Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kendini arayıp bulamamak!

A+A-

Geçtiğimiz günlerde fıkra gibi bir olay basına yansıdı. Yazımın başlığına baktığınız zaman bu ne alaka diyebilirsiniz. Ama demeyin! Çünkü bu yaşanmış bir olaydan alıntıdır.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde ormanlık alanda arama kurtarma ekipleriyle birlikte kendini arayan Beyhan Mutlu gerek Türkiye, gerek dünya basınında en çok aranan haberler arasına girdi.

İŞTE OLAYIN PERDE ARKASI

Bursa'nın İnegöl ilçesinde alkol aldıktan sonra kendini arama çalışmalarına katılan Beyhan Mutlu, dünyanın önde gelen gazetelerinin internet sitelerine "Kayıp Türk kendisini arama ekibine katıldı" başlığıyla manşet olmuştu. Dünyanın tanıdığı Beyhan Mutlu, sessizliğini bozup, yaşadığı o anları anlattı. Bursa'nın Hamitler Mahallesi'nden gelip İnegöl'ün Çayyaka mahallesinde çalıştığını ifade eden Mutlu, "Olay günü Mesut arkadaşımla İnegöl'de işlerimizi hallettik. Gelirken de alkol aldık yanımıza. Sonrasında beraber alkol aldık. Vakit geç olunca 'ben dinlemeye gidiyorum' diyerek yanından ayrıldım. Yazlık evde alkol almıştık. Ben dinlenmek için diğer eve gittim. Arkadaşım beni tam anlamamış. Benim geri dönmediğimi görünce meraklanmış. Jandarmayı ve arama kurtarma ekiplerine haber vermiş. Gece 1 gibi uyudum. Sabaha karşı 5 sıralarında uyandım. Dışarıya çıktım. Arama kurtarma ekiplerini görünce yanlarına gittim ne olduğunu sordum. Kayıp biri olduğunu söylediler. Ben de aralarına karışarak, kayıp olan şahsı aramaya başladım. Kayıp kişinin kim olduğunu bilmeden aramaya katıldım. Bir süre sonra Beyhan Mutlu'yu aradıklarını söylediler. İsmimi duyunca soğuk ter döküldü. Beyhan Mutlu'nun ben olduğunu söyledim ama aramaya devam ettiler. Bana inanmadılar. Mesut arkadaşım beni görünce durum ortaya çıktı. Bir anda ortalık karıştı. Onlarla beraber yarım saatten fazla aramalara katıldım. Benim olduğumu bilince ekipler, gülümsediler." dedi. Dünya basınının da gündem olduğunun hatırlatılması üzerine Mutlu," Çok şaşırdım. Aniden başımıza böyle bir şey geldi. Hayatımda böyle bir olay olmadı." dedi.

İşte görüyorsunuz yurdumun güzel insanları kendini arıyor da bulamıyor. Ne olacak bu halimiz bende bilemiyorum!

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları