Gülay Ertunç

Gülay Ertunç

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

İhanetin yıldönümü

A+A-

Tarih 15 Temmuz 2016 saat 21:00 Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı yapılan hain kalkışmanın yapıldığı gün, bir milat. Üzerinden 1 yıl geçti. Ama etkisi halen geçmedi. Belki de bu kadar büyük bir hainliği bu ülke hiç görmemişti. Kendi ordusunun, tanklarını, silahlarını kullanarak ülkesinin insanlarına haince saldıran bu kansız yaratıklar kendilerince bu ülkeyi ele geçirebileceklerini sandılar. Ama şunu hesap etmediler. 1920’li yıllarda bile teknoloji gelişmemiş, doğru düzgün topu, tüfeği olmayan, askeri eğitim almamış ama içinde vatan aşkı olan Türk halkı bu vatanı o şartlarda bile düşmana teslim etmemişken, günümüz çağında ve imkanlarında bu vatanı size mi yar edecekti? İşte bu ülkenin insanının göğsündeki imanı, vatan sevgisini hesap edemediniz.

Darbenin yapılışı ise şu şekilde olmuştu İstanbul ve Ankara’daki TRT binaları işgal edilerek, kendisini “Yurtta Sulh Konseyi” olarak tanımlayan darbeci çete üyelerinin hazırladığı bildiri zorla okutuldu. Metnin içerisinde sokağa çıkma yasağının yanı sıra tüm özel yayın organlarının bu bildiriyi okuması dikta edildi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Başbakanlık, Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü, Gölbaşı Özel Haraket Daire Başkanlığı başta olmak üzere çok sayıda belediye binasına saldırılarda bulunuldu. Cumhuriyet tarihinde ilk kez Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne darbeci çete tarafından kaçırılan F-16 uçaklarından bomba atıldı. Ulusal televizyon kanallarından canlı bağlantı ile halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, söz konusu darbe teşebbüsünün TSK içinde küçük bir azınlığın kalkışması olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan millete, iradesine sahip çıkmak için sokaklarda darbeye direnme çağrısında bulundu ve halk darbe kalkışmasını engellemek için sokaklara çıktı. Darbeciler, silahsız bir şekilde sokağa çıkan halka ateş açtı birçok sivil, polis ve asker hayatını kaybetti.

Neticede siz vatan hainleri yolları kestiniz, ülkeyi bombaladınız, vatandaşları öldürdünüz, suçsuz günahsız erleri kandırıp, çatışmanın içini soktunuz, kendi ordunuza ve ülkenize ihanet ettiniz. Ama başaramadınız Türk Milleti büyük bir direniş göstermiş ülkesini ve demokrasiyi galip getirmiştir.

15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Vatan bir bütündür parçalanamaz ilkesinin en güzel ispatıdır. Bu ülke ne darbeler görmüştür fakat bu kadar haincesi bu güne kadar hiç yapılmamıştır. Sonuçta darbe yapmaya kalkanda bu ülkenin ekmeğini yiyen, bu ülkede yaşayan ama için için düşmanlık besleyen, ülke millet bilinci olmayan, hainlerdir.

Bu darbe bize göstermiştir ki, vatan hainleri içimizdedir, düşman bu güne kadar devletimizin her noktasına işlemiş ve kurt gibi kemirmiştir. İçimize o kadar sızmışlardır ki büyük bir operasyonla çoğu kişi tespit edilmiş olsa bile, halen tamamen temizlenememişlerdir.

Bu vatan bizim her şeyimiz. Allah kimseyi vatansız, yurtsuz bırakmasın. Gözümüzün önünde Suriye gibi bir örnek varken. Bizde her daim vatanımıza milletimize bağlı kalmalıyız, istikbalde dahi bizi hep yıkmak isteyenler olacaktır. İşte bu ahval şerait içinde dahi vazifemiz Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet korumak ve müdafaa etmek olacaktır. 15 Temmuz bunun güzel örneğidir. 15 Temmuz zaferimiz kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyeti sen çok yaşa…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.