Bahattin Demiray

Bahattin Demiray

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

İkini kurtuluş ilacı

A+A-

İyi ve güzel insanlar, sevgili kardeşim, Doğu Türkistan’da doğan küçük Uygur kızımızın, 5 dakika 26 saniye süren, Doğu Türkistan’daki, eşi görülmemiş zulüm ve haksızlıkları anlatan uyarıcı nitelikte ki videosunu, gözyaşları ile dinledim.

Bu küçük Uygur Türkü kızımız, yapılan zulüm ve haksızlıkları, “özetle” şöyle anlatıyor: Bu güzel coğrafyada, 40 milyon Müslüman Türk yaşıyor. 1949 yılından itibaren, Çinliler, topraklarımızı “işgal” etti. Çinlilerin, 70 yıldır zulümleri devam ediyor.

Bilim adamlarımızı, iş adamlarımızı, 15-20 sene içinde hapse attılar ve öldürdüler. 2016 yılına kadar, bu böyle devam etti. Bu insanlık dışı zulüm ve haksızlıkların sebebi, topraklarımızda, yüce Allah’ın verdiği doğal zenginliklerin bulunmasıdır.

Son 4 sene içinde, yaşlı genç milyonlarca insanı, “hapse” attılar. Çocukları da, çocuk hapishanesine atıyorlar. Bazı çocukları, ülkelerine götürüp, böbreklerini ve kalplerini satıyorlar!

Yeni doğan bebekleri, yemekhanelerde yiyorlar. Çinliler, insanlara ve hayvanlara merhamet etmiyor. Çinlilerin eşi görülmemiş zulüm ve haksızlıklarından dolayı, 40 milyonluk Doğu Türkistan, yok olmak üzere.

Annem ve babam, kardeşlerinden 4 yıldır haber alamadı. Annem, annesi ve kardeşleri için her gün ağlıyor. Bu zulüm, ne zaman bitecek?

Çinlilerin, hiç bir malını almayın, Çinlilerle ortak olmayın. Küçük Uygur kızının, çığlığı ve feryadı bu içerikte. Bu çığlık, insan haklarının yüzde yüz çiğnendiğini ve yok edildiğini hatırlatan önemli bir yardım çağrısıdır.

Sevgili ve iyiliksever kardeşim; Doğu Türkistan’da ki bu zulüm ve haksızlıklar, geçmiş yüzyıllarda mısır ülkesinde firavunlar döneminde bile yapılmamıştır. Müminler, bir bina ve vücut gibidir. Bilinçli ve akıllı olalım. Empati yapalım.

Kainatın sultanı Cenab-ı Allah hazretleri, aziz ve yüce Kur’an-ı Kerim’in Hucurat Suresinin 10. Ayetinde:  “-...müminler ancak kardeştirler” buyurmuştur. Kardeşliğimizin, gereğini ve sorumluluğunu yerine getirelim.

Salih bir rüyada: bir müminin, her ezanda 100 defa lailaheillallah ve 10 defa Ayet-el Kürsi okunması halinde, bizim, eşimizin, çocuklarımızın, akrabalarımızın, arkadaşlarımızın, sevdiklerimizin, ülkemizin ve en önemlisi bütün dünyanın kurtulacağı, müjdesi ve bilgisi verilmiştir.

Adı güzel kendi güzel sevgili peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa: “ezan okunurken, yapılan dua, kabul edilir” buyurmuştur.

Akıllı, bilinçli, merhametli ve sorumluluk sahibi, iyiliksever kardeşim, ailemizin, ülkemizin, bütün insanlığın ve özellikle 1949 yılından beri, 71 yıldır, eşi bulunmayan zulüm ve haksızlıklara uğrayan Doğu Türkistan’daki, 40 milyon Müslüman ve Türk kardeşlerimizin kurtuluşu ve kurtulması için, her ezanda iki damla gözyaşı dökerek, samimi bir şekilde, 100 lailaheillallah ve 10 Ayet-el kürsî okuyup, sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’e, bütün peygamberlerimize, alimlerimize, şehitlerimize, Mehmetçiklerimize, polislerimize, sağlık çalışanlarımıza, ülkemize, bütün insanlığa ve özellikle Doğu Türkistan’ın kurtuluşu için hediye edelim.

Bu videoyu ve güzeller güzeli Cenab-ı Allah’ın bu iki kurtuluş ilacını içeren mesajı, bütün tanıdıklarınıza, duaların kabul edildiği bu güzel ramazan ayında iletiniz ve gönderiniz. Müminler kardeştir ayetini, müminler bir bina ve vücut gibidir hadis-i şerifini unutmayalım. İyiliksever ve bilinçli kardeşim, Allah’a emanet olun.

Sonsuz sevgi ve selamlar…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.