Mustafa ALTINTAŞ

Mustafa ALTINTAŞ

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

İdealler uğruna

A+A-

Ruhi Kılıçkıran'dan Fırat Yılmaz Çakıroğlu'na...

İnsan olarak hepimizin ulaşmak istediği bir hedef bir ideal vardır. Bu ideallere ulaşmak için çoğu zaman kendimizden ödün vererek çaba gösteririz, elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışırız. İşte bu ideallere ulaşma yolunda tam örnek gösterilmesi gereken insanlar vatanını, milletini, devletini, bayrağını, dinini kendinden bile önde tutan milliyetçi ülkücülerdir. Başbuğ Alparslan Türkeş bir sözünde; ülkücülüğün her şeyden önce insanlara karşı sevgi ve saygı olduğundan bahsetmiştir. Ülkücülüğün, Türk milletine sadakatle bağlılık olduğunu ve milletimiz için en güzelini en iyisini istemek ve temin etmek için fedakarca çalışmak olduğunu vurgulayan Türkeş, ülkücü gençlere de hangi mertebede olursa olsun en iyisi olmaları gerektiğini belirtmiştir. Çünkü ülkücü bir insan çalışkanlığınla, ahlâkıyla, imanıyla örnek bir insandır.

Aslında asıl niyetimiz bu günü hatırlatarak yürekleri sızlatmak değil. Fakat hatırlamanın ya da bir başka tabirle ahde vefanın olması gerektiği kanısındayım. Bu vatan, bu millet, bu bayrak için canını ortaya koymuş kişilerin bir gün değil her gün hatırlanması gerekir. Bu yüzden her 27 Mayıs bizlere bu vatan için şehadet şerbetini içmiş, milliyetçi ve ülkücü ağabeylerimizi hatırlatır. Rahmetli Başbuğ ülkücüleri "evlatlarım" diye sevdiği için onların şahadeti de Türkeş'i sanki evladını kaybetmişçesine derinden yaralamıştır. Hatta birçok ülkücüyü kaybettikten sonra onların rüyalarına girdiğini, sanki bir geçit töreni yaptıklarını dile getirmiştir. Yusuf İmamoğlu'nu, Dursun Önkuzu'yu ve diğer bazı ülkücü şehitleri sayarak uykularının kaçtığını ve Allah'a sığınarak dualar okuduğunu belirtmiştir. Bizlerin de ne zaman aklına ülkücü şehitler gelse onları için Kur-an'ı Kerim okumaya çalışırız. Ruhlarına bir Fatiha hediye ederiz.

"Fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır!" diye Türklerin meşhur biz sözü vardır. Aslında Türkler bu sözü söylerken sadece kendileri için değil, bazı kötü niyetli ve farklı amaçları olan insanlar için de söylemiş olabileceğini düşünüyorum. Çünkü otuz, kırk, elli veya yüz sene önce bu komünist güruh hangi fikirdeyse şimdi de aynı fikirde olmaya devam ediyor. Dedelerinin yolundan gitmeye kalkan, Türk Milletinin varlığını hiçe sayan bu kendini bilmez kişiler akıllarınca Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve vatansever Türk milliyetçilerine kafa tutmaya çalışıyorlar. Bu ülkenin adının Türkiye ve içinde yaşayan milletin adının Türk Milleti olduğunu hafıza kaybı yaşamışçasına unutuyorlar. O yüzden kendini komünist olarak atfeden kişilerin bu vatanda yaşamaya hakkı vardır fakat bir şeyleri değiştirmeye hakkı yoktur. Başbuğ Atatürk'ün de belirttiği üzere; "Biz ne bolşeviğiz ne de komünist; ne biri ne diğeri olamayız. Biz milliyetperver ve dinimize hizmetkârız." Başbuğ Atatürk bu sözleri söyleyerek Türk milletinin nasıl olması gerektiğinin sınırlarını çizmiştir. 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü'nde böylesi tat kaçıran bir konuya değinmemin sebebi, zamanında ağabeylerimizin, bunlarla yaşadıkları olaylar yüzündendir. Şunu kimse unutmasın ki Türk milleti, Türk devleti ve Türk milliyetçileri Allah'ın izniyle ebediyete kadar var olacaktır. Bu vesileyle ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran'dan son şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu'na kadar bütün hepsini rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları