Halis Haktanır

Halis Haktanır

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kendinize gelin

A+A-

Tarih, ta uzaklara daha uzaklara gittiğinde görüyoruz ki Türk devletleri kuruluyor. Bu devletler elbette kolay kurulmuyor. Bazı vasıfları içerisinde taşıyarak bir toplum meydana geliyor. Bu toplumun örfü, adeti, geleneği, geleceği aynı. Kafes içerisinde bulunarak, hoşgörülü, insanı severek, ayrımlardan uzak durarak, devlet iradesini büyük bir lidere bırakarak onun emir ve selayetinde Türk devletleri oluşmuştur. 1071 Malazgirt’ten sonra ilahi kelimetullahı yaşatmak için Allah’ın dininin kılıçdarlığını yapmak için çeşitli Türk boyları bir araya gelerek, ilahi nizamın hedefine ulaşmayı başarmışlardır. Büyük cihan imparatorluğunu kurmuşlar, asırlardır bu imparatorluk yürümüş, nizamı alemin yolcusu olmuştur.

Ne zaman yok olmuş ya da yıkılmıştır. İçerisinde birlik, beraberliğin kalmadığı yönetici ile halk arasındaki kopuklukların ayyuka çıkması ile dağılmış ve yerine külden tekrar meydana gelen Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş ve tarihin son sayfalarına kadar devam edecektir. Bu böyle bilinsin! Bu Türkiye Cumhuriyeti kurulurken verdiğimiz canlar akıttığımız kanlar, ortak bir milletin evlatlarınındır. Çanakkale şehitliği bunun açık adresidir. O toprağa düşmüş, 15 yaş ve yukarısında daha baharında canlar tek gaye için toprakla buluşmuşlardır.

Vatan, bayrak, din, şehitlikte şu partili, bu partili, şu oymakta, şu topraktan, şu uyruktan yazmıyor. Ne yazıyor Mehmet Oğlu Hasan Erzurum! Salih oğlu Yunus Diyarbakır! Zarif oğlu Zülküf Edirne!  Tunus, Cezayir, Arap yarım adası vs. bunlar yazıyor, bunların nedeni ne mezhebi, ne de soyu sopu yazıyor. Sadece şehitlik mertebelerinin gayesi için genç yaşları yazıyor. Bu yazıyı neden böyle kaleme aldım. Allah aşkına, din aşkına, Peygamber aşkına şu dünyada siyasi emelleriniz uğruna vekillerimizden istediğim ayrıcalıklı, hakaret ravi, din bezirganlığı milliyetçilik söylemleri ile ayrışımdan vazgeçin!

Bu yurt, bu vatan, bu bayrak hepimizin. Kimse hain değil, hain damgası vurmaya, ağzınızdan çıkacak küfürlü hakaretlere layık değildir. Bu son Türk Kalesinin içerisinde aynı havayı, aynı tasayı, aynı neşeyi paylaşan milleti bir araya getiren, unsurlar mevcuttur. Ne olur kendinize gelin, sizler örnek olacak ve vatanın bekası kalacaksa birlikte beraberlikte olacaktır. Bu birliğimizi, dirliğimizi bozmaya hakkınız yoktur. Çok seçimler gördük, Allah canımızı sağ ederse daha çok görürüz. Yıkmayın, kırmayın, insanı insan olarak sevin. Şanlı milletin, bütün unsurları bizde mevcut. Etrafımız kan gölü, ne olur ayırmayın. Ayırmaya çalışmayın, mahşere inanıyorsanız oranın hesabını düşünün. Bu milletin kanı, kaybettiği canı Cennet’e saklı. Gelecek şehitler bekliyor, kendinize gelin! Daha ne diyeyim….

Biz milletiz, birlik beraberlik içinde

Alevisi, Türk’ü, Lazı, Çerkezi var vatan bezinde

Neler söylüyorsunuz biraz düşünün hele

Bakın Bizans’ı çökerten Fatih Sultan Mehmet’e

 

Çanakkale şehitliği bahçemiz bağımız

Biz biz oldukça dalgalanacak bayrağımız

Sizler bu dünyada ebedi kalacağız sanmayınız

Birlik beraberlikte bu vatan payidar kalacaktır

 

Halis yazar söylerde bir şeyler alır mısınız

Bir gün bir arada vatan için seferber olur musunuz

İktidarlar gelip geçici bunu bilir misiniz

Kendinize gelin Allah’a hesap verirsiniz…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.