Muhammed Mazhar Şahin

Muhammed Mazhar Şahin

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kahraman Türk ordusu daima muzaffer olasın

A+A-

Bugünlerde Afrin’e olası bir operasyon gazetelerde ve haberlerde dolaşmakta. PKK/YPG/PYD terör örgütünün elinde bulunan Afrin ve Tel Rıfat bölgesinde tehlike çanları çalmaya başladı. Türkiye’nin himayesinde bulunan İdlib ve Cerablus bölgelerine ve bazı vakitlerde de Kilis ve Hatay’a havan atışları ile saldıran terör örgütüne artık esaslı bir cevap vermenin vakti gelmiştir. TSK, himayesinde bulunan ÖSO birlikte Afrin ve Tel Rıfat bölgesine operasyon yapmayı gündemine almış durumda.

Henüz Türkiye tarafından böyle bir açıklama yapılmasa da ÖSO’nun komutanları sık sık bu durumu dillendirmekteler. Tanklarımız ve zırhlı birliklerimizin de sınıra ve Suriye’nin Afrin bölgesine kaydırılması da öyle zannediyorum ki operasyonun habercisi gibi. Afrin’de konuşlu Rus birliklerinin Perşembe günü itibariyle Halep’e kaydırılmaya başlandığı yönünde yerel kaynaklardan bilgiler gelmekte.

Türkiye ve Rusya o bölgeyi de Amerika’ya kaptırmamak için böyle bir hamle yapmaktalar. İdlib’in de Türk ağırlıklı bir birlik ile korunacağı göz önünde bulundurulursa Türkiye en kısa sürede o kantonu birleştirmek için askeri müdahaleye başvuracaktır, bu gereklidir de. Eğer hızlı davranmazsa Amerika’nın desteği oraya operasyon yapmamızı engelleyebilir. PYD/YPG bir Kürt ordusu değil, bir terör örgütüdür. Amerika’nın terör bahanesiyle Kürtleri silahlandırması açıkça kurmak istediği terör devletinin habercisidir.

Türk devleti birinci ağızdan Türkiye’nin güneyinde bir Kürt/Terör devletinin kurulmasına müsaade etmeyeceğiz diyerek açıkça restini çekmiş ve gerektiğinde herkesi ve her gücü karşısına alabileceğini açıkça beyan etmiştir. Cumhurbaşkanımızın Bir gece ansızın gelebiliriz tehdidi elbette onları oldukça korkuttu. Bunun tehdit olmadığını ve gerektiğinde her türlü müdahalein yapabileceğini sadece onlar değil, tüm dünya bilmekte. Artık Afrin Türkiye’nin fethine gebe haldedir.

Her an bir operasyon başlayabilir. İdlib’in karşısında bulunan Afrin en kısa sürede özgürlüğe kavuşturulmalıdır. Peşinden Tel Rıfat bölgesi de temizlendiği takdirde İdlib ile birlikte büyük bir alan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kontrolü arasına geçmiş olacak ve Fırat’ın batısında Münbiç hariç tüm hakimiyet sağlanmış olacaktır. Yedi bin kişilik kuvvetimiz Afrin sınırında operasyona hazır bir şekilde bekliyor. Ağır silahlarımız ve ÖSO birliklerimiz de operasyona hazır durumdalar. Afrin’de yerel halka bölgeden ayrılması için de uyarıların yapıldığı belirtilmekte. En kısa sürede girileceği bellidir.

Aksi takdirde Amerika’nın terör örgütünü savunmak için oraya gelme çabası ortaya çıkacaktır. Bu bilinerek bir anda müdahalede bulunmalıdır. Türkiye, sınırında asla bir terör örgütünün bulunmasına müsaade etmeyecektir. Bunu herkese anlatmıştır, anlatmaktadır. Ordumuz da sahada her güç ile savaşabilecek nitelikte ve kuvvettedir. Şayet Amerika terör örgütünü bir daha korumaya geçecek olursa gerekli adımlar atılmalıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi Türkiye, bu tür oyunlarla yutulamayacak kadar büyük bir lokmadır. Ülkemizi bu tarz tuzaklarla teslim alabileceklerini sananlara cevabımızı, bizzat yerinde, sahada vermekte kararlıyız Türkiye, yeni yetme güçsüz bir devlet değildir. Bir kabile devleti hiç değildir. Artık oyunbozan, oyun kuran bir ülkedir ve çevresinde yaşanan durumlara ülkemizin menfaatleri doğrultusunda müdahalede bulunacak kadar da güçlü bir ülkedir. ÖSO bizim desteklediğimiz bir kara gücüdür ve onlar da Türk Silahlı Kuvvetleri komutası altında görev yapmaktadır. Sonucu her ne olursa olsun Suriye’nin kuzeyinde, ülkemizin güneyinde bir terör devletine asla müsaade etmemeliyiz ve etmeyeceğiz de. Şimdi bizlere Afrin’in ve Tel Rıfat’ın özgürlüğü ve fethi mübarek olsun demek düşer. Rabbim askerimize güç ve kuvvet versin.

İslam’ın son ve tek ordusu olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni daima zaferlere ulaştırsın. Rabbim teröristlerin ve onların maşalarını tutanların planlarını başlarına geçirsin. Allah’ım! Ordumuza şanlı zaferler ihsan eyle ve bizleri her daim mazlumların sığınacağı liman eyle.

“Kahraman Türk ordusu daima muzaffer olasın…”

Selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları