhat Ünal

Ferhat Ünal

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Herkes eşittir, bazıları daha eşittir

A+A-

Şok şok şok Anıtkabir’de virüs ihlali, sosyal mesafe uyarısı yapan yöneticiler dip dibe görüntülendi…

“Evde Kal Türkiye” sloganı Anıtkabir’e koş Türkiye olarak değişmeli bence neden derseniz çünkü Anıtkabir’de ne virüs var nede sosyal mesafe kuralı.

Anıtkabir’e korona bulaşmıyor mu? Sosyal mesafe nerede? Kabe kapalı, camiler kapalı, cuma namazları iptal, okullar kapalı, işyerleri kapalı.

Ne olurdu yani şu tören yapılmasa, ya da temsilen sadece TBMM başkanı katılsa, vatandaşına dikkat et diyen devlet görevlileri sınıfta kaldı.

Mustafa Kemal Atatürk' e ve onun devrimlerine kesinlikle karşı değilim ve yaptıkları için minnettarım. Ancak Kemalistlere sonuna kadar karşıyım.

Dürüst olmak gerekiyor, bence de çok kalabalıktı daha sade bir tören düzenlenebilirdi. Mesafe hak getire, ceza kestiniz mi?

İşin garip tarafı hep şöyle diyorlar biz milletin vekiliyiz milleti temsil ediyoruz. Kurallara uymayan vekillere en az 50 bin lira ceza kesilmeli. Bunlar kendini millet üstünde gören kişiler. Sözüm ona bizlerin vekili!!!

YAZIKLAR OLSUN Benim Vekilime. 23 Nisan Anıtkabir’de 3 yasak birden ihlal edildi.

1- Sosyal mesafe

2- 65 yaş üstü. Belki de bunların çoğu

3- Toplu ibadet (Dua)

Soru şu devlet bunlara ceza kesecek mi????

Şimdi milleti temsil eden vekillere sosyal mesafe ihlal yüzünden ceza verilecek mi yoksa bunlar kast sisteminin dokunulmazlarımı?

Otobüste, pazarda, markette, iş yerinde, anıtkabirde, özel günlerde zaruri sayılan ihtiyaçlar için sosyal mesafe kuralına uygun toplanmak meşru. Mazur görülünce, manen ve fiziken camiye bağ(ım)lı insanlar caminin ve Cuma'nın bu kadar değeri yok mu diye sormadan edemiyorlar.

Camide arada bir iki metre dursak yer yerinden oynar da orada COVİD 19 yok mu acaba? Lütfen örnek olacaksan tam olalım. Madem öyle Teravih namazı camilerde KILINSIN. BUNLAR mesafe koymadılar fakat biz Namazda mesafe koyarak kılarız...

Ben Cuma kılamayacağım namaza gidemeyeceğim siz bayram kutlama bahanesi ile tüm Virüs kurallarını ihlal edeceksiniz öylemi nerde kaldı kanun önünde eşitlik. Maske takınca iş bitiyor mu? Maske takmak yeterliyse buyurun teravih namazına.

Sosyal mesafe diye diye dillerde tüy bitti. Bugün devlet erkanı Anıtkabir’de gayet samimi pozlar verdi. Şimdi hepsi hastalanırsa ne olur?

Bence komplesine ceza kesip karantinaya almak lazım Sayın Bakanım Süleyman Soylu ha ha bu ne Bakanım:))

TBMM bakanlık üstünde ama genelgeden üstün kim var? Kanundan üstün mü bunu yapanlar?

Bu törendeki insanlara da gerekli muameleyi yapmanızı bekliyoruz. Kimsenin kimseyi risk altına atmaya hakkı yok. Hele ki bir gösteri için. Tören düzenlenmeden anılamıyor mu? Bu nasıl bir vurdumduymazlık.

Kanun önünde eşitlik MADDE 10- Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

Şaka gibi.

Ceza yiyenler itiraz etse haklarıdır. Bence ceza yiyenler bu görüntüleri alıp kesilen cezaların iptali için dava açsın. Emsal bence. Ceza yiyenler suç duyurusunda bulunsun bence Beştepe’de sosyal mesafe korunarak kılınan cuma namazında o kadar dikkat varken Anıtkabir’i ziyaret edenler neden buna dikkat etmez?

Örnek olması gerekenler kuralları çiğniyor ve dediğiniz gibi vatandaşa ceza kesiyorlar. Yani güçlü güçsüzü eziyor! Yazık. Tarih bu görüntüyü de yazdı. ALLAH'ın huzuruna gidemediğimiz bu durumda.

Sabahtan beri bunu düşünüyorum. Umreden gelip yurttan firar eden, luppo için sokağa çıkan biz, diyaneti dinlemeyiz cumayı kılarız diyen düşman, gerizekalı ama şu dünkü Anıtkabirdeki fotoğraf masum?

Virüs ancak ve ancak kalplerdedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.