Eflatun Neimetzade

Eflatun Neimetzade

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Jirinovski, katı Türk düşmanıdır

A+A-

Son günlerde özellikle Rusya ve dünya basınında, dünya Müslümanların, özellikle Türklerin katı düşmanı olan zavallı Vladimir Jirinovski hakkında çeşit-çeşit haberler basılıyor. İnternet sayfalarında bu Türk düşmanı Jirinovski’nin haince, ikiyüzlüce ve düşmanca yapmış olduğu siyasi hataları, bühtanları ve rezillikleri yer almaktadır. Bir kere tanıyalım bu şerefsiz, ikiyüzlü adam Jirinovski’yi... Üniversitede Türkoloji Bölümden mezun olmuş ve bir zaman Türkiye’de çevirmen olarak görev yapmıştır. Güzelim Türkiye’ye geldiğinde Rusya KGB (Milli Tehlikesizlik Komitesi) Teşkilatının talimatı ile Komünizmin babası sayılan Vladimir Lenin’in özel hazırlanmış “Döş Nişanı”nı insanlara dağıtıyor. Yerli Komünist yandaşları çevresine topluyor ve güzelim Türkiye’de sosyalizmi tebliğ ediyor. Apaydın Komünist propagandası yaptığından dolayı cezaevine atılıyor. İşte cezaevine atıldığından dolayı Türklere olan kini ve düşmanlığı bu rezil adamın ruhunda yuvalanır ve tüm vücuduna yerleşiyor. O günden başlayan Türk düşmanlığı daha da ilerliyor ve çeşitli toplantılarda, Sempozyumlarda Türkiye aleyhine düşmanca konuşmalar ve bühtanlar söylemeye başlıyor.

Önce Yeltsin döneminde yalakalık, ikiyüzlülük yaparak kendini hakiki Rus siyaset adamı gibi Yeltsin’in gözüne sokmaya kalkıyor. Sonra Vladimir Putin döneminde rotasını değişiyor ve bu zaman Putin’in birinci yakını olmaya cesaret ediyor. Tam bir yeteneksiz aktörler gibi rolden-role giriyor. Aslinde adam Rus falan da değil: Vladimir Volfoviç Jirinovski – hakiki Yahudi’dir. Bir ara o İsrail’e gidiyor ve babasının mezarı önünde hönkür-hönkür ağlıyor, kendini şehit etmeye kalkıyor. Orada kendisini Yahudi olarak tanıyorlar.

Bizler Yahudilere saygı duyuyoruz. Öncelikle şahsen benim Saint-Petersburg Konservatuarındaki Hocalarımın tümü Yahudiler olmuştur: Reji Hocam, dünya ünlü Opera Rejissörü ve Moskova Bolşoy Operasının Başrejisörü - Prof. Dr. Boris Pokrovski: yedi dili konuşan ünlü tiyatro tarihi Hocam, Prof. Dr. İsaak Davıdoviç Glikman: Prof. Emil Pasınkov, Doç. Dr. Margarita Slusskaya, Dr. Mihail Byalik, Prof. Dr. Arnold Sokar ve daha nice pırlanta ruhlu Yahudi Hocalar beni evlatları kadar seviyorlardı ve onların aziz hatırası daima kalbimin derinliklerinde yer alıyor. Bakü’de yaşayan Yahudiler 1992-93 yıllarında Ermeni tecavüzüne karşı cephelerde bizim askerlerle birlikte vuruşmuşlardır.

Ayrıca, dünya bilim adamları arasında ün kazanmış Eyzenştayn ve ya Felzenşteyn gibi dehaları tanıyoruz. Tanıdığım saygın Yahudi dostlarım vardır ki onlarla gurur duyuyuram.

SAHTEKAR SOYTARI VE İKİYÜZLÜ İBLİSSİNİZ

Fakat siyasi arenada kendisini Rus gibi takdim eden sahte aktör, yalaka ve ikiyüzlü zavallı -Vladimir Volfoviç Jirinovski’nin ne pislik olduğu belli değildir. Utanmadan bu salak adam, İran’a yaklaşımından dolayı Bağımsız Azerbaycan iktidarına, ülkemize ve bizlere bühtanlar yağdırıyor. Sen ey, salak, ukala, dini ve milliyeti şüpheli gözüken pisliğin teki, kim oluyorsun da Rönesans öncesinde yazıp yaratan, dünya şairi Nizami Gencevi’nin vatanına, toprağına, halkımıza dil uzatıyorsun? Dünyada benzeri bulunmayan aşk şairi Fuzuli’nin: toplantılara katıldığın o muhteşem Kremlin binasını inşa eden, Şirvan toprağımızın muhteşem evladının vatanına dil uzatıyorsun? Azemetli Kremlin binasının inşasından sonra Azerbaycan’ın ünlü Mimarın başını kestiniz. Şimdi de Azerbaycan mimarının  doğma vatanına dil uzatıyorsun. Sen TV’lerde manyak, salak insanlar gibi sola-sağa devamlı yön değişiyorsun, yeteneksiz ve mesleksizin tekisin sen! Ya Yeltsin’in kuyrugu, ya da Putin’in ayakkabı bağısın. Mesleğinde çalışmıyorsun ve aynada kendine iyice baksana? İkiyüzlü, yalaka ve her an rota değişen dellalsın, eşek kuyrugusun sen-bu kadar.

Ayrıca, Azerbaycan’ın deneyimli devlet adamı, dünyada ender siyaset dehası sayılan, Cumhurbaşkanım, Sayın, İlham Aliyev’e dil uzatıyorsun? Kendine not et: Sen, İlham Aliyev’in ayakkabı dabanı bile olamazsın. Tarihe iyice bak ve beynini çalkala ve göreceksin ki, Şah İsmayıl Hatai (ki ben onun akraba kanını taşıyorum) gibi cesur şair ve devlet adamı dünyada ilk Azerbaycan Türk Devletini yaratmış, ender sima olmuştur. Bizler onun torunu ve neticeleriyiz. Ayrıca onun kanını taşımakla kurur ve kıvanç hissi yaşıyorum.

 Zaten, 1828 yılında sizler gibi yalaka ve hain adamların sayesinde Azerbaycan Türk Cumhuriyeti ikiye bölünmüştür... Şimdi de İran’a yalakalık yapıyorsun. Sen sadece pisliğin ve çamurdan oluşan bataklıktan töremesin, anladın mı? Ey, pislik Jirinovski, bizler Sayın, İlham Aliyev’in arkasındayız ve Ulu Önderimizin tavsiyeleri sayesinde ülkemizi takdir ve terennüm ediyor ve daima savunacayız. Bunu unutma. Bir kaç yıl önce sen, Türk düşmanı ahlaksızın teki olarak yersiz ve halkıma hiç yakışmayan ifade kullandın, şöyle dedin: “Azerbaycan’da yedi milyon baş koyun vardır”. Öyle ise sana soruyorum: “Rusya’da senin gibi kaç milyon domuz vardır?”

Sen ey yaramaz yaratık! Saint-Petersburg’un Saltıkov-Şedrin Müzesi’nde gizli Arşivlerde korunan deli-Petro’nun Elyazısına istinaden konuşuyorsun. Ben Saint-Peterburg Konservatuarda Öğrenciyken selefin o deli Petro’nun Elyazısı’nı 1973 yılında okumuşumdur. Her ikiniz zır delisiniz, o yaramaz adam da bizim hayırsever milletimizi Tatar olarak adlandırmış ve ayrıca yazdıklarıyla Azerbaycan halkını tahkir etmiştir. Şimdi üç asır sonra sen zır deli, soytarılar gibi ortaya atılarak, tarihi Azerbaycan halkının şerefini, onurunu tahkir ediyorsun? İsrail’de kendini Yahudi, Rusya’da ise Rus gibi takdim ediyor, aciz ve zavallı yeteneksiz aktörler gibi çabalıyorsun. Aslinde çarşafa bürünmüş sahtekar İran seyyahları, sahra yılanları gibi gah o yanda, gah bu yanda dolaşıp duruyorsun. Ve ben Rus halkının değerli, dürüst ve kıymetli insanlarının er ya geç üzerindeki o ikiyüzlü maskeyi kenara atacağına ve senin rezil ve kirli adam olduğunu anlayacaklar ve arenadan men edecekler. Çünkü sen Rus halkı ile Türk halkı arasında nifak salıyorsun, kin ve hüsumeti ateşliyorsun.

HAİN, SAHTEKAR JİRİNOVSKİ’NİN YALANLARI

Sovyetler döneminde kommunist rejiminin bariz tebliğatcısı, Yeltsin’in Perestroyka döneminde taraftaşı, yandaşı ve pay sahibi seyyahı: Putin döneminde ise yeni maske takarak taraftaşı gibi çabalıyorsun. Ama aslinde maske takarak Türk düşmanlığı, ayrıca Amerika’nın Doğu’dakı dellalı ve işbirlikcisi gibi ortalığı karıştıran akrepsin, sahra yılanısın.

Sen kesinlikle Rus irkından olamazsın! Bunu her birey bilmeli ve anlamalıdır. Deha Rus şairi, Lev Nikolayeviç Tolstoy’un çok erdem bir ifadesi vardır. Ruscası böyledir, “Beregite odaryonnıx, bezdarnıye sami ustroyatsya”. Yani, “Yetenekli insanları koruyun, yeteneksizler kendi yerlerini kendileri bulurlar”. Aslinde devletin tepesinde siyasilere, devlete hitap ediyor. İşte size Jirinovski örneği: kesinlikle yeteneksizin ta kendisidir. Kandırmış seçmenleri, hiyle, sehirbazlık yaparak Milletvekili gibi  Rus Dumasına sokulmuştur. Şimdi ise yaralı yılanlar gibi sağa-sola saldırıyor... İktidar hırsı bu zavallının olan-kalan aklını alıp götürmüş, ortada ucube bir varlık duruyor ve milli mensubiyeti bile belli olmayan yaratık vardır ortada.

Tıpkı XVII-XVIII yy. meydan Tiyatrolarındaki soytarılar olarak meydanlarda dolaşan mütrüfler gibi halkı bir nevi eğlendiriyordur. Dikkat ederseniz, Rus Duması’nda kendisine söz verildiğinde çevresindeki Milletvekilleri gülmeye başlıyorlar, bu ucube sotarının şimdi neler söyleyeceklerini merak ediyorlar... “Köroğlu” operasında  zalim Hasan Han’ın söylediği gibi: “Çağırın Telhek gelsin, bizi güldürsün...” İşte o zaman Jirinovski kürsüye kalkıyor ve Milletvekilleri manasız, mantıksiz sozleriyle salondakileri eğlendiriyor...

DİKTATÖR LENİN AZERBAYCAN’I İŞGAL ETMİŞTİR

Bu soytaı adam aklı idrak etmediği konulardan da söz ediyor. Guya Rusya, Azerbaycan’ı korumuştur, diyor? Hayret ediyorum onun mantıksız, bilgisiz, yalan ve soytarı haline! Bu konu hakkında öteki yazılarımda yazmışımdır. Bazı tarihi kaynakçaları bir daha bu mantıksız, bilgisiz ve Türk düşmanına hatırlamayı düşünmekteyim. Çünkü havlıyor sağa-sola... 1988 yılında Başbakan, Hasan Hasanov, İtalya’ya resmi seferinde dünya Basını önünde şöyle dedi:

-Rusya’nın Azerbaycan’a petrol borcu 576 milyar Dolardır. Biz bu paranın Rusya tarafından ödenmesini talep ediyoruz”. Çok geçmeden Rusya Devletinden cevap geldi:

 -Biz de karşılığı olarak sizleri korumuşuz? – İlginç cevap, değil mi? Acaba, tarihti kadim halkımızı kimlerden korudular? Diktatör Lenin taşnakçı Şaumyan’ı Bakü’ye gönderiyor ve şöyle diyor: “Bakü petrölü olmadan biz sosyalist devrimini yapamayız. Bakü’ü hemen işgal edin”. Jirinovski’ye kaynakçayı gösteriyorum (V. Lenin, Eserleri, 9. Cilt).

Ayrıca, ünlü reformatör, halkımızın şerefli evladı, Memmed Emin Resulzade Başkanlığında “Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti” 1918 yılında kuruldu ve dünya devletleri tarafından tanındı bile. Lenin devrimcileri ve Stepan Şaumyan’ın Ermeni Taşnak çeteleri kısa zaman sonra Azerbaycan’ı işgal ettiler ve halkımızın bütün kıymetli evlatları kurşuna dizildi, M. E. Resulzade ise cezaevine gönderildi.

Şimdi sen ey, menşeyi belli olmayan yaratık, soytarı Jirinovski, sen kimi aldatıyorsun, ha? Dünya Devletlerinin resmen tanıdığı Azerbaycan Demokratik Cumhurıyetini petrol namına işgal ettiniz, insanlarımızı kurşuna dizdiniz: sonra da kalkıp “Rusya sizleri korudu”, dersiniz? Ne kadar ayıp, ne kadar büyük yalan... Siz sahtekar ve ikiyüzlüsünüz!”

 Siz bu ifadeniz ile dünya devletleri huzurunda büyük sahtekar, yalançı yaratık olduğunuzu ifade ediyorsunuz. Eğer bu ifadeyi Rus Lideri, Vladimiz Putun söylemiş olsa, onun önüne de kaynakçaları koymaya hazırım. Ama siz soytarıya söyleyecek başka sözüm kalmadı: sahtekar, hiyleğer, yalancı soytarı ve daha ötesinde katı Türk düşmanısınız. Bunu idrak edin, hep peşinizde olacağım ve sizi dünya basını önünde rezili-risva edeceğim.

eflatun-neimetzade-002.jpeg

Kimdir Jirinovski dersiniz? Soytarı, yalancı, sahtekar ve ikiyüzlü yaratık. Ayrıca, koyu Türk Düşmanıdır. Nokta!

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.