Ferhat Ünal

Ferhat Ünal

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

İmamoğlu diyorsa doğrudur...

A+A-

Adam ne yaparsa müşterisi hazır. Birisi de çıkıp bu “yanlıştır” demiyor. Öyle bir kitle ile karşı karşıyayız ki ne dese sorgusuz sualsiz inanmayı dünden hazırlar. Onu biz seçtik, o ne derse doğrudur, çünkü onaltı milyon İstanbulluyu çok güzel kucaklıyor ve hizmetlerinden başımız dönüyor. Kimden bahsediyorum tabi ki yaprakların alkışladığı büyük Başkan Ekrem İmamoğlu’ndan.

Yer İstanbul, tarih 21.04.2020 Pendik Plevne Caddesi, İBB'ye ait Halk Ekmek büfesi. Sokağa çıkma yasağı var diye büfelere, marketlere ve fırınlara hücum edip aldığınız o ekmekler var ya sizden şikâyetçi olacak bilesiniz.

Sokağa çıkma yasağı bitti, ertesi günü bir baktık çöp varillerinin olduğu yerlerde yüzlerce ekmek. Yazık gerçekten yazık. Çöpe atacağınıza ihtiyaç sahiplerine verseydiniz. Olmadı hayvan barınaklarına yollasaydınız. İsraf, yazık, günah. Nimetin kıymetini bilmiyorlar.

Seçimden önce ahkam kesen seçimden sonra milletin aklıyla dalga geçen 85 TL olan yardım kolisini 150 TL’ye dağıtan bir adam icraat olarak WC yaptı sanırım bu zamana kadar.

Bu kadar gideri kesmişsen buradan kalan paralarla bir yol yapamıyorsan bütçe yok diye kusura bakmada boş konuşuyorsun nerde bu kadar kesilen paralar o zaman milyonlardan bahsediyordunuz nerde para niye bir hastane yolu yapamadın.

Soruyorum size gerçekten o kadar paralar nereye gidiyor şimdi? Hizmet icraat yok? Zamlar İBB geliri Avrupa’dan para, devlet bütçesi ile bankalarından kredi sıfır. Hizmet yapmaz, yol yapmaz peki bu paraları kime veriyorsunuz? Nereye verirseniz verinde arada halka hizmet yapın demek ki hepsi yalanmış yazık.

Alevi vatandaşları Müslüman olarak görmeyen Ekrem İmamoğlu bu nasıl bir düşüncedir? Bu nasıl bir projedir? Oy verenlerin dahi görmemezlikten geliyor bu oyunlarını.

İBB sakıncalı bulunan kitabı çocuklara dağıttı. İBB tarafından 23 nisan 'da çocuklara dağıtılan "Cumhuriyet ve Demokrasi"adlı kitapta Alevilik bir din gibi gösterildi. Bir Hristiyan bir Yahudi birde Müslüman'ın yer aldığı görselde Alevi bir dedeye yer verildi. Söz konusu kitap 2 yıl önce sakıncalı olduğu gerekçesiyle toplatılmıştı.

Demokrasi için "Sandık "şarttır Ama yeterli değildir gibi skandal ifadelere yer verilen kitapta açıkça sivil itaatsizlik çağrısı yapıldı. Kitaptaki bir resimde gençlerin ellerinde "Başkan şaşırma sabrımızı taşırma" yazılı dövizler taşınması da dikkat çekti.

Ekrem İmamoğlu ilk bunun açıklamasını yapsın Hz. Ali’yi İslam’dan nasıl ayırır nasıl böyle bir şeyi kitapçıkta paylaşırsın ve bu planı projesinin amacı ne? Neyi amaçlıyor bunu sorgulayın biraz.

Bu projeyi planladığı gibi milleti bir birine düşürmek için planlanan projeye ne diyeceksin. Aleviliği resmen dinler arasında resmederek mezhep savaşına zemin hazırlıyor. Alevileri İslam'ın dışında göstererek toplumu bölmeye çalışan ve hiç utanmadan çocuklarımızı kullanmaya kalkışan bu girişime, Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı; Ekrem İmamoğlu belediye başkanlığını yapsın, Alevi toplumunu kendi ucuz şarlatanlık siyasetine alet etmesin gibi açıklaması olmuş.

Binali Yıldırım 'ı seçmiş olsaydınız salgında 3 dakikada bir otobüs geliyordu. Başakşehir Şehir Hastanesinin yolu çoktan bitmişti Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi bitmek üzereydi.

Ekrem İmamoğlu'nu seçtiniz ve prototip koli üretti. Gazeteci Cüneyt Özdemir bir programında Ekrem İmamoğlu’nu konuk edip ona sorular sormuştu. Bu sorulardan birisi de, “Başakşehir Şehir Hastanesi yolunu yapmadığınız söyleniyor” sorusuydu.

Bunun üzerine Ekrem İmamoğlu: Projeyi 2017’de onlar durdurdu.

Cüneyt Özdemir: Ama proje 2018’de başlamış.

Ekrem İmamoğlu: Umurumda değil, yalanlarına ben cevap vermeyeceğim.

Cüneyt Özdemir kesinlikle araştırmadığı kesin kesin kes doğruluğuna emin olmadığı bir soruyu sormaz. Demek ki sorduğu soru kesin kes doğru oda abisi gibi çark ediyor. Kıvırıyor.

Umurunda değilse ne diye belediye başkanı oldun diye sormazlar mı adama. Yalan ağzına pelesenk olmuş (yalan ağzına yuva yapmış).

Gerçekten bu şahısın psikolojik tedavi ihtiyacı var yalanına bile yalan cevap verebilecek kadar durum vahim. İşten aştan haberi mi var aklı şu an virüs ne zaman biter de bir yere tatile giderimde:))

Kesin aklına buda gelmiştir. Sevgili çocuklar. Şimdiden söyleyeyim bayram harçlıklarınızı belediyelere verebilirsiniz. Belediyelere güvenin. Bunun kanunda yeri vardır.

Vefanın adı yalakalık olmuş günümüzde değil mi? Zinanın adının flört, faizin adının kar, riyanın adının hayırseverlik olduğu gibimi! Olsun Dağa çıkanların siyonistlere hizmetkar olanların ülkesini Yahudilere şikayet edenlerin yanında yer almaktansa devletime destek veren olurum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.