Zafer ÇAM

Zafer ÇAM

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

İmamoğlu sulanıyor

A+A-

Final yaklaşıyor. Muhalefet ortak adayla mı girecek. Kemal Kılıçdaroğlu hodri meydan mı diyecek.

Son dönemde çeşitli nedenlerle gaza gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki seçimde cumhurbaşkanı adayı olacağını artık açık açık dile getirmesinden, göstermesinden, hissettirmesinden yola çıkarsak.

Kılıçdaroğlu gaza gelse de sırada ben varım diyen birileri de neden çıkmasın. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu meydanlarda…

İstanbul’u muhafazakârların elinde alan benim diyor. CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’da benim sayemde diyor.

İmamoğlu kendisini şimdilik İstanbul’un “Fatihi” görüyor.  Aslında İstanbul’un “Fatihi” falan değil, kendini öyle görmek istiyor.  Onu oraya seçen AK Parti iktidarı…

Metal yorgunluğu denildi, AK Partili belediye başkanları görevden alındı. AK Parti seçmenlerini metal yorgunluğu ne ikna edemedi. Çünkü alınan belediye başkanları her zaman kazanma şansları vardı.

Eski başkanlar giderse CHP’nin önü açılacaktı.  Öylede oldu. CHP’nin önü açıldı.

AK Parti’de aday konusunda yanlış isimlere oynandı, onlarda yarışı açık farkla CHP’ye kaptırdı. AK Partili seçmeni atanmış adaylara oy vermedi.

Seçmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sayın genel başkan adayı yine de siz belirleyin fakat bizimde görüşümüzü soracaktın.

Oyu verecek olanlar biziz dediler. Bize sormandan ben atadım siz seçin derseniz, bizde böyle seçeriz dediler. Gelecek seçimler için aynı oyunlar oynanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’nin ortak adayı olacak gibi gözüküyor. Kılıçdaroğlu ise bu benim son şansım cumhurbaşkanlığı adayında varım diyor.

Kılıçdaroğlu’nun yaşı seksene dayandı yolun sonu görünüyor artık. Allah’tan hala ömür istiyor, Allah’ta ömrünü uzatıyor. Kılıçdaroğlu ömrün sonunda birde ben cumhurbaşkanı olayım diye hayaller kuruyor.

Bu işler hayalle olmuyor demiyorum çünkü Kılıçdaroğlu’nda bu şans var, kasetle gelen bir lider kasetle de Cumhurbaşkanı neden olmasın.

Devir kaset devri oldu. Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığına aday gösterilmez ise sırada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu bekliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı gündeme yeniden taşınıyor. Gündemde yok iken hiç kimsenin ilgisini çekmeyen başkan birden yeniden gündem oldu.

ABD elleri İmamoğlu’nu mu hazırlıyor dersiniz? Yıllar öncesinin senaryoları oynanıyor gibi.

Recep tayip Erdoğan İstanbul belediye başkanıyken hapis cezası almıştı, daha sonra AK Parti, derken on dokuz yıldır iktidar. Proje sanki yeniden gündeme sunuluyor.

İmamoğlu hakkında gereksiz suçlamalar gündemde. Başkana hapis cezası gibi haberler basında sık gündem oluyor.

Bu tür siyasi oyunlar Türk halkına hiç de yabancı gelmiyor. Seçimler çok uzak değil sayılı günler çabuk tükeniyor.

ABD merkezinde Cumhurbaşkanlığına İmamoğlu’nu hazırlanıyor ise ilerleyen günlerde daha çok gündemden olacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları