Aysel Özer

Aysel Özer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

İnsan canı kıymetli

A+A-

Hep dip dibe binalar bahçesi olmayan ve ne kadar sağlam bilmediğimiz. Kimimiz kredi çekip ev alıyoruz ama aldığımız ev ne kadar sağlam bilmiyoruz. Elbet canımız “ALLAH”a emanet.

Ama biz gönül rahatlığı ile yaşamak istiyoruz Türkiye’de can güvenliğine fazla önem verilmiyor. Herkes parayı soruyor peki neden bu aldığımız evlerin ya da binaların bir kaç metre ilerisine deprem evi yapılmıyor?

Neden depremde sığınabileceğimiz bir yer olmuyor bunlar imardan geçerken bunlara izin neden verilmiyor?

Deprem bölgesi burası bu acıyı yaşıyoruz peki neden zorunlu tutulmuyor merak ediyorum. Neden yan yana binalar yapılıyor balkondan atlasan karşındaki binaya değersin. Neden yapılan binalara mecburi bahçe bırakılmıyor?

Biliyorum çok neden var. Merak ediyorum insan cani bu kadar ucuz mu? Ben tapumu alırken bana isterim ki şöyle bir belge verilse binanız şu kadar depreme dayanıklı ya da depreme dayanıklı gibi bir belge.  Gerçi bu zaman da parayı veren düdüğü çalıyor. Onunda ne kadarını doğru yaparlardı tartışılır.

97 Düzce depremin i büyük bir korku ile yaşadım evde kaldım abim kurtarmıştı rabbim in izni ile bir şey olmadı. Bugün 2 evladım var onlar için korkuyorum. Elazığ için üzülüyorum rabbim yardım etsin hepsine. Bence Türkiye’nin daha çok eksiği var bunların tamamlanması gerek. Rant kavgasını bırakıp gerçek olan şeyler için bir an önce çalışmalar yapılmalı.

İnsan canı kıymetli…

aysel-ozer.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları